SYMBOL NOWYCH CZASÓW.

bmw logo doskonały samochód

Pierwsze BMW i8 Roadster.

SYMBOL NOWYCH CZASÓW.

Pierwsze BMW i8 Roadster.

SYMBOL NOWYCH CZASÓW.Pierwsze BMW i8 Roadster.

Przyszłość nabiera kształtów – w formie pierwszego BMW i8 Roadster. To zachwycające, fascynujące auto jest nową interpretacją wolności. Oferuje bezwarunkową radość z jazdy – jak droga długa i szeroka. Już sam widok jego doskonałej stylistyki uwalnia adrenalinę. Równie błyskawicznie porusza się wskazówka obrotomierza: innowacyjny napęd hybrydowy typu plug-in oferuje 374 KM i 570 Nm. I daje BMW i8 Roadster przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,6 s, które pozwala w rekordowym tempie znaleźć nową formę wolności.

Read more
BMW i

NIESAMOWITA PREZENCJA.

BMW i8 Roadster prezentuje się futurystycznie nawet w najmniejszych detalach. Jego progresywną sylwetkę wyróżnia niezwykle dynamiczna stylistyka. Najbardziej charakterystycznym elementem są imponujące, komfortowo otwierane podnoszone drzwi z lekkiego karbonu. Równie indywidualny charakter ma atletyczny przód z atrapą chłodnicy BMW, w pełni diodowymi reflektorami i zasłonami powietrznymi w nowej koncepcji. Począwszy od maski przez całą karoserię biegnie charakterystyczny czarny pas w kształcie V podkreślający niską sylwetkę auta. Imponująca opływowa stylistyka optymalizuje strumień powietrza wokół karoserii i zapewnia wzorcową aerodynamikę. Tym samym BMW i8 Roadster jest doskonałym połączeniem formy z funkcjonalnością, które ma tylko jeden cel: wolność.

„Purystyczny elektryczny kabriolet. To dwuosobowe auto z otwieranym dachem zapewni nam „pole position” w segmencie hybrydowych samochodów sportowych.
KLAUS FRÖHLICH, CZŁONEK ZARZĄDU BMW AG

WOLNA PRZESTRZEŃ.

Również wnętrze BMW i8 Roadster wyróżnia absolutnie niepowtarzalny charakter. W ekskluzywnej linii stylistycznej Accaro w kolorze Amido i E-Cooper widać to już na pierwszy rzut oka. Wnętrze nawiązuje też do charakterystycznych kształtów karoserii, co nadaje całemu kokpitowi futurystycznej dynamiki. Konsola środkowa jest zwrócona ku kierowcy, a elementy obsługi rozmieszczone są w intuicyjny sposób. Nowe fotele sportowe z elektryczną regulacją zapewniają optymalne trzymanie boczne i maksymalny komfort konsola środkowa z funkcją pamięci. Za fotelami znajdują się przegrody oferujące dodatkowe miejsce na bagaż. Opcjonalny pakiet Travel oferuje składane przegrody oraz kieszeń na mapy ze skóry nappa.
W ciemności doskonałą atmosferę zapewnia diodowe oświetlenie wnętrza. Kontury drzwi, deski rozdzielczej oraz konsoli środkowej i kierownicy mogą być podświetlone dowolnie światłem w wybranym lub zmieniającym się kolorze – niebieskim EfficientDynamics, bursztynowożółtym i białym.

PRZYSPIESZACZ POSTĘPU.

BMW i8 Roadster zapiera dech. To zasługa nie tylko jego atletycznej sylwetki, ale przede wszystkich opływowej karoserii, ekstremalnie lekkiej konstrukcji i warstwowej stylistyce diodowych lamp tylnych, przez które przepływa powietrze.

Read more

ABSOLUTNY TOP. Z KARBONU.

ABSOLUTNY TOP. Z KARBONU.

Przejmuje prowadzenie. Z BMW i8 Roadster udaje się to lekko. Jedną z przyczyn tego jest niezwykła lekka konstrukcja: LifeDrive. Składa się ona z modułu Drive– aluminiowej ramy – i modułu Life – ultralekkiej karbonu z wysoko wytrzymałego karbonu. Oba moduły są odelżone do ostatniego grama, co umożliwia sportową i wydajną jazdę zgodną i ideą zrównoważonego rozwoju.

WOLNOŚĆ W ZASIĘGU.

WOLNOŚĆ W ZASIĘGU.

