Pierwsze BWM M8 Competition Coupé w metalicznym kolorze Marina Bay Blue, przedni półprofil.

THE M8

SAMOCHODY BMW SERII 8 COUPÉ M W SZCZEGÓŁACH

THE M8SAMOCHODY BMW SERII 8 COUPÉ M W SZCZEGÓŁACH

BMW M850i xDRIVE COUPÉ, BMW M8 COUPÉ I BMW M8 COMPETITION COUPÉ - WYPOSAŻENIE I FAKTY

W przypadku samochodów BMW serii 8 Coupé M w zakresie stylistyki, dynamiki jazdy oraz innowacji technicznych zapewniona jest duża różnorodność wariantów wyposażenia, opracowanych każdorazowo po to, by wynieść radość z jazdy na zupełnie nowy poziom.

PORÓWNANIE SAMOCHODÓW BMW SERII 8 COUPÉ M

NAJWAŻNIEJSZE FAKTY W SKRÓCIE: PO TRZYKROĆ SPORTOWO-LUKSUSOWA FASCYNACJA

BMW M8 COMPETITION COUPÉ

Maksymalna dynamika jazdy i ekskluzywność
 • Wysokowydajny 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo
 • M xDrive z aktywnym mechanizmem różnicowym M i 8-stopniową skrzynią Steptronic z Drivelogic
 • Ekskluzywne elementy stylistyczne ii wyposażenie
 • 460 kW (625 KM), 750 Nm, 0–100 km/h w 3,2 s
BMW M8 Competition Coupé w metalizowanym kolorze niebieskim Marina Bay.

BMW M8 COUPÉ

Dynamika jazdy i luksus na najwyższym poziomie
 • Wysokowydajny 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo
 • M xDrive z aktywnym mechanizmem różnicowym M
 • 8-stopniowa skrzynia Steptronic z Drivelogic
 • 441 kW (600 KM), 750 Nm, 0–100 km/h w 3,3 s
BMW M8 Coupé w kolorze mroźnego ciemnego srebra.

BMW M850i xDRIVE COUPÉ

Imponujące osiągi w luksusowej atmosferze
 • 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo
 • 8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic
 • BMW xDrive ze sportowym mechanizmem różnicowym M
 • 390 kW (530 KM), 750 Nm, 0-100 km/h w 3,7 s
BMW M850i xDrive Coupé w metalizowanym kolorze niebieskim Barcelona.
 • BMW M8 COMPETITION COUPÉ
 • BMW M8 COUPÉ
 • BMW M850i xDRIVE COUPÉ

BMW M8 COMPETITION COUPÉ I BMW M8 COUPÉ

INSPIROWANE SPORTAMI MOTOROWYMI: PRZEGLĄD TECHNOLOGII NAPĘDU I UKŁADU JEZDNEGO

Liczne inspirowane sportami motorowymi, wysoce zaawansowane komponenty układów napędowego i jezdnego zapewniają więcej mocy, większą zwinność na zakrętach oraz większą precyzję kierowania, a tym samym więcej adrenaliny i radości podczas prowadzenia.
BMW M8 Competition Coupé, wysokowydajny 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo.

Wysokowydajny 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo.

Solidną moc gwarantuje najnowsza wersja wysokowydajnego 8-cylindrowego silnika benzynowego M Performance TwinPower Turbo. Ta wysokoobrotowa jednostka generuje 460 kW (625 KM). Dwie turbosprężarki zapewniają optymalną reakcję dzięki zastosowaniu międzyrzędowego kolektora wydechowego. Silnik V8 jest też przystosowany do ekstremalnie wysokich obciążeń na torze wyścigowym.
BMW M8 Competition Coupé z adaptacyjnym układem jezdnym M.

Adaptacyjny układ jezdny M.

Adaptacyjny układ jezdny M umożliwia dostosowanie charakterystyki amortyzatorów do danej sytuacji podczas jazdy, zwiększając komfort toczenia i dynamikę jazdy. Oprócz standardowego ustawienia COMFORT zapewniającego wysoki komfort jazdy do dyspozycji jest tryb SPORT oferujący bardziej sztywniejszą charakterystykę amortyzatorów i tryb SPORT+ do jazdy na torze wyścigowym.
BMW M8 Competition Coupé z napędem M xDrive.

M xDrive.

