BMW M3 CS

THE M5 TOURING

M5 TOURING

To oficjalne: wraz z nową edycją BMW M5 po raz pierwszy od 2007 roku pojawi się wariant Touring odnoszącego sukcesy modelu M. Idealna symbioza typowych dla M wysokich osiągów, bezkompromisowego komfortu na długich trasach i imponującej przestrzeni w wyższej klasie premium przeżyje renesans w 2024 roku wraz z nowym BMW M5 Touring.

Rozwiń
THE M5 TOURING

TESTY WYTRZYMAŁOŚCIOWE.

M5 TOURING

Pomimo, że prototyp jest starannie zakamuflowany to nie jest w stanie ukryć swojego agresywnego charakteru prawdziwej litery M. Nowe BMW M5 Touring weszło w praktyczną fazę procesu rozwoju seryjnego. Ten wyczynowy model przechodzi jazdy próbne na drogach publicznych, na torach testowych BMW Group i na torach wyścigowych na całym świecie.

NOWY NAPĘD M, TYPOWA WYDAJNOŚĆ.

M5 TOURING

BMW M5 Touring będzie miało całkowicie nowy, częściowo zelektryfikowany napęd. Charakterystyka osiągów typowa dla M oraz precyzyjnie do niego dopasowana technologia zawieszenia i udoskonalona innowacyjnymi systemami zapewniają dynamikę jazdy i zwinność na poziomie unikalnym w tej klasie pojazdów. W ten sposób BMW M GmbH postępuje na drodze do elektryfikacji.

„Obecnie instalujemy hybrydowe układy napędowe o typowych osiągach dla BMW M, również w innych samochodach o wysokich osiągach”.
Dirk Häcker, szef rozwoju w BMW M GmbH

HISTORIA BMW M5 TOURING.

BMW M5 od prawie 40 lat wyznacza standardy dynamiki jazdy, zwinności i precyzji w segmencie wyczynowych sedanów i modeli Touring. Ewolucyjny postęp, know-how z wyścigów i przełomowe innowacje w dziedzinie napędu, podwozia, aerodynamiki i lekkiej konstrukcji charakteryzują historię BMW M5. Sześcio-, ośmio- i dziesięciocylindrowe silniki, technologia M TwinPower Turbo i wysokie obroty, złożony układ hamulcowy z karbonowo-ceramicznymi hamulcami M oraz napęd na wszystkie koła M xDrive to tylko niektóre z technologicznych kamieni milowych, z którymi łączy się ten model maksymalna wydajność w pojeździe o wysokich osiągach była wielokrotnie definiowana na nowo. Na tym opiera się trzecia generacja BMW M5 Touring – z fascynującymi innowacjami zapewniającymi jeszcze intensywniejsze doznania z osiągów.

M5 TOURING

JUŻ WKRÓTCE.

JUŻ WKRÓTCE.

   

 

Rozwiń

Zużycie paliwa i emisja CO2.

  • Ilustracje przedstawiają wyposażenie specjalne. Ze względu na regularne aktualizacje oprogramowania reprezentacje na wyświetlaczu mogą różnić się od rzeczywistych reprezentacji w pojeździe.
  • Oficjalne dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2, zużycia energii i zasięgu elektrycznego zostały określone zgodnie z zalecaną metodą pomiarową i odpowiadają VO (UE) 715/2007 w aktualnej wersji. Specyfikacje w NEDC uwzględniają różnice w wybranych rozmiarach kół i opon w zakresach, w WLTP całe wyposażenie specjalne. Wartości WLTP są wykorzystywane do obliczania podatków i innych opłat związanych z pojazdami, które są (również) oparte na emisji CO2 oraz, w razie potrzeby, do celów dopłat do konkretnych pojazdów. Wymienione wartości NEDC zostały określone na podstawie nowej metody pomiaru WLTP i obliczone z powrotem do metody pomiaru NEDC w celu porównania. W przypadku pojazdów, które zostały poddane badaniu typu od 1 stycznia 2021 r., oficjalne informacje istnieją wyłącznie zgodnie z WLTP. Więcej informacji na temat metod pomiaru NEDC i WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp.
  • Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnych indywidualnych emisji CO2 nowych samochodów osobowych można znaleźć w „Przewodniku po zużyciu paliwa, emisji CO2 i zużyciu energii przez nowe samochody osobowe”, dostępnym we wszystkich punktach sprzedaży na stronie Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen i jest dostępny bezpłatnie pod adresem https://www.dat.de/co2/.
  • Przedstawione pojazdy, wyposażenie, możliwe kombinacje i warianty są przykładowe i mogą się różnić w zależności od kraju. Wyraźnie nie stanowią one wiążącej oferty firmy BMW M GmbH.Szczegółowe informacje na temat dostępnych w Twoim kraju zakresów można znaleźć na stronie internetowej BMW dla Twojego kraju lub u lokalnego partnera BMW M.