Ładowanie czy tankowanie – jedno i drugie jest w pierwszym BMW i8 Roadster bardzo łatwe. To zasługa bogatego pakietu produktów i usług 360° ELECTRIC. BMW i8 można wygodnie ładować w domu za pomocą stacji BMW i Wallbox lub kabla do ładowania – na życzenie również ekologiczną energią elektryczną BMW Green Energy powered by NATURSTROM. Możesz przy tym liczyć na indywidualne doradztwo oraz fachowy montaż i uruchomienie stacji BMW i Wallbox przez wykwalifikowanego instalatora. W trasie dzięki karcie ChargeNow możesz korzystać ze stale rosnącej liczby publicznych stacji ładowania. A najbliższą stację ładowania znajdziesz w aplikacji ChargeNow albo bezpośrednio w swoim BMW i8 Roadster: na przykład za pośrednictwem w pełni skomunikowanej funkcji nawigacyjnej BMW ConnectedDrive.

ŁĄCZNOŚĆ Z PRZYSZŁOŚCIĄ.

BMW ConnectedDrive oferuje innowacyjne rozwiązania zapewniające kompleksowe skomunikowane BMW i8 Roadster zapewniające nieograniczoną, inteligentną i zrównoważoną mobilność. Na przykład funkcje nawigacyjne BMW ConnectedDrive pozwolą Ci dotrzeć do celu zawsze najbardziej wydajną drogą. Dzięki Usługom Zdalnym aplikacji BMW Connected (iOS i Android) wiele istotnych informacji o Twoim BMW i8 Roadster będziesz mieć zawsze w zasięgu ręki. A dzięki BMW TeleService lokalny partner BMW i będzie zawsze wiedzieć, kiedy przypada termin przeglądu.

 • „Wyślij do pojazdu moje trasy”

  Funkcja „Wyślij do pojazdu moje trasy” umożliwia planowanie i przesyłanie inteligentnych tras zanim jeszcze wsiądziesz do swojego BMW. Gdy BMW Connected+ rozpozna niski poziom paliwa, doda do trasy przerwę na tankowanie.

 • Share live trip status

  Funkcja „Udostępnij moją jazdę w czasie rzeczywistym” umożliwia Ci informowanie znajomych i rodzinę o godzinie przyjazdu i aktualnej lokalizacji. Odbiorca otrzymuje link do strony internetowej wyświetlającej na mapie cel i bieżącą lokalizację pojazdu.

PROGRAM BMW i PURE IMPULSE EXPERIENCE.

PROGRAM BMW i PURE IMPULSE EXPERIENCE.

Wszyscy nabywcy BMW i8 Roadster mogą korzystać z wielu przywilejów. Program BMW i Pure Impulse Experience oferuje swoim członkom dostęp do ekskluzywnych eventów i niezwykłych ofert na całym świecie z takich dziedzin jak technika, podróże, kultura, gastronomia i design.

Z PEWNOŚCIĄ PRAKTYCZNE.

Z PEWNOŚCIĄ PRAKTYCZNE.

Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, BMW i8 Roadster przygotowane jest na każdą ewentualność – dzięki systemom wspomagającym kierowcę. Na przykład podczas jazdy po mokrej nawierzchni funkcja suszenia hamulców regularnie oczyszcza tarcze, aby zminimalizować ich zawilgocenie. I to bez wyczuwalnego działania hamulców. Ruszanie z miejsca w trudnych warunkach pogodowych ułatwia dynamiczna kontrola trakcji (DTC), która zapobiega buksowaniu kół i zapewnia maksymalną trakcję. Podczas jazdy funkcje te przejmuje napęd na cztery koła BMW xDrive gwarantujący doskonałą trakcję w każdej sytuacji. Układ działa w trybie hybrydowym i rozdziela moc napędową obu silników an wszystkie cztery koła w adaptacyjny sposób odpowiednio do sytuacji.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • BMW i8 Roadster:
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 2.1
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 14.5
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 46

  * Dane tymczasowe, zmiany zastrzeżone.

  Podstawą pomiaru zużycia paliwa jest cykl jezdny ECE. Zdjęcia przedstawiają wyposażenie dodatkowe.

  Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.

  Powyższe dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie wchodzą w zakres oferty, a służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Przy ustalaniu emisji CO2 zgodnie z dyrektywą 1999/94/WE nie zostały uwzględnione emisje CO2 powstające przy produkcji i dostarczaniu paliwa lub innych nośników energii.