bmw i8 roadster
SilnikElektryczny

SYMBOL NOWYCH CZASÓW.

bmw logo doskonały samochód

Pierwsze BMW i8 Roadster.

SilnikElektryczny
SYMBOL NOWYCH CZASÓW.Pierwsze BMW i8 Roadster.

Przyszłość nabiera kształtów – w formie pierwszego BMW i8 Roadster. To zachwycające, fascynujące auto jest nową interpretacją wolności. Oferuje bezwarunkową radość z jazdy – jak droga długa i szeroka. Już sam widok jego doskonałej stylistyki uwalnia adrenalinę. Równie błyskawicznie porusza się wskazówka obrotomierza: innowacyjny napęd hybrydowy typu plug-in oferuje 374 KM i 570 Nm. I daje BMW i8 Roadster przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,6 s, które pozwala w rekordowym tempie znaleźć nową formę wolności.

Rozwiń
BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, Sophisto Grey, widok z boku
Koła za stopu lekkiego w E-Copper, BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, wygląd zewnętrzny
Wnętrze Accaro E-Copper, BMW i8 Roadster Ultimate Sophisto Edition, wnętrze
Drzwi skrzydłowe otwierane do góry, BMW i8 Roadster, Ultimate Sophisto Edition, Sophisto Grey

BMW I8 ROADSTER ULTIMATE SOPHISTO EDITION.

Wyjątkowe pod każdym względem: BMW i8 Ultimate Sophisto Edition wynosi design na wyższy poziom. Światowa produkcja i8 Roadster i i8 Coupé, które imponująco wyróżniają się swoją szarością Sophisto i kołami ze stopu lekkiego E-Cooper, została ograniczona do 200 sztuk. Lakierowane zaciski hamulców dodatkowo podkreślają sportowy charakter pojazdu. Wnętrze Accaro E-Cooper podobnie oddaje wyjątkowość tej dynamicznej i sportowej hybrydy Plug-In dzięki specjalnym dodatkom, takim jak ceramiczne przyciski czy listwy progowe z logo tej edycji lub napis „1 z 200” na centralnej konsoli. Wyświetlacz Head-Up zawarty w wyposażeniu modelu zapewnia, że zawsze jesteś w pełni pointormowany, a pakiet oświetlenia razem dźwiękiem systemu Harman Kardon HiFi roztaczają niepowtarzalną atmosferę.

NIESAMOWITA PREZENCJA.

BMW i8 Roadster prezentuje się futurystycznie nawet w najmniejszych detalach. Jego progresywną sylwetkę wyróżnia niezwykle dynamiczna stylistyka. Najbardziej charakterystycznym elementem są imponujące, komfortowo otwierane podnoszone drzwi z lekkiego karbonu. Równie indywidualny charakter ma atletyczny przód z atrapą chłodnicy BMW, w pełni diodowymi reflektorami i zasłonami powietrznymi w nowej koncepcji. Począwszy od maski przez całą karoserię biegnie charakterystyczny czarny pas w kształcie V podkreślający niską sylwetkę auta. Imponująca opływowa stylistyka optymalizuje strumień powietrza wokół karoserii i zapewnia wzorcową aerodynamikę. Tym samym BMW i8 Roadster jest doskonałym połączeniem formy z funkcjonalnością, które ma tylko jeden cel: wolność.

„Purystyczny elektryczny kabriolet. To dwuosobowe auto z otwieranym dachem zapewni nam „pole position” w segmencie hybrydowych samochodów sportowych.
KLAUS FRÖHLICH, CZŁONEK ZARZĄDU BMW AG

WOLNA PRZESTRZEŃ.

Również wnętrze BMW i8 Roadster wyróżnia absolutnie niepowtarzalny charakter. W ekskluzywnej linii stylistycznej Accaro w kolorze Amido i E-Cooper widać to już na pierwszy rzut oka. Wnętrze nawiązuje też do charakterystycznych kształtów karoserii, co nadaje całemu kokpitowi futurystycznej dynamiki. Konsola środkowa jest zwrócona ku kierowcy, a elementy obsługi rozmieszczone są w intuicyjny sposób. Nowe fotele sportowe z elektryczną regulacją zapewniają optymalne trzymanie boczne i maksymalny komfort konsola środkowa z funkcją pamięci. Za fotelami znajdują się przegrody oferujące dodatkowe miejsce na bagaż. Opcjonalny pakiet Travel oferuje składane przegrody oraz kieszeń na mapy ze skóry nappa.
W ciemności doskonałą atmosferę zapewnia diodowe oświetlenie wnętrza. Kontury drzwi, deski rozdzielczej oraz konsoli środkowej i kierownicy mogą być podświetlone dowolnie światłem w wybranym lub zmieniającym się kolorze – niebieskim EfficientDynamics, bursztynowożółtym i białym.

