BMW serii 1 w metalizowanym kolorze niebieskim Misano z żabiej perspektywy z osobą na pierwszym planie.

THE 1

BMW SERII 1: MODELE, SILNIKI, FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

BMW serii 1 ucieleśnia przemyślany sportowy charakter i nowoczesny design. Poznaj atrakcyjne wyposażenie wnętrza oraz wyposażenie zewnętrzne, dynamicznie zoptymalizowane komponenty napędu i układu jezdnego, jak również innowacyjne technologie i systemy wspomagające kierowcę. W obszarze danych technicznych znajdziesz szczegóły i fakty dot. oszczędnych silników BMW serii 1 – od danych osiągów, takich jak KM, kW i Nm przez zużycie paliwa i emisję CO₂ do wymiarów poszczególnych modeli.

Rozwiń
THE 1BMW SERII 1: MODELE, SILNIKI, FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

MODELE I WYPOSAŻENIE.

Pełne charakteru warianty modelowe BMW serii 1.

Model M Sport

Model M Sport wyróżnia jeszcze bardziej sportowy charakter. Oprócz bardziej drapieżnego wyglądu dzięki wielu detalom na zewnątrz i wewnątrz radość z jazdy gwarantuje też model M Sport. Na przykład sportowy układ jezdny M i pakiet aerodynamiczny M odczuwalnie zwiększają dynamikę jazdy.

BMW 1 Series Model M Sport in Melbourne Red metallic, studio shot three-quarter side view.

Model M Sport wyróżnia jeszcze bardziej sportowy charakter. Oprócz bardziej drapieżnego wyglądu dzięki wielu detalom na zewnątrz i wewnątrz radość z jazdy gwarantuje też model M Sport. Na przykład sportowy układ jezdny M i pakiet aerodynamiczny M odczuwalnie zwiększają dynamikę jazdy.

  • Wygląd zewnętrzny

  • Wnętrze

Model Luxury Line

Jako model Luxury Line samochód prezentuje się od swojej eleganckiej strony. Szlachetne elementy stylistyczne z satynowanego aluminium nadają wyglądowi zewnętrznemu ekskluzywności. Stylowe wrażenie robi również wnętrze auta. Wyśmienita tapicerka skórzana i najwyższej jakości listwy ozdobne dopełniają luksusowy charakter.

BMW 1 Series Model Luxury Line in Storm Bay metallic, studio shot three-quarter side view.

Jako model Luxury Line samochód prezentuje się od swojej eleganckiej strony. Szlachetne elementy stylistyczne z satynowanego aluminium nadają wyglądowi zewnętrznemu ekskluzywności. Stylowe wrażenie robi również wnętrze auta. Wyśmienita tapicerka skórzana i najwyższej jakości listwy ozdobne dopełniają luksusowy charakter.

  • Wygląd zewnętrzny

  • Wnętrze

STYLISTYKA.

Wysokiej jakości wyposażenie zewnętrzne i wyposażenie wnętrza BMW serii 1.

Odkryj sportowe opcje stylistyczne modelu BMW serii 1. Za pomocą wysokiej jakości wyposażenia zewnętrznego i wyposażenia wnętrza zaaranżujesz auto według własnego gustu i dostosujesz do indywidualnych potrzeb.

BMW serii 1, model Sport Line, w metalizowanym kolorze bieli mineralnej, półprofil z boku podczas jazdy.
Atrapa chłodnicy BMW serii 1, model Sport Line, w metalizowanym kolorze bieli mineralnej.

Atrapa chłodnicy.

Charakterystyczne „nerki” wykonane są w postaci jednego elementu z ramkami w błyszczącym chromie oraz listwami grilla w błyszczącym kolorze czarnym. Atrapa chłodnicy jako centralny element wizualny podkreśla prezencję i estetykę przodu pojazdu.
Diodowe reflektory przednie BMW serii 1, model Sport Line, w metalizowanym kolorze bieli mineralnej.

Diodowe reflektory przednie.

Od świateł dziennych, po mijania i drogowe – wszystkie funkcje reflektorów zrealizowane są w trwałej, energooszczędnej technologii diodowej. Sportowo spłaszczone reflektory poprzez doskonałe oświetlenie jezdni i barwę zbliżoną do światła dziennego zwiększają bezpieczeństwo jazdy po zmroku i w złych warunkach atmosferycznych.
BMW serii 1, model Sport Line, z czarnymi lusterkami zewnętrznymi.

Czarne lusterka zewnętrzne.

