ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ BMW

BMW VEHICLE FOOTPRINT.

WPROWADZENIE

ZMIANA ZACZYNA SIĘ OD TRANSPARENTNOŚCI.

Ale jak sprawdzić, jaki będzie ślad ekologiczny mojego przyszłego pojazdu? Odpowiedzią jest BMW Vehicle Footprint. Cztery podstawowe kryteria zrównoważonego rozwoju i szczegółowa, zweryfikowana przez TÜV ocena cyklu życia oferują kompleksowe informacje w sposób jasny i przejrzysty, aby umożliwić Ci podjęcie świadomej decyzji.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 ślad ekologiczny pojazdu wpływ na klimat

WPŁYW NA KLIMAT

OD POCZĄTKU DO KOŃCA.

EMISJE W CAŁYM CYKLU ŻYCIA.

BMW Group dobrowolnie zobowiązała się do osiągnięcia celu 1,5° w ramach paryskiego porozumienia klimatycznego. Pokazujemy ślad ekologiczny naszych pojazdów za pomocą wartości pomiarowej CO2e, czyli ekwiwalentu CO2, która ujednolica wpływ na klimat różnych gazów cieplarnianych, takich jak metan. I nieustannie pracujemy nad zmniejszeniem tego wpływu – jeszcze zanim BMW przejedzie pierwszy metr, a także po zakończeniu jego eksploatacji.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 energia wiatrowa

Zielona energia elektryczna.

Więcej energii ze źródeł odnawialnych w łańcuchu dostaw, produkcji i sieci ładowania BMW. Już dziś dla swoich lokalizacji na całym świecie BMW Group pozyskuje od swoich dostawców energię elektryczną ze źródeł odnawialnych, kierując się zasadą gospodarki o obiegu zamkniętym. Nasi dostawcy również coraz częściej produkują zgodnie z tymi założeniami.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 fotowoltaika

Gospodarka o obiegu zamkniętym.

Oszczędzanie zasobów i długoterminowe utrzymywanie materiałów w obiegu: w naszej produkcji promujemy zasadę gospodarki o obiegu zamkniętym. Oznacza to recykling większej ilości komponentów i materiałów, a tym samym mniejsze zużycie surowców.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 ślad ekologiczny pojazdu wydajność

WYDAJNOŚĆ

DUŻE OSIĄGNIĘCIA PRZY NIEWIELKICH NAKŁADACH.

OPTYMALIZACJA ZUŻYCIA ENERGII I ZASIĘGU.

Wydajność oznacza osiągnięcie jak największego efektu przy najmniejszym możliwym wkładzie. Od wielu generacji pojazdów BMW EfficientDynamics jest ważną częścią strategii zrównoważonego rozwoju BMW. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zapewnia większą radość z jazdy przy coraz niższym zużyciu paliwa i większym zasięgu.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 ślad ekologiczny pojazdu wydajna produkcja

SKONSTRUKOWANE Z MYŚLĄ O MAKSYMALNEJ WYDAJNOŚCI.

Wysokowytrzymałe stale, aluminiowe drzwi i klapy zmniejszają masę. Aerodynamiczne obręcze kół, aktywne klapy powietrza i inne elementy zmniejszają opór powietrza. Inteligentne zarządzanie temperaturą zmniejsza zużycie energii. BMW zostało skonstruowane tak, aby łączyć większą radość z jazdy z niższym zużyciem i większym zasięgiem.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 ślad ekologiczny pojazdu aplikacja My BMW

WYDAJNA JAZDA DZIĘKI APLIKACJI MY BMW.

Aplikacja My BMW pomaga indywidualnie zwiększyć wydajność dzięki praktycznym wskazówkom. Pokazuje Twoje zużycie w przeszłości, porównuje je z podobnymi pojazdami w społeczności i pomaga zoptymalizować zużycie energii dzięki praktycznym wskazówkom. Dzięki temu oszczędzasz na drodze więcej energii – przy niezmiennie wysokim poziomie radości z jazdy.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 ślad ekologiczny pojazdu gospodarka o obiegu zamkniętym

GOSPODARKA O OBIEGU ZAMKNIĘTYM

RE:THINK, RE:DUCE, RE:USE, RE:CYCLE.

OCHRONA ZASOBÓW DZIĘKI MATERIAŁOM POCHODZĄCYM Z RECYKLINGU.

Naszym celem jest ochrona zasobów naturalnych i utrzymanie materiałów w obiegu przez długi czas i w wysokiej jakości. Dlatego używamy materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak wtórne aluminium w akumulatorze wysokonapięciowym lub tworzywa sztuczne. Dzięki podejściu „Secondary First” wartość materiałów z recyklingu i nadających się do recyklingu ma być sukcesywnie zwiększana do 50 procent. Przy tym projektujemy nasze pojazdy w taki sposób, aby po zakończeniu eksploatacji można je było łatwiej zdemontować i poddać recyklingowi.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 ślad ekologiczny pojazdu łańcuch dostaw

ŁAŃCUCH DOSTAW

SZACUNEK DLA LUDZI I ŚRODOWISKA.

WYMAGANIA ŚRODOWISKOWE I SPOŁECZNE W ŁAŃCUCHU DOSTAW.

Odpowiedzialność oznacza uważne sprawdzanie. Dlatego wiemy, z czego budujemy nasze samochody, i dokładnie sprawdzamy łańcuchy dostaw naszych surowców. W ten sposób pomagamy przestrzegać praw człowieka i norm środowiskowych.

ODKRYJ PIONIERÓW ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 Neue Klasse

NEUE KLASSE: NASZĄ WIZJĄ JEST ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ.

Poznaj nasze przyszłe innowacje już dziś: wraz z Neue Klasse wkraczamy w cyrkularną, cyfrową i całkowicie elektryczną przyszłość. Nasze nowe pojazdy łączą czystą radość z jazdy z maksymalną wydajnością. Produkujemy je przy tym w sposób szczególnie oszczędzający zasoby i w coraz większym stopniu wykorzystujemy materiały pochodzące z recyklingu.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 ślad ekologiczny pojazdu G60 zrównoważony rozwój BMW i5 i BMW serii 5 Limuzyna

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W NOWYM BMW serii 5.

Jaki jest ślad ekologiczny całkowicie elektrycznego BMW i5? A jaki jest bilans ekologiczny nowych BMW serii 5 Limuzyna? Dowiedz się więcej o naszym pierwszym BMW Vehicle Footprint: