KAŻDA CHWILA JEST WYJĄTKOWA.

Firma BMW reprezentuje przede wszystkim odwagę i otwarty umysł. Te cechy są głęboko zakorzenione w naszych genach i widać je we wszystkim, co robimy. Wykraczamy poza normy i tworzymy nowe rozwiązania, działamy niezależnie i wytrwale. Mamy odwagę być dociekliwymi i nigdy nie akceptować słowa „nie”. Śmiało zawsze wychodzić przed szereg i odnajdywać się wciąż na nowo. Dlatego jedyny kierunek jaki znamy, to „naprzód”. Aby osiągnąć nowy poziom luksusu. Dawać pionierom naszych czasów możliwość stawiania wyzwań przyszłości. Jako motoryzacyjny partner dostarczamy niepowtarzalnych i inspirujących chwil. Tak powstaje nowa forma luksusu.

Rozwiń
KAŻDA CHWILA JEST WYJĄTKOWA.
Półprofil boczny nowego BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 w metalizowanym kolorze ametrynu BMW Individual

THE M8

BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ I BMW M8 GRAN COUPÉ

THE M8

BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ I BMW M8 GRAN COUPÉ

BMW serii 8 Gran Coupé, stylistyka luksusowego samochodu sportowego

THE 8

BMW SERII 8 GRAN COUPÉ

THE 8

BMW SERII 8 GRAN COUPÉ

BMW M8 Competition Coupé, widok z tyłu, jadące nocą na tle pełni.

THE M8

BMW M8 COMPETITION COUPÉ I BMW M8 COUPÉ

THE M8

BMW M8 COMPETITION COUPÉ I BMW M8 COUPÉ

BMW M8 Competition Cabrio w kolorze Motegi Red metallic. Ujęcie z bocznego półprofilu, stojące nocą na tle willi.

THE M8

BMW M8 COMPETITION CABRIO I BMW M8 CABRIO

THE M8

BMW M8 COMPETITION CABRIO I BMW M8 CABRIO

BMW Individual M850i NIGHT SKY półprofil z przodu
20-calowe koła ze stopu lekkiego 730i V-shape w BMW Individual M850i NIGHT SKY - zbliżenie
Konsola środkowa w BMW Individual M850i NIGHT SKY w mozaikowej stylistyce
Progi drzwiowe BMW Individual NIGHT SKY w mozaikowej stylistyce - zbliżenie
Sportowe fotele BMW Individual w BMW Individual M850i NIGHT SKY - zbliżenie
BMW Individual M850i NIGHT SKY widok z boku
Sportowe fotele BMW Individual w BMW Individual M850i NIGHT SKY – zbliżenie

NIE Z TEGO ŚWIATA

W pogoni za wyjątkowością powstał pojazd, który jest nie z tego świata: BMW Individual M850i NIGHT SKY. Kamieniem węgielnym tego unikalnego projektu, opracowanego przy wkładzie Instytutu Maxa Plancka, jest najstarszy meteoryt żelazny na świecie. Połączenie tego niezwykle rzadkiego materiału i indywidualności BMW tworzy bezprecedensowy poziom ekskluzywności. Dwubarwne wnętrze jest hołdem dla „błękitnej godziny" - zjawiska, które pojawia się na niebie o zmierzchu, w kolorach od cyjano-niebieskiego i lazurowego do granatu i czarnego. Charakterystyczne elementy, takie jak przedni spojler, wlot powietrza, obudowy lusterek i hamulce tarczowe mają niepowtarzalny, ortogonalny kształt meteorytu żelaznego, tzw. figury Widmanstättena. Ten unikatowy pojazd opiera się na 20-calowych kołach ze stopu lekkiego BMW Individual V-Spoke 730i. Gdy tylko otworzysz drzwi, wita Cię filigranowy podświetlany napis NIGHT SKY na progu drzwi, otoczony przez dwie mozaiki stworzone z meteorytu. Konsola środkowa we wnętrzu stanowi serce konstrukcji i inżynierii pojazdu: panele, przycisk Start/Stop, dźwignie iDrive i zmiany biegów zostały ozdobione mozaikowymi wzorami i 600 g rzadkiego materiału pochodzącego z meteorytu. To pierwsze w historii zastosowanie pełnej skóry BMW Individual w trzech eleganckich kolorach, a dzięki kontrastowym figurom Widmanstättena wyznaczają one nowy standard w branży tapicerskiej. Prawdziwie pozaziemski model spotyka się z absolutną niezwykłością - redefiniując granice tego, co jest możliwe.

