BMW M135i xDrive w metalizowanym kolorze szafirowoczarnym, tylny półprofil, samochód zaparkowany przed domem mieszkalnym.

BMW M135i xDRIVE.

BMW M

Przegląd wszystkich szczegółów BMW M135i xDrive: silnik, technika, wyposażenie i dane techniczne.

BMW M135i xDrive reprezentuje sportową czołówkę BMW serii 1. Jego mocna sylwetka każdym detalem wskazuje na rolę lidera – przy wsparciu kompleksowego pakietu wysokiej jakości funkcji i zaawansowanych technologii. Poznaj szczegóły wnętrza i wyglądu zewnętrznego, komponenty wpływające na dynamikę jazdy oraz innowacyjne wyposażenie lub zajrzyj do danych technicznych, aby przekonać się o doskonałych osiągach i ekonomicznym zużyciu paliwa BMW M135i xDrive.

Rozwiń
BMW M135i xDRIVE.Przegląd wszystkich szczegółów BMW M135i xDrive: silnik, technika, wyposażenie i dane techniczne.

STYLISTYKA IOSIĄGI.

Wyposażenie stylistyczne, komponenty wpływające na dynamikę jazdy i sportowy układ kierowniczy M BMW M135i xDrive.

Pęd do przodu – BMW M135i xDrive już na pierwszy rzut oka pokazuje swoje dynamiczne predyspozycje. W rubryce Stylistyka poznaj ekskluzywny wybór sportowych opcji wyposażenia wnętrza i wyposażenia zewnętrznego tego fascynującego BMW serii 1. W rubryce Dynamika jazdy dowiedz się więcej o opcjonalnych i standardowych komponentach napędu i układu jezdnego – dla maksymalnych osiągów i doskonałej zwinności.
BMW M135i xDrive w metalizowanym kolorze szafirowoczarnym, przedni półprofil podczas jazdy.
BMW M135i xDrive w metalizowanym kolorze szafirowoczarnym z atrapą chłodnicy BMW ze stylizowaną siatką w kolorze Cerium Grey.

Atrapa chłodnicy BMW ze stylizowaną siatką.

Atrapa chłodnicy BMW ze stylizowaną siatką wykonana jest w całości w kolorze Cerium Grey. Zaczerpnięta ze sportów motorowych siatkowa struktura nadaje przodowi głębi i stanowi szlachetny, a zarazem dynamiczny akcent.
BMW M135i xDrive w metalizowanym kolorze szafirowoczarnym, widok z tyłu, z pakietem aerodynamicznym M.

Pakiet aerodynamiczny M.

Pakiet aerodynamiczny M ze specyficznym dla M pasem przednim i tylnym oraz poszyciami progów emanuje dynamiką i sportowym charakterem. Poszycia lakierowane są w kolorze karoserii i mają wstawki w kolorze Dark Shadow.
BMW M135i xDrive w metalizowanym kolorze szafirowoczarnym, widok z tyłu, ze spojlerem tylnym M.

Spojler tylny M.

Spojler tylny M podkreśla sportową sylwetkę pojazdu i odczuwalnie redukuje niepożądany wypór. Docisk tylnej osi zapewnia jeszcze większą stabilność jazdy.
Wnętrze BMW M135i xDrive z pasami bezpieczeństwa M.

Pasy bezpieczeństwa M.

Pasy bezpieczeństwa M z napinaczami i ogranicznikami siły naciągu mają wpleciony dyskretny akcent w typowych kolorach M i podkreślają wysokogatunkowy i sportowy charakter wnętrza.
Kokpit BMW M135i xDrive z kierownicą skórzaną M.

Kierownica skórzana M.

Wielofunkcyjna kierownica skórzana M ze zintegrowaną poduszką powietrzną kierowcy i logo M jest trójramienna. Obręcz kierownicy pokryta czarną skórą Nappa z czarnym szwem i wyprofilowanym podparciem kciuków zapewnia sportowo bezpośrednie wyczucie układu kierowniczego.
Wnętrze BMW M135i xDrive z fotelami sportowymi M dla kierowcy i pasażera.

Sportowe fotele przednie M.