Lusterka zewnętrzne są w błyszczącym kolorze czarnym, a nie w kolorze karoserii. Podkreślają sportowy charakter pojazdu i nadają mu indywidualności.
BMW serii 1, model Sport Line, z błyszczące elementy BMW Individual Shadow Line.

Błyszczące elementy BMW Individual Shadow Line.

BMW Individual Shadow Line obejmuje liczne elementy wyposażenia w błyszczącym kolorze czarnym. Są to kołnierze wpustowe, obramowania i listwy prowadzenia szyb, słupki B oraz ramki, trójkąty i nóżki lusterek zewnętrznych.
2-częściowe lampy tylne BMW serii 1, model Sport Line.

Lampy tylne.

Dwuczęściowe lampy tylne o trójwymiarowych kształtach wykonane są w konwencjonalnej technologii świetlnej. Jedna część lamp znajduje się w karoserii, a druga w pokrywie bagażnika, co pozwoliło zwiększyć otwór bagażnika. Oprócz tego lampy tylne mają m.in. diodowe światła cofania.
Końcówka rury wydechowej BMW serii 1, model Sport Line.

Końcówka rury wydechowej.

90-milimetrowa końcówka rury wydechowej (po lewej stronie w przypadku silników 3-cylindrowym, po lewej i prawej stronie w przypadku silników 4-cylindrowych) stanowi akcent wizualny i podkreśla sportowy charakter auta.
Kokpit BMW serii 1, model Sport Line, ze sportową kierownicą skórzaną.

Sportowa kierownica skórzana.

Czarna skórzana kierownica sportowa z trzema ramionami ma galwanizowaną wstawkę dekoracyjną. Grube koło kierownicy i wyprofilowane podparcia na kciuki są szczególnie przyjemne w dotyku i świetnie leżą w dłoniach.
Kokpit BMW serii 1, model Sport Line, z fotelami sportowymi dla kierowcy i pasażera.

Fotele sportowe.

Sportowe fotele przednie różnią się od foteli standardowych wyższymi podparciami bocznymi siedziska i oparcia oraz regulowanym podparciem ud, co zapewnia doskonałą ergonomię i lepsze trzymanie boczne podczas szybkiego pokonywania zakrętów. W fotelu kierowcy oprócz głębokości siedziska (ręcznie) można regulować również szerokość oparcia (elektrycznie).
Listwa progowa BMW serii 1, model Sport Line.

Listwy progowe.

Listwy progowe z napisem BMW witają Cię i pasażera obok Ciebie już przy wsiadaniu do pojazdu. Napis BMW na czarnych wstawkach na progach przednich drzwi tworzy ciekawy element stylistyczny.
BMW serii 1, model Sport Line, z listwami ozdobnymi „Illuminated Berlin”.

Listwy ozdobne „Illuminated Berlin”.

Listwy ozdobne Illuminated Berlin z akcentem High Matte na desce rozdzielczej i boczkach drzwi nadają wnętrzu nowoczesny, szlachetny charakter. Lśniący wzór dyskretnie podświetlanych listew tworzy zarówno atrakcyjną, jak i przyjemną atmosferę.
BMW serii 1, model Sport Line, ze szklanym dachem panoramicznym.

Szklany dach panoramiczny.

Otwarty szklany dach panoramiczny dostarcza świeżego powietrza i zapewnia przyjemną, jasną atmosferę wnętrza, również w stanie zamkniętym. Otwiera i zamyka się automatycznie przyciskiem w kabinie lub kluczykiem i wyposażony jest w przesuwaną podsufitkę, roletę przeciwsłoneczną oraz wiatrochron.

DYNAMIKA JAZDY.

Napęd, układ jezdny i sportowy układ kierowniczy M BMW serii 1.

Niezależnie od tego, czy sytuacja wymaga dużego przyspieszenia, zwinnego prowadzenia czy bezpiecznej trakcji – BMW serii 1 dzięki wysokowydajnemu silnikowi i zestawowi dynamicznych komponentów napędu i układu jezdnego zmienia każdą przejażdżkę w prawdziwą atrakcję. Poznaj wybrane elementy wpływające na dynamikę jazdy i skonfiguruj swoje własne BMW serii 1.

BMW serii 1 M z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym TwinPower Turbo.

Silnik BMW M135i xDrive.

Wybitny sportowiec dający autentyczną radość z jazdy: 4-cylindrowy silnik benzynowy BMW M TwinPower Turbo w BMW M135i xDrive oferuje wysoką moc dzięki zastosowaniu nowych tłoków, większej turbosprężarki, zoptymalizowanego dolotu powietrza, wydajnego układu chłodzenia i układu wydechowego M Performance z przepustnicami.
BMW serii 1 ze sportowym układem kierowniczym M.