BMW M850i xDrive szary drawit metaliczny, ujęcie z pół-profilu z lewej strony z tyłu.

THE 8

BMW SERII 8 CABRIO

THE 8

BMW SERII 8 CABRIO

DĄŻENIE DO INSPIRACJI

Postępowi, kreatywni, inspirujący: oto cechy wyróżniające markę BMW od ponad stu lat. Motywacją i inspiracją są dla nas niezależne i pionierskie osobowości – elita twórcza, której prace i pomysły kreują niepowtarzalne chwile i nieoczekiwane perspektywy. Pionierzy naszych czasów i głosy przyszłości, które inspirują postęp w technologii i wzornictwie. Ludzie, którzy czynią to, co już istnieje, przestarzałym i przekształcają swoje wizje w nową rzeczywistość.

Rozwiń

DĄŻENIE DO INSPIRACJI

Rem Koolhaas z profilu

FILOZOFIA ARCHITEKTURY

Remment “Rem” Koolhaas urodzony w Rotterdamie w 1944 roku, kreuje swoją dziedzinę jak nikt inny. Na warunkach jakie sam ustalił – jak „Generic City” albo „XL Architecture” – znany na całym świecie architekt promuje ideę, w której miasta nie można już planować – ono ewoluuje. Bo taka jest kultura naszych czasów. W roku 2000 otrzymał nagrodę Pritzker za poglądy filozoficzne i myślenie, które jest kreatywnym trzonem jego dzieł. W jego założonym w 1975 biurze „Office for Metropolitan Architecture” planuje i implementuje wyjątkowe projekty w Europie, Azji i Ameryce. Jego najbardziej znane projekty to Casa de Música w Porto, siedziba telewizji w Pekinie i “De Rotterdam” – największy budynek w Holandii – zaprojektowany dla swojego miasta rodzinnego.

Rozwiń

FILOZOFIA ARCHITEKTURY

Rem Koolhaas: China Central Television Headquarters widok boczny z góry

NIE MA STRUKTURY BEZ CHAOSU

Niektóre dawne plany muszą dać miejsce nowym. Rem Koolhaas nauczył się tworzyć projekty z nieuporządkowania. Stosuje również swoje własne podejście do architektury. Dewastacja jest konieczna, by odkrywać osobowość miast na nowo. Oprócz pracy architekta wydaje również swoje przemyślenia co do roli chaosu w społeczeństwie i architekturze. Na przykład w 1995 opublikował swój manifest „S, M, L, XL”, w którym przekonuje, że tradycyjne zasady w architekturze, takie jak kompozycja, skala i proporcja, nie znajdują zastosowania w projektowaniu dużych budynków. Demonstruje to dobitnie w projekcie Eurolille we francuskim Lille.

PIONIER POŚRÓD PROJEKTANTÓW

Renomowany grafik i dyrektor artystyczny Stefan Sagmeister uważany jest za pioniera kreatywności. Urodził się w 1962 roku w Bregencji w Austrii; obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie prowadzi agencję kreatywną „Sagmeister & Walsh”. Od 1993 roku powstają tu ikoniczne arcydzieła we wszystkich ich formach – od małych ilustracji poprzez imponujące instalacje i wystawy aż po globalne kampanie. Do jego najbardziej znanych prac należą tożsamości wizualne i charakterystyczne projekty okładek dla muzyków takich jak Rolling Stones, Talking Heads, Lou Reed, a także dla The Guggenheim Museum, za które zdobył między innymi dwie nagrody Grammy.