Dzięki zintegrowanym zagłówkom, głębokim siedziskom i wysokim podparciom bocznym fotele sportowe M zapewniają kierowcy i pasażerowi obok lepsze trzymanie boczne również na szybkich zakrętach. Dodatkowo dzięki regulacji szerokości oparcia fotel można indywidualnie dopasować do ciała.
BMW M135i xDrive w metalizowanym kolorze szafirowoczarnym, widok z tyłu, z końcówkami rur wydechowych po lewej i prawej stronie w kolorze Cerium Grey.

Końcówki rur wydechowych.

Tylko w M135i xDrive: ukośnie ścięte końcówki rur wydechowych po lewej i prawej stronie w kolorze Cerium Grey. Końcówki rur wydechowych stanowią mocny akcent wizualny i podkreślają sportową stylistykę M135i xDrive.
Wnętrze BMW M135i xDrive z podświetlanymi listwami ozdobnymi „Illuminated Boston”.

Listwy ozdobne „Illuminated Boston”.

Listwy ozdobne Illuminated Boston z akcentem Mesh na desce rozdzielczej i boczkach drzwi nadają wnętrzu nowoczesny, szlachetny charakter. Lśniący wzór dyskretnie podświetlanych listew tworzy zarówno atrakcyjną, jak i przyjemną atmosferę.
4-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo w BMW M135i xDrive.

Silnik BMW M135i xDrive.

Wybitny sportowiec dający autentyczną radość z jazdy: 4-cylindrowy silnik benzynowy BMW M TwinPower Turbo w BMW M135i xDrive oferuje wysoką moc dzięki zastosowaniu nowych tłoków, większej turbosprężarki, zoptymalizowanego dolotu powietrza, wydajnego układu chłodzenia i układu wydechowego M Performance z przepustnicami.
BMW M135i xDrive ze sportową skrzynią Steptronic.

Sportowa skrzynia Steptronic.

8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic umożliwia bardzo sportową zmianę biegów. Zarówno automatycznie, jak i ręcznie łopatkami przy kierownicy lub dźwignią biegów, umożliwiając komfortową albo dynamiczną jazdę. W trybie SPORT i przy dźwigni w lewej pozycji S/M zmianę biegów skonfigurowano pod kątem najwyższych osiągów.
BMW M135i xDrive ze sportowym układem jezdnym M.

Sportowy układ jezdny M.

Sportowy układ jezdny M wyróżnia się zawieszeniem niższym o ok. 10 mm. Ponadto wyposażony jest w krótsze sprężyny i sztywniejsze amortyzatory oraz twardsze stabilizatory. Wszystko to razem zapewnia jeszcze bardziej bezpośrednie działanie zawieszenia sprzyjające wybitnie sportowej jeździe.
BMW M135i xDrive z hamulcami sportowymi hamulcami M.

Hamulce sportowe M.

Hamulce sportowe M z wielotłoczkowymi zaciskami w kolorze granatowym z napisem M zapewniają bardzo wysoką skuteczność hamowania. Są dostosowane do wysokiego potencjału dynamicznego auta i gwarantują doskonałe hamowanie również przy bardzo sportowej jeździe i w wilgotnych warunkach.
BMW M135i xDrive ze sportowym układem kierowniczym M.

Sportowy układ kierowniczy M.

Sportowy układ kierowniczy M z funkcją Servotronic umożliwia bardziej bezpośrednie i zwinne kierowanie pojazdem przy mniejszym nakładzie siły. Samochód prowadzi się jeszcze precyzyjniej i szczególnie na krętych drogach umożliwia bardziej sportową jazdę.
BMW M135i xDrive z inteligentnym napędem na cztery koła BMW xDrive.

BMW xDrive.

Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive adaptacyjnie i płynnie rozdziela napęd na koła przednie i tylne, poprawiając trakcję, dynamikę jazdy i zwiększając bezpieczeństwo jazdy w każdej sytuacji. Dla dodatkowego podniesienia zwinności elektroniczny rozdział momentu przeciwdziała też pod- i nadsterowności na zakrętach.
BMW M135i xDrive w metalizowanym kolorze szafirowoczarnym z pakietem M Performance, przedni półprofil.

BMW M135i xDRIVE Z PAKIETEM M PERFORMANCE.