Sportowy układ kierowniczy M.

Sportowy układ kierowniczy M z funkcją Servotronic umożliwia bardziej bezpośrednie i zwinne kierowanie pojazdem przy mniejszym nakładzie siły. Samochód prowadzi się jeszcze precyzyjniej i szczególnie na krętych drogach umożliwia bardziej sportową jazdę.
BMW serii 1, 8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic.

Sportowa skrzynia Steptronic.

8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic umożliwia bardzo sportową zmianę biegów. Zarówno automatycznie, jak i ręcznie łopatkami przy kierownicy lub dźwignią biegów, umożliwiając komfortową albo dynamiczną jazdę. W trybie SPORT i przy dźwigni w lewej pozycji S/M zmianę biegów skonfigurowano pod kątem najwyższych osiągów.
Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive w BMW serii 1.

BMW xDrive.

Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive adaptacyjnie i płynnie rozdziela napęd na koła przednie i tylne, poprawiając trakcję, dynamikę jazdy i zwiększając bezpieczeństwo jazdy w każdej sytuacji. Dla dodatkowego podniesienia zwinności elektroniczny rozdział momentu przeciwdziała też pod- i nadsterowności na zakrętach.
BMW serii 1 z adaptacyjnym układem jezdnym.

Adaptacyjny układ jezdny.

Adaptacyjny układ jezdny umożliwia dostosowanie charakterystyki tłumienia do danej sytuacji, łącząc komfort i dynamikę jazdy z najwyższym bezpieczeństwem. Przełącznik właściwości jezdnych umożliwia kierowcy wybór pomiędzy standardowym ustawieniem COMFORT i trybem SPORT.

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ I KOMUNIKACJA SIECIOWA.

Inteligentne technologie i systemy wspomagające kierowcę w BMW serii 1.

Obsługuj komputer pokładowy za pomocą gestów, pozwól autu samodzielnie zaparkować lub zapytaj inteligentnego asystenta głosowego o najbliższą stację benzynową. BMW serii 1 oferuje liczne pomocne funkcje, usługi cyfrowe i systemy wspomagające kierowcę – aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

BMW serii 1 w metalizowanym kolorze niebieskim Misano, widok z boku, zaparkowane, z kobietą na pierwszym planie.
Monitor pokładowy BMW serii 1 z systemem asystującym kierowcy.

System asystujący kierowcy.

System asystujący kierowcy obejmuje działające na bazie kamery ostrzeganie przed kolizją czołową z uruchomieniem hamulców, asystenta ograniczeń prędkości ze wskazaniem zakazu wyprzedzania i przewidywaniem oraz ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu. Ponadto urządzenia radarowe obejmują ostrzeganie przed ruchem poprzecznym z tyłu, ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu i ostrzeganie przed kolizją z tyłu.
BMW serii 1 z praktycznym asystentem parkowania.

Asystent parkowania.

Asystent parkowania ułatwia parkowanie samochodu. Kamera cofania zapewnia lepszą widoczność do tyłu. Active Park Distance Control zwiększa ochronę przed szkodami parkingowymi. Asystent parkowania automatycznie parkuje samochód równolegle lub prostopadle do jezdni i wyjeżdża z miejsc parkingowych. Asystent cofania pomaga kierowcy, np. na ciasnej przestrzeni.
BMW serii 1 ze sterowaniem BMW za pomocą gestów.

Sterowanie BMW za pomocą gestów.

Sterowanie BMW za pomocą gestów umożliwia obsługę określonych funkcji odpowiednim ruchem dłoni. System rozpoznaje gesty dla niektórych funkcji, np. przesunięcie czy wskazanie palcem, za pomocą których można m.in. odrzucać lub odbierać połączenia przychodzące. Ruch obrotowy palcem wskazującym umożliwia regulację głośności.
Wyświetlacz BMW Head-Up w BMW serii 1.

Wyświetlacz BMW Head-Up.

Duży pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head-Up poprzez projekcję optyczną wskazuje informacje istotne podczas jazdy w bezpośrednim polu widzenia kierowcy, ułatwiając mu skupienie się na drodze. W zależności od wyposażenia wyświetlane są na przykład aktualna prędkość, wskazówki nawigacyjne, wskazanie ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania oraz listy kontaktów i odtwarzania.
Zestaw wyświetlaczy BMW Live Cockpit Professional w nowym BMW serii 1.