BMW M xDrive z aktywnym mechanizmem różnicowym M gwarantuje maksymalną trakcję i dynamikę jazdy zarówno na co dzień, jak i na torze wyścigowym. Ta technologia M łączy zwinność napędu tylnego i stabilność napędu na cztery koła. Można wybierać pomiędzy wariantami napędu 4WD, 4WD Sport i – przy wyłączonym DSC – 2WD.
BMW M8 Competition Coupé z 8-stopniową skrzynią M Steptronic.

8-stopniowa skrzynia M Steptronic.

8-stopniowa skrzynia M Steptronic z układem Drivelogic oferuje wiele opcji zmiany przełożeń: od ekstremalnie sportowej i dynamicznej po wybitnie komfortową i niemal nieodczuwalną lub obniżającą zużycie paliwa. Możesz zmieniać biegi ręcznie za pomocą dźwigni biegów lub łopatek na kierownicy albo zdać się na tryb automatyczny.
BMW M8 Competition Coupé z karbonowo-ceramicznymi hamulcami M.

Hamulce karbonowo-ceramiczne M.

Opcjonalne hamulce karbonowo-ceramiczne M zapewniają jeszcze bardziej bezpośrednie działanie, są niepodatne na korozję, jeszcze bardziej odporne na wysokie temperatury i zużycie oraz zmniejszają masę samochodu, co pozytywnie wpływa na zwinność, dynamikę i przyspieszenie. To wyjątkowe wyposażenie rozpoznawalne jest po zaciskach hamulcowych w matowym kolorze złotym z logo M. Z uwagi na właściwości materiału podczas hamowania mogą występować odgłosy, na przykład przy niewielkim obciążeniu lub na mokrej nawierzchni krótko przed całkowitym zatrzymaniem pojazdu. Takie odgłosy wynikające z konstrukcji można zlikwidować poprzez osuszenie tarcz hamulcowych (przyhamowanie) lub poprzez większe obciążenie po dłuższym niewielkim obciążeniu hamulców. Na skutek działania wilgoci i soli drogowej, np. po wizycie w myjni, przy kondensacji wilgoci nocą, podczas jazdy w deszczu, skuteczność hamowania może być porównywalna ze skutecznością konwencjonalnego układu hamulcowego. Takie obniżenie skuteczności hamowania można skompensować przez mocniejsze naciśnięcie pedału hamulca. Odgłosy działania nie mają wpływu na wydajność, bezpieczeństwo eksploatacji i stabilność hamulców.
BMW M8 Competition Coupé z TRYBEM M.

TRYB M.

Przycisk M MODE na konsoli środkowej umożliwia regulację intensywności działania systemów wspomagających kierowcę. Tryb ROAD oferuje pełen zakres działania elektronicznych asystentów. W trybie SPORT systemy te mają tylko funkcję ostrzegawczą i nie interweniują. Tryb TRACK umożliwia całkowite wyłączenie systemów wspomagających kierowcę, np. na torze wyścigowym. W zależności od wybranego trybu jazdy zmieniają się wskazania na ekranach.
BMW M8 Competition Coupé z konfigurowalnym hamulcem M.

Konfigurowalny hamulec M.

Zintegrowany układ hamulcowy z precyzyjnym wyczuciem pedału i specyficznymi dla modeli M możliwościami konfiguracji. Nowy układ hamulcowy łączy funkcje uruchamiania hamulca, wzmacniania siły hamowania i regulacji hamulców w jednym, kompaktowym module. W trybach COMFORT i SPORT zapisano różne relacje między wyhamowywaniem pojazdu a odczuwalną dla kierowcy siłą wciśnięcia pedału hamulca.
BMW M8 Competition Coupé ze sportowym układem wydechowym M.

Sportowy układ wydechowy M.

Sportowy układ M wydechowy oferuje brzmienie, które można zmieniać dzięki wbudowanym przepustnicom. Programom sportowym SPORT i SPORT+ wybieranym przełącznikiem właściwości jezdnych towarzyszy jeszcze bardziej intensywne brzmienie, a programom komfortowym bardziej umiarkowane odgłosy pracy silnika.

