BMW M

Stylistyka i koncepcja pierwszego BMW M2 Coupé nawiązuje do historycznych korzeni BMW M GmbH. Samochód łączy w sobie doskonałe właściwości klasycznego napędu tylnego z precyzją i zwinnością nowoczesnych aut ze znaczkiem M. Charakterystyczny pas tylny przedni i tylny zapewnia optymalne prowadzenie powietrza i świetną aerodynamikę. Sportowo zestrojony układ jezdny i mocny 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo gwarantują fenomenalne osiągi.

BMW M3 Limuzyna: 4-drzwiowy samochód sportowy o doskonałych osiągach. 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo gwarantuje spontaniczny rozwój mocy w każdym zakresie obrotów. Innowacje zaczerpnięte ze sportów motorowych, takie jak aktywny mechanizm różnicowy M, adaptacyjne zawieszenie M, funkcja Servotronic, czy 7-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa M z układem Drivelogic, na nowo wyznaczają zakres graniczny. Za kierownicą króluje perfekcyjna ergonomia. Fotele M o kubełkowym charakterze zapewniają świetne trzymanie boczne i umożliwiają idealne wyczucie drogi. Wszystko zorientowane jest na kierowcę. Nastawienie na najwyższe osiągi widać również w wyglądzie zewnętrznym BMW M3 Limuzyna. Charakterystyczne elementy stylistyczne, takie jak lakierowana na czarno atrapa chłodnicy z podwójnymi listwami grilla i znaczkiem M, czarny karbonowy dach czy dynamiczne diodowe lampy tylne w kształcie L, emanują bezkompromisowym sportowych charakterem.

BMW M4 Coupé oferuje wszystko, co wyróżnia samochody ze znaczkiem M: potężną dynamikę, zwinny sportowy charakter i fascynujące geny sportów motorowych. Samochód wyposażony w 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo o mocy 431 KM, 7-biegową skrzynię dwusprzęgłową M z układem Drivelogic, M Servotronic, aktywny mechanizm różnicowy M i adaptacyjne zawieszenie M jest w pełni gotowe, aby ruszyć do walki. Jego przeciwnik: granice fizyki. Jego atut: właściwości jezdne oferujące niespotykane dotąd poczucie jedności człowieka i maszyny.

Otwarte na maksymalnie intensywną jazdę: BMW M4 Cabrio wyposażone w 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo o mocy 431 KM oraz innowacje ze sportów motorowych gwarantuje najbardziej bezpośrednie połączenie adrenaliny, osiągów i nieograniczonej radości z jazdy. Dzięki 7-stopniowej skrzyni dwusprzęgłowej M silnik M przyspiesza auto bez przerywania transmisji aż po zakres graniczny, a aktywny mechanizm różnicowy M, adaptacyjne zawieszenie M i M Servotronic umożliwiają maksymalną precyzję manewrów. Gwarantuje to niepowtarzalne doznania nie tylko przy otwartym dachu. I katapultuje fascynację jazdą M na nowy poziom.

BMW M5 gwarantuje zawsze doskonałą prezencję. Sylwetka klasycznej limuzyny i wyczynowego sportowca łączy się tu w spójną całość. Karoserię zamyka spojler tylny M i dwie podwójne końcówki rur wydechowych. BMW M5 Limuzyna niestrudzenie napędza silnik benzynowy 8-cylindrowy silnika M TwinPower Turbo wyposażony w dwie turbosprężarki. Innowacyjne technologie, takie jak BMW EfficientDynamics, gwarantują możliwie niskie zużycie paliwa.

W jaki sposób wyrazić namiętność? Można spróbować liczbami. Jednak 560 KM i 4,2 sekundy od 0 do 100 km/h oddają tylko w niewielkiej części to, czym tak naprawdę jest fascynacja BMW M6 Coupé. Fascynacja inżynierów BMW M ujawnia się bardziej w widoku aerodynamicznej karoserii. Wyrazisty wygląd tego sportowego auta wyraźnie wskazuje na rodowód mocno zakorzeniony w sportach motorowych. To samo potwierdza wnętrze auta. Wzbogacone na życzenie ekskluzywnymi materiałami z kolekcji BMW Individual, emanujące sportowym charakterem aż po najmniejszy detal. BMW M6 Coupé to kwintesencja imponującego kunsztu inżynieryjnego. Przekonuje o tym również 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo. W połączeniu z aktywnym mechanizmem różnicowym M i bardzo precyzyjnym zawieszeniem M tworzy on perfekcyjnie skomponowaną całość. A z opcjonalnym pakietem Competition BMW M6 Coupé jeszcze bardziej zbliża się charakterem do samochodów na tor wyścigowy. Dzięki mocy 575 KM oraz zoptymalizowanej w wielu detalach dynamice jazdy aż się prosi, by eksplorować nim zakres graniczny.