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional z funkcją nawigacji zawiera wysokiej jakości zespół ekranów obejmujący wysokiej rozdzielczości dotykowy monitor pokładowy o przekątnej 10,25" oraz w pełni cyfrowy wyświetlacz wskaźników o przekątnej 10,25''. System operacyjny BMW 7.0 obsługuje się wygodnie za pomocą kontrolera iDrive Touch.
Zdalna aktualizacja oprogramowania w nowym BMW serii 1.

Zdalna aktualizacja oprogramowania.

Chcesz, aby Twoje BMW było aktualne i wyposażone w najnowsze oprogramowanie? Dzięki zdalnej aktualizacji oprogramowania Twoje BMW będzie zawsze aktualne. Komfortowo, bezpiecznie i bezstresowo, bez konieczności odwiedzania serwisu BMW. Aktualizacje są instalowane w trybie OTA, tak jak w Twoim smartfonie.
Usługi Zdalne BMW serii 1.

Usługi Zdalne.

Zamknąłem/zamknęłam samochód, ale gdzie on dokładnie jest? Usługi Zdalne umożliwiają bezpośredni dostęp do pojazdu na odległość za pośrednictwem aplikacji BMW Connected. Włączaj sygnał świetlny, reguluj temperaturę wewnątrz pojazdu lub zamykaj zamek centralny BMW z dowolnego miejsca za pomocą smartfona.
System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym w BMW serii 1.

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym.

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym obejmuje nieckę z funkcją ładowania bezprzewodowego i drugim mikrofonem zapewniającym lepszą słyszalność kierowcy i pasażera. Połączenie z anteną dachową zapewnia optymalną łączność z siecią komórkową. Złącze Bluetooth umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch telefonów komórkowych i jednego odtwarzacza audio. Do tego dochodzi przygotowanie do hotspotu wi-fi.
Nowe BMW serii 1 z hotspotem wi-fi.

Hotspot wi-fi.

Bierz udział w wideokonferencji na swoim tablecie, albo przesyłaj strumieniowo najnowszy odcinek ulubionego serialu na smartfonie. Hotspot wi-fi umożliwia dostęp do internetu z prędkością LTE (jeśli jest ona dostępna w danej sieci) za pośrednictwem karty SIM zainstalowanej w samochodzie. Dzięki temu Ty i Twoi pasażerowie możecie surfować w internecie nawet na dziesięciu urządzeniach jednocześnie.
BMW serii 1 z przygotowaniem do Apple CarPlay®.

Przygotowanie do Apple CarPlay®.

Nie chcesz rezygnować w swoim BMW z funkcji Twojego iPhone’a i chcesz go obsługiwać w zwykły sposób? Przygotowanie do Apple CarPlay® umożliwia bezprzewodowy dostęp do telefonu, iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify i Apple Music. Przycisk funkcji głosowej na kierownicy umożliwia korzystanie z asystenta głosowego Siri firmy Apple.

BMW serii 1 128ti.

Stylistyka i dynamika jazdy BMW serii 1 128ti.

Jego uderzający wygląd i detale techniczne sprawiają, że BMW 128ti jest szczególnie sportowym przedstawicielem serii modelowej. Charakterystyczne dla tego modelu elementy stylistyczne idą w parze z silnikiem benzynowym z technologią BMW TwinPower Turbo i blokadą mechanizmu różnicowego na przedniej osi, zapewniając dynamikę jazdy na najwyższym poziomie.

BMW serii 1 128ti F40, tylny półprofil podczas jazdy
Progi BMW serii 1 128ti F40 z foliowaniem ti

Progi z foliowaniem ti.

Progi z czerwonym akcentem i foliowaniem ti umiejętnie podkreślają sportowy wygląd samochodu.
BMW serii 1 128ti F40 18-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Y Spoke 553 M Bicolor z oponami sportowymi

18-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Y Spoke 553 M Bicolor z oponami sportowymi.

18-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Y Spoke 553 M Bicolor Orbit Grey metalizowane z oponami sportowymi, frezowane, 8J x 18, opony 225/40 R18.
BMW serii 1 128tiF40 oznaczenie modelu

Oznaczenie modelu.

Napis 128ti z tyłu sygnalizuje wysoki potencjał dynamiki jazdy.
Wnętrze BMW serii 1 128ti F40 wewnętrzne elementy stylistyczne

Wewnętrzne elementy stylistyczne.