BMW M8 COMPETITION COUPÉ

ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE ELEMENTY STYLISTYCZNE SPECYFICZNE DLA MODELI M

Stylistyka BMW M8 Competition Coupé wyznacza nowe standardy w segmencie luksusowych samochodów sportowych i daje wyraz najwyższym sportowym osiągom pojazdu. Doskonale do siebie pasujące elementy stylistyczne M w kolorze błyszczącej czerni oraz wyraziste elementy pakietu zewnętrznego M Carbon podkreślają sportowy potencjał tego niezwykłego, wyczynowego coupé. W środku dynamiczny charakter BMW M8 Competition Coupé uwidaczniają ekskluzywne, specyficzne dla modeli M detale.
BMW M8 Competition Coupé w metalizowanym kolorze niebieskim Marina Bay, przedni półprofil, jadące w nocy.
BMW M8 Competition Coupé ze specyficzną dla modeli M atrapą chłodnicy.

Atrapa chłodnicy specyficzna dla modeli M.

Czarna atrapa chłodnicy z ramką w czarnym chromie z logo M8 w błyszczącym kolorze czarnym dodatkowo podkreślają sportowy charakter samochodu.
BMW M8 Competition Coupé z obudowami lusterek z karbonu.

Lusterka zewnętrzne w kolorze czarnym.

Lusterka zewnętrzne w błyszczącym kolorze czarnym nadają M8 Competition niezwykle sportowy charakter. Z opcjonalnym pakietem zewnętrznym M Carbon obudowy lusterek zewnętrznych wykonane są z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP).
BMW M8 Competition Coupé ze skrzelami M z karbonu.

Skrzela M w kolorze czarnym.

Skrzela M na przednich błotnikach wykonane są w kolorze czarnym, a umieszczone na nich logo M8 w czarnym chromie. Z opcjonalnym pakietem zewnętrznym M Carbon wykonane są z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP).
BMW M8 Competition Coupé z 20-calowymi obręczami M ze stopów lekkich 813 M.

20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich 813 M.

20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Star Spoke 813 M Bicolor Jet Black z ogumieniem mieszanym, frezowane, przód 9,5J x 20 opony 275/35 R20, tył 10,5J x 20 opony 285/35 R20.
BMW M8 Competition Coupé ze spojlerem tylnym M z karbonu.

Spojler tylny M w kolorze czarnym.

Spojler tylny M w błyszczącym kolorze czarnym podkreśla sportową sylwetkę pojazdu i zwiększa przyczepność. Z opcjonalnym pakietem zewnętrznym M Carbon tylny spojler M jest wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP).
Napis „M8 Competition” dla BMW M8 Competition Coupé.

Napis „M8 Competition”.

Czarny napis „M8 Competition” z tyłu sygnalizuje wysoki potencjał dynamiki jazdy.
BMW M8 Competition Coupé z pełną tapicerką ze skóry Merino/alcantary.

Pełna tapicerka ze skóry Merino i alcantary.

Wyłącznie dla modelu M8 Competition zarezerwowana jest dwukolorowa pełna tapicerka ze skóry Merino w kolorze czarnym z kontrastem w kolorze beżu Midrand. Wyposażenie to uzupełniają podparcia boczne i obicie deski rozdzielczej z alcantary.
BMW M8 Competition Coupé, konsola środkowa ze znaczkiem M8 Competition.

Znaczek Competition.

Konsola środkowa ma w przedniej części znaczek Competition, który podkreśla sportową atmosferę wewnątrz auta i wskazuje na jego dynamiczny charakter.
Pasy bezpieczeństwa M w BMW M8 Competition Coupé.

Pasy bezpieczeństwa M.

Pasy bezpieczeństwa M z napinaczami i ogranicznikami siły naciągu mają wpleciony dyskretny akcent w typowych kolorach M i podkreślają wysokogatunkowy i sportowy charakter wnętrza.
Listwa progowa BMW M8 Competition Coupé z napisem „M8 Competition”.

Listwa progowa z napisem „M8 Competition”.

Listwy progowe z napisem M8 Competition witają Cię i pasażera obok Ciebie już przy wsiadaniu do pojazdu. Napis na czarnych wstawkach na progach przednich drzwi prezentuje się bardzo elegancko i ekskluzywnie.
Wybierak biegów M w BMW M8 Competition Coupé.

Dźwignina zmiany biegów M.

Dźwignia zmiany biegów M w nowej stylistyce wyróżnia specyficzny schemat przełączania M i doskonała obsługa. W trybie manualnym „S” przełożenia można zmieniać dźwignią biegów lub łopatkami przy kierownicy, a w trybie „D” przełączanie odbywa się automatycznie. Poniżej logo M znajduje się przełącznik Drivelogic do wyboru trzech programów zmiany biegów oraz przycisk P blokady postojowej.
Specyficzny dla modeli M zestaw wskaźników w BMW M8 Competition Coupé.