Zachwycające każdym detalem, imponujące całokształtem: BMW M6 Gran Coupé to znacznie więcej niż perfekcyjna kompozycja wyczynowych technologii. To ukoronowanie doświadczeń i kunsztu rzemieślniczego inżynierów BMW M. Skrywające pod maską temperament i niezależność, których trzeba doświadczyć. Najlepiej siedząc na jednym z pięciu perfekcyjnie wyprofilowanych foteli – na życzenie w otoczeniu najszlachetniejszych materiałów kolekcji BMW Individual. Głęboki, grzmiący pomruk z niepowtarzalnych podwójnych końcówek rury wydechowej zapowiada ogromną moc silnika spalinowego V8 M TwinPower Turbo o mocy 560 KM. W połączeniu z technologiami takimi jak skrzynia dwusprzęgłowa M z Drivelogic oraz opcjonalne hamulce węglowo-ceramiczne M, BMW M6 Gran Coupé pozwala w fascynujący sposób doświadczyć natury samochodów M. Ale nawet tak niesamowite przeżycie może być jeszcze intensywniejsze: opcjonalnie dostępny pakiet Competition zwiększa osiągi oraz przyspiesza puls kierowcy siedzącego wewnątrz tej charyzmatycznie ukształtowanej karoserii.

Najpiękniejsze sny możesz przeżywać z szeroko otwartymi oczami – i otwartym dachem. W BMW M6 Cabrio: niepowtarzalne, charakterystyczne cechy BMW M GmbH zapewniają perfekcyjne połączenie fenomenalnych osiągów z wytwornością kabrioletu. W ciągu 19 sekund dach odkrywa indywidualnie dobrane wnętrze z wyszukanych materiałów kolekcji BMW Individual.

8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo o mocy 560 KM budzi się do życia z głębokim pomrukiem. To fascynująca, solidna jednostka napędowa, która umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,3 s. Aby tę moc perfekcyjnie przenieść na drogę, a jednocześnie zapewnić maksymalną zwinność, BMW M6 Cabrio wyposażono w aktywny mechanizm różnicowy M, zależny od prędkości układ kierowniczy M Servotronic i skrzynię dwusprzęgłową M z Drivelogic. A dzięki opcjonalnym hamulcom węglowo-ceramicznym M BMW M6 Cabrio jest w stanie błyskawicznie się zatrzymać. To odpowiedni moment, aby podziwiać w spokoju charyzmatycznie wyprofilowaną karoserię kabrioletu.

BMW X5 M łączy temperament typowego samochodu M z wysoką funkcjonalnością modelu X. Jego elastyczny 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo, 8-stopniowa skrzynia M Steptronic i układ xDrive o specjalnej charakterystyce M gwarantują ekstremalną radość z jazdy. Imponujący wygląd auta zapewnia dynamicznie uformowany pas przedni i tylny oraz standardowe 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Przestronne wnętrze tego SUV-a oferuje szlachetne materiały, sportowo ukształtowane fotele o podwyższonej pozycji siedzenia i charakterystyczne cechy stylistyczne M. BMW X5 M łączy to, co najlepsze z obu światów: wybitne osiągi i prowadzenie, a przy tym pełną funkcjonalność w codziennej eksploatacji.

BMW X6 M łączy osiągi samochodu sportowego z wszechstronnością modeli X. Potężny 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo, 8-stopniowa skrzynia M Steptronic i układ M xDrive o specjalnej charakterystyce M gwarantują ekstremalną radość z jazdy. Standardowe 20-calowe lub opcjonalne 21-calowe obręcze kół ze stopów lekkich oraz wydatny pas przedni i tylny zapewniają imponujący wygląd. Przestronne wnętrze tego Sports Activity Coupé oferuje szlachetne materiały, sportowo uformowane fotele o podwyższonej pozycji siedzenia i wiele detali w unikalnej stylistyce M. Wyczynowy samochód o spektakularnym wyglądzie i prowadzeniu, komfortowy i wolny od wszelkich ograniczeń.

Jeśli szukasz używanego lub nowego BMW M, tu znajdziesz wszystkie informacje, testy oraz oferty finansowania i leasingu aktualnych modeli BMW M – i oczywiście adresy dealerów, u których możesz umówić się na jazdę próbną. Ekskluzywne informacje na temat samochodów M znajdziesz w M Power World. To miejsce spotkań wszystkich tych, których łączy pasja i fascynacja najmocniejszą literą świata.