BMW SHADOW LINE.

Błyszczące obramowania BMW Individual Shadow Line nadają pojazdowi jeszcze bardziej sportową i elegancką nutę. Do szczególnie szlachetnych elementów należą osłony słupków C oraz wstawki w pokrywie bagażnika.

PRZYSPIESZACZ POSTĘPU.

BMW i8 Roadster zapiera dech. To zasługa nie tylko jego atletycznej sylwetki, ale przede wszystkich opływowej karoserii, ekstremalnie lekkiej konstrukcji i warstwowej stylistyce diodowych lamp tylnych, przez które przepływa powietrze.

Rozwiń

ABSOLUTNY TOP. Z KARBONU.

Przejmuje prowadzenie. Z BMW i8 Roadster udaje się to lekko. Jedną z przyczyn tego jest niezwykła lekka konstrukcja: LifeDrive. Składa się ona z modułu Drive– aluminiowej ramy – i modułu Life – ultralekkiej karbonu z wysoko wytrzymałego karbonu. Oba moduły są odelżone do ostatniego grama, co umożliwia sportową i wydajną jazdę zgodną i ideą zrównoważonego rozwoju.

WOLNOŚĆ W ZASIĘGU.

Ładowanie czy tankowanie – jedno i drugie jest w pierwszym BMW i8 Roadster bardzo łatwe. To zasługa bogatego pakietu produktów i usług BMW Charging. BMW i8 można wygodnie ładować w domu za pomocą stacji BMW Wallbox lub kabla do ładowania – na życzenie również ekologiczną energią elektryczną BMW Green Energy powered by NATURSTROM. Możesz przy tym liczyć na indywidualne doradztwo oraz fachowy montaż i uruchomienie stacji BMW Wallbox przez wykwalifikowanego instalatora. W trasie dzięki karcie ChargeNow możesz korzystać ze stale rosnącej liczby publicznych stacji ładowania. A najbliższą stację ładowania znajdziesz w aplikacji ChargeNow albo bezpośrednio w swoim BMW i8 Roadster: na przykład za pośrednictwem w pełni skomunikowanej funkcji nawigacyjnej BMW ConnectedDrive.

ŁĄCZNOŚĆ Z PRZYSZŁOŚCIĄ.

BMW ConnectedDrive oferuje innowacyjne rozwiązania zapewniające kompleksowe skomunikowane BMW i8 Roadster zapewniające nieograniczoną, inteligentną i zrównoważoną mobilność. Na przykład funkcje nawigacyjne BMW ConnectedDrive pozwolą Ci dotrzeć do celu zawsze najbardziej wydajną drogą. Dzięki Usługom Zdalnym aplikacji BMW Connected (iOS i Android) wiele istotnych informacji o Twoim BMW i8 Roadster będziesz mieć zawsze w zasięgu ręki. A dzięki BMW TeleService lokalny partner BMW i będzie zawsze wiedzieć, kiedy przypada termin przeglądu.

  • „Wyślij do pojazdu moje trasy”
  • Share live trip status

PROGRAM BMW i PURE IMPULSE EXPERIENCE.

Wszyscy nabywcy BMW i8 Roadster mogą korzystać z wielu przywilejów. Program BMW i Pure Impulse Experience oferuje swoim członkom dostęp do ekskluzywnych eventów i niezwykłych ofert na całym świecie z takich dziedzin jak technika, podróże, kultura, gastronomia i design.

Z PEWNOŚCIĄ PRAKTYCZNE.

Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, BMW i8 Roadster przygotowane jest na każdą ewentualność – dzięki systemom wspomagającym kierowcę. Na przykład podczas jazdy po mokrej nawierzchni funkcja suszenia hamulców regularnie oczyszcza tarcze, aby zminimalizować ich zawilgocenie. I to bez wyczuwalnego działania hamulców. Ruszanie z miejsca w trudnych warunkach pogodowych ułatwia dynamiczna kontrola trakcji (DTC), która zapobiega buksowaniu kół i zapewnia maksymalną trakcję. Podczas jazdy funkcje te przejmuje napęd na cztery koła BMW xDrive gwarantujący doskonałą trakcję w każdej sytuacji. Układ działa w trybie hybrydowym i rozdziela moc napędową obu silników an wszystkie cztery koła w adaptacyjny sposób odpowiednio do sytuacji.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

  • Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

    Dane oznaczone „x” nie są jeszcze dostępne.