Zestaw wskaźników M.

Zestaw wskaźników M umożliwia również wyświetlanie dodatkowych informacji dotyczących sportowej jazdy. Po wybraniu trybu TRACK do jazdy torowej można wyświetlać na zestawie wskaźników na przykład ciśnienie doładowania, ciśnienie i temperatury opon, a także przeciążenie poprzeczne i wzdłużne g.
BMW M8 Coupé w kolorze mroźnego ciemnego srebra, półprofil boczny od przodu.
BMW M8 Coupé w kolorze mroźnego ciemnego srebra, półprofil boczny od tyłu.
BMW M8 Coupé, kokpit z kierownicą skórzaną M z czerwonymi przyciskami M1/M2.
BMW M8 Coupé, wnętrze z fotelami sportowymi M w pełnej skórze Merino w kolorze brązu Taruma.
BMW M8 Coupé, wnętrze z systemem dźwięku Bowers & Wilkins Diamond Surround.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY STYLISTYCZNE BMW M8 COUPÉ

Stylistyka BMW M8 Coupé to wyraz prawdziwie sportowego charakteru, połączonego z nieprzeciętnym luksusem. Wyraziste, specyficzne dla modeli M elementy stylistyczne, takie jak obramowanie atrapy chłodnicy czy sportowy układ wydechowy w kolorze błyszczącego chromu, tworzą niepowtarzalne akcenty w wyglądzie zewnętrznym. Na wyczynowy charakter BMW M8 Coupé wskazują ponadto również duże wloty powietrza wraz ze wstawkami i splitterem przednim w kolorze błyszczącej czerni, a także obudowy lusterek zewnętrznych M oraz spojler tylny M w kolorze nadwozia. Wyraziste, 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich dodatkowo podkreślają dynamiczną sylwetkę pojazdu. Ów sportowo-ekskluzywny charakter widoczny jest również we wnętrzu: fotele sportowe M w skórze Merino, kierownica skórzana M i ekstrawaganckie detale, takie jak sportowe listwy wewnętrzne czy podsufitka w alcantarze, zapewniają stylowo-luksusową atmosferę wnętrza.

BMW M8 Competition Coupé, wloty powietrza pakietu zewnętrznego M Carbon,
BMW M8 Competition Coupé, pas tylny pakietu zewnętrznego M Carbon.
BMW M8 Competition Coupé, spojler tylny pakietu zewnętrznego M Carbon.
BMW M8 Competition Coupé z karbonowymi lusterkami.

PAKIET ZEWNĘTRZNY M CARBON

Wysokiej jakości elementy pakietu zewnętrznego M Carbon podkreślają sportowy charakter i typową dla M atletyczną sylwetkę auta. Pakiet elementów zewnętrznych M Carbon obejmuje boczne elementy prowadzenia powietrza (zasłony powietrzne) po lewej i prawej stronie w zderzaku, lusterka zewnętrzne oraz spojler tylny z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP). Pakiet uzupełnia wstawka dyfuzora tylnego. Wszystkie elementy zewnętrzne wykonane są z dużą dbałością o detale, zapewniając harmonijny, wybitnie sportowy wygląd. Elementy z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP) są lżejsze od porównywalnych części standardowych.

BMW Individual M8 Coupé w metalicznym BMW Individual szary drawit, przedni półprofil.
BMW Individual M8 Coupé w metalizowanym kolorze brylantowej bieli BMW Individual, przedni półprofil.
BMW Individual M8 Coupé w metalizowanym kolorze czerwonego awenturynu BMW Individual, przedni półprofil.
BMW Individual M8 Coupé w mroźnym metalicznym BMW Individual Dark Silver, przedni półprofil.
BMW Individual M8 Coupé, fotel sportowy M w pełnej skórze Merino w kolorze srebrnym Silverstone ze znaczkiem M8.
BMW Individual M8 Coupé, wnętrze w pełnej skórze Merino w kolorze srebrnym Silverstone i listwa wewnętrzna BMW Individual w kolorze czerni fortepianowej.
BMW M8 Competition Coupé, wnętrze w skórze Merino w kolorze czarnym i listwa wewnętrzna BMW Individual w kolorze czerni fortepianowej.