Dzięki charakterystycznym cechom stylistycznym 128ti wnętrze ma wyraźnie sportowy i elegancki charakter. Gwarantują to takie detale jak kierownica skórzana M z czerwonym kontrastującym stebnowaniem, ekskluzywne fotele sportowe z czerwonymi akcentami, pasujące ekskluzywne dywaniki z czerwonym obramowaniem oraz wyszywane logo ti na podłokietniku środkowym.
BMW serii 1 128ti F40 kierownica skórzana M z kontrastującym stebnowaniem

Kierownica skórzana M z kontrastującym stebnowaniem.

Wielofunkcyjna kierownica skórzana M ze zintegrowaną poduszką powietrzną kierowcy i plakietką M jest trójramienna. Obręcz kierownicy pokryta czarną skórą Nappa z czerwonym kontrastującym stebnowaniem i wyprofilowanym podparciem kciuków zapewnia sportowo bezpośrednie wyczucie układu kierowniczego.
BMW serii 1 128ti F40 sDrive i blokada mechanizmu różnicowego

sDrive i blokada mechanizmu różnicowego.

Standardowa blokada mechanizmu różnicowego w BMW serii 1 128ti poprawia trakcję i stabilność jazdy podczas przyspieszania przy wyjściu z zakrętów, przy dużych prędkościach na zakrętach i w różnych warunkach drogowych, rozkładając siłę napędową na przednie koła odpowiednio do sytuacji. Wynikiem tego są suwerenne i dynamiczne właściwości jezdne.
Silnik BMW serii 1 128ti F40 BMW 128ti

Silnik BMW 128ti.

Kompaktowy sportowiec dający autentyczną radość z jazdy: 4-cylindrowy silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo w BMW 128ti oferuje wysoką moc dzięki zastosowaniu nowych tłoków, większej turbosprężarki, zoptymalizowanego dolotu powietrza, wydajnego układu wydechowego z przepustnicami.
Sportowy układ jezdny M w BMW serii 1 128ti F40

Sportowy układ jezdny M.

Sportowy układ jezdny M wyróżnia się zawieszeniem niższym o ok. 10 mm. Ponadto wyposażony jest w krótsze sprężyny i sztywniejsze zestrojenie amortyzatorów specyficzne dla 128ti oraz twardsze stabilizatory. Wszystko to razem zapewnia bardziej bezpośrednie działanie układu jezdnego sprzyjające wybitnie sportowej jeździe.
Układ kierowniczy BMW serii 1 128tiF40

Układ kierowniczy.

Układ kierowniczy z zestrojeniem specyficznym dla 128ti zapewnia bezpośrednie i zwinne prowadzenie. Samochód prowadzi się jeszcze precyzyjniej i szczególnie na krętych drogach umożliwia bardziej sportową jazdę.
Hamulce sportowe M w BMW serii 1 128ti F40 M, czerwone błyszczące

Hamulce sportowe M, czerwone błyszczące.

Sportowe hamulce M z wielotłoczkowymi zaciskami w błyszczącym kolorze czerwonym z napisem M zapewniają bardzo wysoką skuteczność hamowania. Są dostosowane do wysokiej dynamiki samochodu i gwarantują doskonałe hamowanie również przy bardzo sportowej jeździe i w wilgotnych warunkach.
Zasłony powietrzne w BMW serii 1 128ti F40

Zasłony powietrzne.

Zasłony powietrzne w kolorze czerwonym podkreślają sportowy charakter samochodu. Ukierunkowany przepływ powietrza znacznie zmniejsza turbulencje powietrza w nadkolu i kanalizuje strumień powietrza – a tym samym zmniejsza opór.
BMW serii 1, dane techniczne

BMW SERII 1 DANE TECHNICZNE.

Zużycie paliwa i emisja CO₂ BMW serii 1.

  • BMW M135i xDrive:
  • Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany):6,9 l / 100 km
  • Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany):157 g/km
  • Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.
  • Rata miesięczna netto w BMW Comfort Lease dla przedsiębiorców dla BMW 118i za 101 000 zł brutto. Opłata wstępna 5%, okres leasingu 24 miesiące, średnioroczny deklarowany przebieg 15 000 km, gwarantowana wartość końcowa. Podane ceny są rekomendowanymi cenami detalicznymi zawierającymi podatek VAT oraz podatek akcyzowy i nie są wiążące. BMW Polska nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej. Niniejsza symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Zawarcie umowy uzależnione jest od pozytywnego wyniku weryfikacji prawnofinansowej Klienta oraz zawarcia ubezpieczenia OC/AC. BMW Comfort Lease jest oferowany przez BMW Financial Services Polska Sp. z o.o. Prezentowane na zdjęciach modele mogą różnić się wersją silnika oraz mogą zawierać dodatkowo płatne wyposażenie. Indywidualne oferty dostępne u Dealerów BMW.