Rozwiń

PIONIER POŚRÓD PROJEKTANTÓW

SZTUKA PRZEZWYCIĘŻANIA SWOICH LĘKÓW

Kto nie zna strachu, nie ma też wizji i nigdy nie będzie miał odwagi, by się dalej rozwijać. Dzięki takiemu podejściu oraz swoim ofensywnym i inspirującym pracom legendarny projektant Stefan Sagmeister jest liderem w swojej branży. Zaskakuje nieoczekiwanymi dziełami sztuki, na przykład ożywiając pismo ręczne lub przekształcając ludzi w płótna malarskie. Zawsze stara się przy tym podążać własną drogą, tworzyć nowe perspektywy i prowokować, zamiast akceptować. W swoich ekstrawertycznych, innowacyjnych i entuzjastycznych pracach tworzy nowe światy i otwiera nam drzwi do swojej wyjątkowej i odważnej wyobraźni.

PIĘKNO RUCHU

Fascynujące wydarzenie i wyjątkowy moment. BMW przeniosło gości do Art Basel Miami, aby zachwycić wszystkich prezentacją: BMW Concept Serii 8 w otoczeniu 300 podświetlanych i autonomicznie latających dronów w doskonałej choreografii. Jako to hołd dla wizjonerskiej doskonałości technicznej i urzekającej estetyki ruchu.

Rozwiń

PIĘKNO RUCHU

DWÓCH WIZJONERÓW, JEDNA WIZJA

Lonneke Gordijn i Ralph Nauta są twórcami Duo Studio Drift. Spotkali się w Design Academy w Eindhoven w Holandii i wspólnie w 2006 roku otworzyli Studio Drift w Amsterdamie. Ich praca artystyczna koncentruje się na interaktywnych ekspozycjach złożonych z filmów, rzeźb i innych obiektów. Inspirują się naturą, którą naśladują w swojej twórczości wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Takie podejście sprawia, że każdy z ich projektów jest zarówno ekscytujący, jak i niepowtarzalny.

Rozwiń

ARCYDZIEŁO

Wysoka wydajność spotyka się z wysoką sztuką: W Art Basel Miami Studio Drift zaprezentowało swoją najnowszą kreację "Franchise Freedom". Zapierający dech w piersiach projekt, w którym BMW Concept Serii 8 znalazło się w centrum akcji. Rój 300 oświetlonych autonomicznie latających dronów wzniósł się w przestworza. Wystawa sztuki została zainspirowana wzorami lotu szpaków. Po uważnej obserwacji schematów lotu i ruchów grup ptaków, opracowano specjalny algorytm i zaprogramowano drony. Duet zapewnia doskonałą reprodukcję naturalnego zjawiska poprzez fascynujący spektakl światła i ruchu.

Rozwiń
Duo Studio Drift: Iluminacja dronów nad plażą nocą

RETROSPEKTYWNY

Po realizacji projektu, Studio Drift wyraziło swoje uznanie: "BMW uwierzyło w nasz pomysł i jako firma rozumie, jak skomplikowane i złożone są innowacyjne procesy" - powiedział Lonneke Gordijn.

Rozwiń

THE 8

BMW SERII 8 COUPÉ

THE 8

BMW SERII 8 COUPÉ

BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

MORZE EKSKLUZYWNYCH MOŻLIWOŚCI

Dziś, podobnie jak w chwili jej powstania przed 25 laty, linię BMW Individual charakteryzuje rzemieślnicza perfekcja i prawdziwie ekskluzywny charakter. Dlatego też BMW Individual na swój 25. jubileusz wypuści prawdziwy unikat: BMW Individual M760Li inspired by Nautor’s Swan. To dzieło sztuki powstałe we współpracy z fińską stocznią jachtową Nautor’s Swan o bogatej tradycji jest odą do luksusu i ekskluzywności. To prawdziwie mistrzowski samochód, którego niezwykła marynistyczna stylistyka obejmująca wyjątkowe elementy z drewna tekowego tworzy niepowtarzalną harmonię ulicy i oceanu, a jego potężny 12-cylindrowy silnik sprawia, że każda chwila zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy.

ZUŻYCIE PALIWA I EMISJA CO₂

BMW M8 Coupé:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 11,1
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 252

BMW M8 Competition Coupé:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 11,1
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 252

BMW M8 Cabrio:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 11,2
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 255

BMW M8 Competition Cabrio:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 11,2
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 255

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Rozwiń