BMW INDIVIDUAL.

BMW M8 Coupé stanowi wyraz silnej osobowości. Ekskluzywne opcje wyposażenia BMW Individual nadają temu luksusowemu samochodowi sportowemu unikalny charakter. Możesz wybierać spośród wielu różnych unikalnych lakierów, które doskonale uwydatniają ekskluzywność wyczynowego coupé od BMW. Przykładem mogą być pokazane tu lakiery „szary drawit metalizowany, „czerwony awenturyn metalizowany”, „mroźna brylantowa biel” czy „mroźne ciemne srebro metalizowane”. Szyte ręcznie fotele sportowe obite najwyższej jakości skórą Merino w różnych wariantach kolorystycznych i z wysokiej klasy kontrastującymi szwami nadają szlachetnemu wnętrzu luksusową aurę. Jako przykład można tu podać pełne tapicerki skórzane Merino w kolorze czarnym, Merino w kolorze srebrnym Silverstone oraz Merino w kolorze kości słoniowej i granatu nocy – wszystkie z wyrafinowanym, heksagonalnym pikowaniem. Sportowo-luksusową atmosferę wnętrza harmonijnie uzupełniają ekskluzywne listwy wewnętrzne BMW Individual (przykładowo pokazana tu listwa w kolorze czerni fortepianowej) oraz podsufitka BMW Individual w alcantarze w wariantach czarnym, antracytowym lub granatu nocy.

BMW M850i xDRIVE COUPÉ

WYBRANE ELEMENTY STYLISTYCZNE I ZWIĄZANE Z DYNAMIKĄ JAZDY BMW M850i xDRIVE COUPÉ

Progresywna stylistyka karoserii BMW M850i xDrive Coupé przekonuje dynamiczną prezencją pojazdu oraz wyrazistymi elementami stylistycznymi w kolorze Cerium Grey. Owo wrażenie ekskluzywności znajduje kontynuację we wnętrzu pojazdu, gdzie panuje sportowa atmosfera, spełniająca najwyższe standardy luksusu. Do tego dochodzą wyczynowe komponenty układów napędowego i jezdnego, gwarantujące czysto sportowe i jednocześnie komfortowe doznania oraz przepełnioną adrenaliną radość z jazdy po każdej drodze.
BMW M850i xDrive Coupé w metalizowanym kolorze niebieskim Barcelona, przedni półprofil podczas jazdy.
BMW M850i xDrive Coupé w metalizowanym kolorze niebieskim Barcelona, obudowa lusterka w kolorze Cerium Grey.

Elementy zewnętrzne BMW M850i.

Elementy zewnętrzne, takie jak obudowy lusterek zewnętrznych, napisy, końcówki rur wydechowych, wstawki skrzeli, ramki i grill atrapy chłodnicy, utrzymane są w kontrastującym z karoserią kolorze Cerium Grey. Harmonijnie wkomponowują się w dynamiczny wygląd auta i podkreślają jego sportowy wygląd.
BMW M850i xDrive Coupé w metalizowanym kolorze niebieskim Barcelona, 20-calowe obręcze M ze stopów lekkich Y Spoke 728 M Bicolor Cerium Grey.

20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich.

20-calowe obręcze kół ze M stopów lekkich Y Spoke 728 M Bicolor Cerium Grey ze sportowym ogumieniem mieszanym, frezowane, przód 8J x 20, opony 245/35 R20, tył 9J x 20, opony 275/30 R20.
BMW M850i xDrive Coupé w metalizowanym kolorze niebieskim Barcelona z pakietem aerodynamicznym M, wloty powietrza.

Pakiet aerodynamiczny M.

Pakiet aerodynamiczny M podkreśla sportowy charakter auta i zmienia prowadzenie powietrza. Z przodu i z tyłu zastosowano zmodyfikowane zderzaki w kolorze karoserii. Osłony progów, również w kolorze karoserii, dają karoserii jeszcze bardziej sportowy wygląd. Z tyłu uwagę zwraca wyróżniająca się wstawka dyfuzora w metalizowanym kolorze Dark Shadow.
Kokpit BMW M850i xDrive Coupé z kierownicą skórzaną M.

Kierownica skórzana M.

