Wydajność BMW i5 Limuzyna G60 BEV

ŚLAD WĘGLOWY

WYDAJNOŚĆ.

OPTYMALIZACJA ZUŻYCIA ENERGII I ZASIĘGU.

Już od kilku generacji pojazdów BMW EfficientDynamics oznacza innowacyjne rozwiązania optymalizujące zużycie i zasięg. BMW EfficientDynamics jest więc istotnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju BMW. Ważnym czynnikiem zapewniającymi większą radość z jazdy przy niższym zużyciu i większym zasięgu jest z jednej strony lekka konstrukcja uzyskana poprzez optymalne zestawienie materiałów: wysokowytrzymałej stali, aluminiowych drzwi, maski i klapy bagażnika.

A z drugiej strony wydajność zwiększają korzystne właściwości aerodynamiczne dające współczynnik Cx na poziomie 0,23, między innymi poprzez aerodynamiczne koła, inteligentne sterowanie klapami powietrza i płaskie podwozie. Optymalizuje zużycie energii BMW i5 eDrive40 do 18,9–15,9 kWh/100 km i pozytywnie wpływa na zasięg.

Co więcej, inteligentne zarządzanie temperaturą z pompą ciepła oraz tryb maksymalnego zasięgu Max Range w BMW i5 zapewniają większą wydajność. Zwiększa on zasięg odpowiednio do sytuacji nawet o 25% w porównaniu z trybem Personal.

Głównym czynnikiem jest jednak sam użytkownik pojazdu. Wydajny styl jazdy pozwala oszczędzać energię – w zależności od trasy i sytuacji na drodze.