WIZJONERSKIE Z KAŻDEJ PERSPEKTYWY.

bmw logo doskonały samochód

Stylistyka nowego BMW i3.

WIZJONERSKIE Z KAŻDEJ PERSPEKTYWY.Stylistyka nowego BMW i3.

BMW i3 nie podąża za trendami – jest wyrazem świadomego stylu życia. W nowoczesnej stylistyce, która na zewnątrz emanuje klarownością, a w środku swobodną, relaksującą atmosferą. Wyposażone z lekkością, którą wyróżniają ekologiczne materiały i funkcjonalne detale. Samochód o wzorcowej indywidualności.

Rozwiń

DUCH CZASU W NOWOCZESNEJ INTERPRETACJI.

bmw i3 design i nadwozie

DYNAMIKA Z KAŻDEJ PERSPEKTYWY.

Wygląd zewnętrzny BMW i3 już na pierwszy rzut oka emanuje sportowym charakterem. Krótkie zwisy karoserii i dwukolorowe lakierowanie tworzą nowoczesną stylistykę. Opcjonalny pakiet sportowy podkreśla to w wielu szczegółach. Na przykład poprzez 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Jet Black Bicolor albo większy rozstaw kół zapewniający imponujące, sportowe właściwości jezdne. Dynamiczny wygląd uzupełnia sportowy układ jezdny obniżony o dziesięć milimetrów i listwy boczne.

Rozwiń

TWOJA STREFA SWOBODY.

Unikalną przestronność BMW i3 widać już przy pierwszym spojrzeniu przez otwarte drzwi (coach doors). Otwarta, zachęcająca konstrukcja zapewnia łatwy i wygodny dostęp do wnętrza. Zamknięte drzwi przejmują ochronną funkcję słupków B bez jakiegokolwiek ograniczania bezpieczeństwa.

Rozwiń

PRZYKUWA WZROK.

BMW i3 dynamikę ma wypisaną na twarzy. Standardowe reflektory diodowe w kształcie U flankują charakterystyczny element marki BMW i: zamkniętą atrapę chłodnicy. Pod nimi znajduje się zderzak z dużymi kierunkowskazami, który wizualnie poszerza auto i daje mu mocną prezencję.

Rozwiń

KWINTESENCJA SPORTOWEGO CHARAKTERU.

Tylny zderzak w kształcie dyfuzora mierzy 40 milimetrów i dominuje tył. Umieszczone na przeszklonej tylnej klapie napisy "eDrive" i "i3" są przesunięte na zewnątrz, co dodatkowo podkreśla sportowy i solidny wygląd. Logo z niebieskimi akcentami BMW i podkreśla charakterystyczny czarny pasek i podkreśla jeszcze bardziej sportowy charakter.

Rozwiń

MAŁE DETALE, DUŻY EFEKT.

Odpowiednio dobrane akcenty są uzupełnieniem każdego wyglądu. Doskonale pokazuje to BMW i3. Przykładem takiego detalu są listwy w matowym chromie zdobiące czarne błyszczące słupki A i belki dachowe. Podkreślają innowacyjną stylistykę auta i nadają mu elegancji.

Rozwiń

URZEKAJĄCA PREZENCJA.

Od świateł dziennych przez kierunkowskazy po światła mijania i drogowe – wszystkie funkcje reflektorów działają w energooszczędnej technologii diodowej. Reflektory diodowe mają automatyczną regulację zasięgu oświetlenia, a doskonałe oświetlenie jezdni i barwa zbliżona do światła dziennego zwiększają bezpieczeństwo jazdy po zmroku i w złych warunkach atmosferycznych.

Opcjonalne reflektory diodowe o rozszerzonym zakresie funkcji obejmują moduł matrycowy ze światłami mijania, drogowymi i zakrętowymi.

Światła dzienne i kierunkowskazy, światła mijania i drogowe – wszystkie funkcje działają w oszczędnej technologii diodowej. Reflektory diodowe mają automatyczną regulację zasięgu światła i zwiększoną widoczność w nocy i w złych warunkach pogodowych dzięki barwie zbliżonej do światła dziennego.

Rozwiń

W NOCY JAK W DZIEŃ.

Diodowe lampy tylne w typowym dla BMW i kształcie U obejmują światła pozycyjne, światła stop i kierunkowskazy. Lampy zapewniają dobrą widoczność nawet w niekorzystnych warunkach i rozciągają się od boków karoserii aż po pokrywę bagażnika. Światła cofania, tylne światła przeciwmgłowe i odblaskowe umieszczone są w zderzaku.

Rozwiń

Z LEKKOŚCIĄ WIĘKSZA ZWINNOŚĆ.

Karbonowy dach z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP) będący elementem koncepcji inteligentnej lekkiej konstrukcji zmniejsza masę i obniża środek ciężkości pojazdu. Efektem tego jest większa zwinność i dynamika na zakrętach oraz podczas przyspieszania i hamowania.

Rozwiń

AUTENTYCZNA DYNAMIKA.

Pakiet sportowy podkreśla dynamikę BMW i3. Obejmuje 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Double Spoke Bicolor lub opcjonalnie Jet Black z ogumieniem mieszanym, sportowy układ jezdny z obniżony o 10 mm, szerokie listwy nadkoli oraz poszycia progów z lotkami, wszystkie w błyszczącej czerni.

Rozwiń

UNIKALNY CHARAKTER W WIELU WYDANIACH.

Indywidualność może mieć wiele postaci. Podobnie jak nowoczesna kolorystyka BMW i3 obejmująca sześć wyśmienitych lakierów. Na przykład: elegancki granat cesarski i mocna czerwień Melbourne, oba z akcentem w metalizowanym kolorze mroźnym szarym. Po raz pierwszy oferowany jest szlachetny kolor beż Jucaro. Nowoczesny wygląd uzupełniają 19- i 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich o różnych wzorach.

BŁYSKAWICZNIE. I Z EMOCJAMI.

   

ZASIĘG, ŁADOWANIE I WYDAJNOŚĆ.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

  • Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

    Dane oznaczone „x” nie są jeszcze dostępne.