Kierownica skórzana M z przyciskami wielofunkcyjnymi ma trójramienny kształt. Obręcz kierownicy obita czarną skórą Nappa z wyprofilowanym podparciem kciuków świetnie leży w dłoniach i zapewnia sportowo bezpośrednie wyczucie układu kierowniczego. Za pomocą przycisków wielofunkcyjnych kierowca może wygodnie obsługiwać liczne funkcje samochodu bez odrywania rąk od kierownicy. Logo M na obręczy kierownicy wskazuje na sportowe osiągi samochodu.
BMW M850i xDrive, wnętrze, szczegółowe ujęcie wybieraka biegów ze szklaną aplikacją 'CraftedClarity'.

Szklana aplikacja „CraftedClarity”.

Ekskluzywna szklana aplikacja „CraftedClarity” obejmuje ręcznie wykonane elementy szklane na wybieraku biegów, pokrętle głośności, kontrolerze iDrive oraz przycisku start/stop, które w wyraźny sposób uszlachetniają charakter wnętrza.
Listwa progowa w BMW M850i xDrive Coupé z napisem „M850i”.

Listwa progowa z napisem „M850i”.

Listwy progowe z podświetlanym napisem M850i i nawiązaniem do konstrukcji Carbon Core podkreślają sportowy charakter pojazdu. Szlachetnie wyglądające nakładki z aluminiową powierzchnią dekoracyjną w matowym wykończeniu zapowiadają przy otwarciu drzwi nadchodzące wrażenia z jazdy.
BMW M850i xDrive Coupé z końcówkami wydechu po obu stronach.

Końcówki wydechu po obu stronach.

Końcówki rur wydechowych po lewej i po prawej stronie są zintegrowane z pasem tylnym i umieszczone w , rombowej osłonie w kolorze Cerium Grey.
8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo w BMW M850i xDrive Coupé.

8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo.

8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo wyposażono w dwie turbosprężarki, w pełni adaptacyjne sterowanie fazami rozrządu Valvetronic oraz bezpośredni wtrysk benzyny High Precision Injection. Jednostka osiąga maksymalną moc 390 kW (530 KM) i maksymalny moment obrotowy 750 Nm. Obie turbosprężarki umieszczone są pomiędzy rzędami cylindrów.
BMW M850i xDrive Coupé z adaptacyjnym układem jezdnym M.

Adaptacyjny układ jezdny M.

Adaptacyjny układ jezdny M umożliwia dostosowanie charakterystyki amortyzatorów do danej sytuacji podczas jazdy, zwiększając komfort toczenia i dynamikę jazdy. Oprócz standardowego ustawienia COMFORT zapewniającego wysoki komfort jazdy do dyspozycji jest program SPORT oferujący bardziej bezpośrednią charakterystykę amortyzatorów.
BMW M850i xDrive Coupé z inteligentnym napędem na wszystkie koła BMW xDrive.

BMW xDrive.

Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive adaptacyjnie i płynnie rozdziela napęd na koła przednie i tylne, poprawiając trakcję, dynamikę jazdy i zwiększając bezpieczeństwo jazdy w każdej sytuacji. Innowacyjne połączenie ze wszystkimi funkcjami kontroli dynamiki poprzecznej pojazdu umożliwia charakterystykę od zorientowanej na trakcję po maksymalnie dynamiczną.
BMW M850i xDrive Coupé ze sportowym układem hamulcowym M.

Hamulce sportowe M.

Samochód wyposażony jest w adekwatne do swojej mocy hamulce sportowe M, które gwarantują zawsze doskonałe hamowanie również przy sportowej jeździe i w warunkach wilgoci. Wizualnie wyróżniają się lakierowanymi na niebiesko zaciskami stałymi z napisem M. Przednie hamulce mają zaciski czterotłoczkowe, a tylne jednotłoczkowe. Duże wentylowane tarcze hamulcowe zapewniają doskonałą skuteczność hamowania.
BMW M850i xDrive Coupé ze sportowym układem wydechowym M.

Sportowy układ wydechowy M.

Sportowy układ wydechowy M z dwoma sterowanymi przepustnicami spalin gwarantuje potężne, sportowe brzmienie silnika z możliwością dostosowania go do sytuacji. Dzięki temu jazda – zarówno spokojna, jak i sportowa – będzie dostarczać emocjonujących wrażeń dźwiękowych.
BMW M850i xDrive Coupé ze sportowym mechanizmem różnicowym M.

