WIZJONERSKIE Z KAŻDEJ PERSPEKTYWY.

Stylistyka nowego BMW i3.

WIZJONERSKIE Z KAŻDEJ PERSPEKTYWY.

Stylistyka nowego BMW i3.

WIZJONERSKIE Z KAŻDEJ PERSPEKTYWY.Stylistyka nowego BMW i3.

BMW i3 nie podąża za trendami – jest wyrazem świadomego stylu życia. W nowoczesnej stylistyce, która na zewnątrz emanuje klarownością, a w środku swobodną, relaksującą atmosferą. Wyposażone z lekkością, którą wyróżniają ekologiczne materiały i funkcjonalne detale. Samochód o wzorcowej indywidualności.

BMW i

DUCH CZASU W NOWOCZESNEJ INTERPRETACJI.

STYL Z KAŻDEJ PERSPEKTYWY.

Wygląd zewnętrzny BMW i3 już na pierwszy rzut oka emanuje zwinnością. I czyni z niej swój styl. Krótkie zwisy karoserii i dwukolorowe lakierowanie tworzą nowoczesną stylistykę. A całość uzupełnia charakterystyczna „wstęga” połączonych szyb, która zapewnia doskonałą widoczność w każdym kierunku.

TWOJA STREFA SWOBODY.

Unikalną przestronność BMW i3 widać już przy pierwszym spojrzeniu przez otwarte drzwi (coach doors). Otwarta, zachęcająca konstrukcja zapewnia łatwy i wygodny dostęp do wnętrza. Zamknięte drzwi przejmują ochronną funkcję słupków B bez jakiegokolwiek ograniczania bezpieczeństwa.

PRZYKUWA WZROK.

BMW i3 dynamikę ma wypisaną na twarzy. Standardowe reflektory diodowe w kształcie U flankują charakterystyczny element marki BMW i: zamkniętą atrapę chłodnicy. Pod nimi znajduje się zderzak z dużymi kierunkowskazami, który wizualnie poszerza auto i daje mu mocną prezencję.

KWINTESENCJA SPORTOWEGO CHARAKTERU.

Tylny zderzak w kształcie dyfuzora mierzy o 40 mm więcej niż w poprzednim modelu i podkreśla szerokość auta. Umieszczone na przeszklonej pokrywie bagażnika napisy „eDrive” i „i3” są maksymalnie rozstawione, co dodatkowo podkreśla sportową, stabilną sylwetkę tyłu. Akcenty w kolorze niebieskim BMW i kontrastują z charakterystycznym czarnym pasem okalającym auto (black belt) i dodatkowo uwypuklają sportowy charakter auta.

MAŁE DETALE, DUŻY EFEKT.

Odpowiednio dobrane akcenty są uzupełnieniem każdego wyglądu. Doskonale pokazuje to BMW i3. Przykładem takiego detalu są listwy w matowym chromie zdobiące czarne błyszczące słupki A i belki dachowe. Podkreślają innowacyjną stylistykę auta i nadają mu elegancji.

URZEKAJĄCA PREZENCJA.

Bardzo jasne reflektory przednie mają światła mijania, drogowe, pozycyjne, dzienne i kierunkowskazy działające w technologii diodowej. Zapewniają lepsze oświetlenie jezdni i jeszcze bardziej kontrastową widoczność obiektów w nocy. Zasięg oświetlenia regulowany jest automatycznie. Światła postojowe i dzienne mają kształt U. Światła drogowe jasno i równomiernie oświetlają jezdnię na odległość kilkuset metrów.

W NOCY JAK W DZIEŃ.

Diodowe lampy tylne w typowym dla BMW i kształcie U obejmują światła pozycyjne, światła stop i kierunkowskazy. Elementy świetlne zapewniają dobrą widoczność nawet w niekorzystnych warunkach i rozciągają się od boków karoserii aż po pokrywę bagażnika. Światła cofania, światła przeciwmgłowe i odblaskowe umieszczone są po lewej i prawej stronie zderzaka.

Z LEKKOŚCIĄ WIĘKSZA ZWINNOŚĆ.

Karbonowy dach z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP), będący elementem koncepcji inteligentnej lekkiej konstrukcji, zmniejsza masę i obniża środek ciężkości pojazdu. Efektem tego jest większa zwinność i dynamika na zakrętach oraz podczas przyspieszania i hamowania.

UNIKALNY CHARAKTER W WIELU WYDANIACH.

Indywidualność może mieć wiele postaci. Podobnie jak nowoczesna kolorystyka BMW i3 obejmująca sześć wyśmienitych lakierów. Po raz pierwszy w ofercie: elegancki granat cesarski i mocna czerwień Melbourne, oba z akcentem w metalizowanym kolorze mroźnym szarym. Nowoczesny wygląd uzupełniają 19- i 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich o różnych wzorach.

BŁYSKAWICZNIE. I Z EMOCJAMI.

   

ZASIĘG, ŁADOWANIE I WYDAJNOŚĆ.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100km (cykl mieszany): 13,6-13,1
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 300-290
  Realny zasięg elektryczny w km: do 200

  Zużycie paliwa i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah) z Range Extenderem:
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,6
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 14-13
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 11,9-11,5
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 235-225
  Realny całkowity zasięg elektryczny w km: do 330

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3s (94 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100km (cykl mieszany): 14,3
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 280
  Realny zasięg elektryczny w km: do 200

  Zużycie paliwa i emisja CO2 BMW i3s (94 Ah) z Range Extenderem:
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,7
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 14
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 12,5
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 220
  Realny całkowity zasięg elektryczny w km: do 330

  Przewidywane, jeszcze niepotwierdzone oficjalnie wartości.
  Zużycie paliwa, emisja CO2 i zużycie energii elektrycznej zależą od wybranego rozmiaru kół i opon. Przewidywane wartości zużycia paliwa ustalono na podstawie cyklu testowego ECE.

  Zasięg zależny od wielu różnych czynników, przede wszystkim: indywidualnego stylu jazdy, profilu trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania lub klimatyzacji oraz wstępnego ustawiania temperatury.

  Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia energii, paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.