SZYBCIEJ I DALEJ. Z DUŻYM ZASTRZYKIEM ENERGII.

Zasięg, ładowanie i wydajność nowego BMW i3.

SZYBCIEJ I DALEJ. Z DUŻYM ZASTRZYKIEM ENERGII.

Zasięg, ładowanie i wydajność nowego BMW i3.

SZYBCIEJ I DALEJ. Z DUŻYM ZASTRZYKIEM ENERGII.Zasięg, ładowanie i wydajność nowego BMW i3.

BMW i3 ma wszystko, czego potrzeba, aby stawić czoła wyzwaniom nowoczesnej mobilności – i to bez hałasu. Zasięg do 200 km wystarczający w codziennej eksploatacji czerpie ze stacji szybkiego ładowania w jedyne 39 min. A inteligentne zarządzanie energią daje mu elastyczność i maksymalną wydajność – w ruchu miejskim i na długich trasach.

BMW i

WSZĘDZIE SZYBKIE I PROSTE ŁADOWANIE.

Ładowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe: inteligentne opcje ładowania BMW i3 zapewniają elastyczność i komfort na najwyższym poziomie. Dzięki cyfrowym funkcjom proces ładowania jest jeszcze bardziej przejrzysty niż kiedykolwiek dotąd – niezależnie od tego, czy ładujesz w domu czy w miejscach publicznych.

 • Ładowanie w domu

  Stacja BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus oraz BMW i Wallbox Connect umożliwia bezpieczne, szybkie i wygodne naładowanie Twojego BMW i3 w niecałe trzy godziny nawet do 80%. Umożliwia to bardzo trójfazowy prąd nowej stacji BMW i Wallbox* o mocy do 11 kW. Serwis instalacyjny BMW i zapewnia montaż stacji BMW i Wallbox przez wykwalifikowanych elektroinstalatorów. Oprócz tego istnieje możliwość korzystania z energii z ekologicznych źródeł lub z własnej instalacji solarnej.

  * Stacja ładowania Wallbox umożliwia moce ładowania do 22 kW.

 • Funkcja BMW Digital Charging: inteligentne ładowanie

  Ładowanie może być inteligentne i indywidualne: funkcja BMW Digital Charging (DCS) pozwoli Ci ładować automatycznie w porach najkorzystniejszej taryfy za energię elektryczną. To oszczędza koszty i umożliwia korzystanie z koszty ze źródeł odnawialnych. DSC samoczynnie steruje ładowaniem i zapewnia pełne naładowanie o żądanej godzinie odjazdu. Jeszcze bardziej ekologiczne ładowanie możliwe jest z BMW i Wallbox Connect z wykorzystaniem energii z własnej instalacji solarnej. DSC umożliwia ekologiczne wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych i pełną transparentność. Aplikacja BMW Connected umożliwia prostą bardzo obsługę DSC za pomocą urządzeń mobilnych. Portal ładowania BMW dostarczy Ci informacji o Twoim aktualnym planie ładowania i wykorzystanej energii oraz umożliwia wygodny eksport historii ładowania.

 • Ładowanie w miejscach publicznych

  Jest wiele powodów ku temu, aby jeździć BMW i3 – i coraz więcej publicznych stacji ładowania. BMW i3 można ładować z publicznych stacji ładowania prądem przemiennym (AC) i prądem stałym (DC). To daje Ci elastyczność i umożliwia szybkie ładowanie samochodu. Bo publiczne stacje szybkiego ładowania typu DC przenoszą energię bezpośrednio do wysokonapięciowego akumulatora w pojeździe przy niezmiennie wysokim natężeniu prądu. W ten sposób BMW i3 naładować do 80% w 39 min. Alternatywnie BMW i3 można naładować ze stacji AC w niecałe trzy godziny do 80%. Publiczne stacje ładowania AC nadają się przede wszystkim do ładowania podczas dłuższych postojów, na przykład w czasie zakupów.

KOMUNIKACJA I SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100km (cykl mieszany): 13,6-13,1
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 300-290
  Realny zasięg elektryczny w km: do 200

  Zużycie paliwa i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah) z Range Extenderem:
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,6
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 14-13
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 11,9-11,5
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 235-225
  Realny całkowity zasięg elektryczny w km: do 330

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3s (94 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100km (cykl mieszany): 14,3
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 280
  Realny zasięg elektryczny w km: do 200

  Zużycie paliwa i emisja CO2 BMW i3s (94 Ah) z Range Extenderem:
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,7
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 14
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 12,5
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 220
  Realny całkowity zasięg elektryczny w km: do 330

  Przewidywane, jeszcze niepotwierdzone oficjalnie wartości.
  Zużycie paliwa, emisja CO2 i zużycie energii elektrycznej zależą od wybranego rozmiaru kół i opon. Przewidywane wartości zużycia paliwa ustalono na podstawie cyklu testowego ECE.

  Zasięg zależny od wielu różnych czynników, przede wszystkim: indywidualnego stylu jazdy, profilu trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania lub klimatyzacji oraz wstępnego ustawiania temperatury.

  Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia energii, paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.