Sportowy mechanizm różnicowy M.

Sportowy dyferencjał M optymalizuje trakcję i stabilność jazdy podczas zmiany pasa ruchu i przyspieszaniu na wyjściu z zakrętów, przy szybkim pokonywaniu zakrętów oraz na nawierzchni o zróżnicowanych właściwościach. Trakcja optymalizowana jest poprzez elektronicznie sterowaną wielopłytkową blokadą mechanizmu różnicowego redukującą różnice prędkości obrotowej pomiędzy tylnymi kołami.
BMW M850i xDrive Coupé ze zintegrowanym aktywnym układem kierowniczym.

Zintegrowany aktywny układ kierowniczy.

Zintegrowany aktywny układ kierowniczy oferuje przełożenie zależne od prędkości na osi przedniej oraz skrętne koła na tylnej osi. Przy mniejszych prędkościach przeciwbieżny skręt kół tylnej osi zwiększa zwrotność i zwinność auta. Przy większych prędkościach tylne koła skręcają współbieżnie z kołami przednimi, zwiększając stabilność i komfort jazdy.

SAMOCHODY BMW SERII 8 COUPÉ M

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ I KOMUNIKACJA SIECIOWA

Dzięki innowacyjnym systemom wspomagającym kierowcę i komfortowym funkcjom komunikacji sieciowe samochody BMW serii 8 Coupé M odpowiadają najnowszym standardom techniki, zapewniając nowoczesną mobilność na najwyższym poziomie.
Samochody BMW serii 8 Coupé M z asystentem parkowania plus.

Asystent parkowania plus.

Asystent parkowania plus ułatwia parkowanie i manewrowanie pojazdem. Obejmuje system Surround View z Top View, Panorama View i Remote 3D View, a także wspomaganie parkowania równoległego, funkcję hamowania awaryjnego Active Park Distance Control, asystenta parkowania z prowadzeniem wzdłużnym i poprzecznym oraz asystenta cofania.
Samochody BMW serii 8 Coupé M z systemem asystującym kierowcy Professional.

System asystujący kierowcy Professional.

System asystujący kierowcy Professional zapewnia optymalny komfort i maksymalne bezpieczeństwo w wielu krytycznych i monotonnych sytuacjach na drodze, oferując takie systemy jak asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu ze wspomaganiem w ciasnych miejscach, asystent zatrzymania awaryjnego, lokalne ostrzeganie przed zagrożeniami, asystent utrzymania pasa ruchu z aktywną ochroną przed kolizją boczną oraz inne funkcje bezpieczeństwa.
Samochody BMW serii 8 Coupé M ze specyficznym dla modeli M wyświetlaczem Head-Up.

Wyświetlacz Head-Up specyficzny dla modeli M.

Wyświetlacz Head-Up M z konfigurowalnymi wskazaniami skupia się na informacjach istotnych podczas sportowej jazdy, takich jak obrotomierz z zakresem ostrzegawczym i sygnalizacją zmiany biegów. * Dostępny tylko w BMW M8 Competition Coupé i BMW M8 Coupé.
Samochody BMW serii 8 Coupé M z BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional z funkcją nawigacji zawiera wysokiej jakości zespół ekranów obejmujący dotykowy monitor pokładowy o przekątnej 10,25’’, wyświetlacz wskaźników o przekątnej 12,3’’ oraz wyświetlacz Head-Up M.
Samochody BMW serii 8 coupé M z funkcją zdalnej aktualizacji oprogramowania.

Zdalna aktualizacja oprogramowania.

Chcesz, aby Twoje BMW było aktualne i wyposażone w najnowsze oprogramowanie? Dzięki funkcji zdalnej aktualizacji oprogramowania Twoje BMW będzie zawsze aktualne bez konieczności wizyt w serwisie BMW. Aktualizacje są instalowane w trybie OTA, tak jak w Twoim smartfonie. W ten sposób można również aktywować kolejne funkcje w pojeździe.
BMW 8 Series Coupé M dane techniczne.

BMW 8 SERIES COUPÉ M DANE TECHNICZNE

ZUŻYCIE PALIWA I EMISJA CO₂.

BMW M8 Coupé:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 11,1
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 252

BMW M8 Competition Coupé:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 11,1
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 252

BMW M850i xDrive Coupé:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 11,3-11,5
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 255-258

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Rozwiń