Pakiet M Performance* dodatkowo wzmacnia sportowy potencjał pojazdu. Redukcja masy osiągnięta dzięki rozwiązaniom w podwoziu, we wnętrzu oraz dzięki zastosowaniu 18-calowych lekkich kutych obręczy gwarantuje maksymalne przyspieszenie i wyraźnie poprawia dynamikę jazdy. Jednocześnie pakiet M Performance z czarnymi elementami stylistycznymi, takimi jak lusterka zewnętrzne, atrapa chłodnicy BMW ze stylizowaną siatką i końcówki rur wydechowych sprawiają, że pakiet M Performance trudno przeoczyć.

* Oferowane od 11/2019

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE.

Komunikacja sieciowa i usługi cyfrowe w BMW M135i xDrive.

BMW M135i xDrive z BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional z funkcją nawigacji zawiera wysokiej jakości zespół ekranów obejmujący wysokiej rozdzielczości dotykowy monitor pokładowy o przekątnej 10,25" oraz w pełni cyfrowy wyświetlacz wskaźników o przekątnej 10,25''. System operacyjny BMW 7.0 obsługuje się wygodnie za pomocą kontrolera iDrive Touch.
BMW M135i xDrive ze zdalną aktualizacją oprogramowania.

Zdalna aktualizacja oprogramowania.

Chcesz, aby Twoje BMW było aktualne i wyposażone w najnowsze oprogramowanie? Dzięki zdalnej aktualizacji oprogramowania Twoje BMW będzie zawsze aktualne. Komfortowo, bezpiecznie i bezstresowo, bez konieczności odwiedzania serwisu BMW. Aktualizacje są instalowane w trybie OTA, tak jak w Twoim smartfonie.
Usługi zdalne w BMW M135i xDrive.

Usługi Zdalne.

Zamknąłem/zamknęłam samochód, ale gdzie on dokładnie jest? Usługi Zdalne umożliwiają bezpośredni dostęp do pojazdu na odległość za pośrednictwem aplikacji BMW Connected. Włączaj sygnał świetlny, reguluj temperaturę wewnątrz pojazdu lub zamykaj zamek centralny BMW z dowolnego miejsca za pomocą smartfona.
System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym w BMW M135i xDrive.

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym.

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym obejmuje nieckę z funkcją ładowania bezprzewodowego i drugim mikrofonem zapewniającym lepszą słyszalność kierowcy i pasażera. Połączenie z anteną dachową zapewnia optymalną łączność z siecią komórkową. Złącze Bluetooth umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch telefonów komórkowych i jednego odtwarzacza audio. Do tego dochodzi przygotowanie do hotspotu wi-fi.
BMW M135i xDrive z hotspotem wi-fi.

Hotspot wi-fi.

Bierz udział w wideokonferencji na swoim tablecie, albo przesyłaj strumieniowo najnowszy odcinek ulubionego serialu na smartfonie. Hotspot wi-fi umożliwia dostęp do internetu z prędkością LTE (jeśli jest ona dostępna w danej sieci) za pośrednictwem karty SIM zainstalowanej w samochodzie. Dzięki temu Ty i Twoi pasażerowie możecie surfować w internecie nawet na dziesięciu urządzeniach jednocześnie.
BMW M135i xDrive z przygotowaniem do Apple CarPlay®.

Przygotowanie do Apple CarPlay®.

Nie chcesz rezygnować w swoim BMW z funkcji Twojego iPhone’a i chcesz go obsługiwać w zwykły sposób? Przygotowanie do Apple CarPlay® umożliwia bezprzewodowy dostęp do telefonu, iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify i Apple Music. Przycisk funkcji głosowej na kierownicy umożliwia korzystanie z asystenta głosowego Siri firmy Apple.

BMW M135i xDRIVE TECHNICAL DATA.

Wybierz model

Silnik

Liczba cylindrów / zaworów na cylinder 3 / 4
Pojemność skokowa w cm3 1 499
Skok / średnica w mm 94,6 / 82
Moc silnika spalinowego w kW (KM) 80 (109) / 4300-6500
Maks. moment obrotowy (Nm) przy obr/min 190 / 1380-3800
Stopień sprężania :1 11

Osiągi

Prędkość maksymalna 200
Przyspieszenie 10,6

Wymiary

Dł./szer./wys. 4 319 / 1 799 / 1 434
Szerokość z lusterkami (po stronie kierowcy i pasażera) w mm 2081 (1045 / 1036)
Rozstaw osi w mm / średnica zawracania w m 2 670 / 11,4
Ground clearance in mm 153

Masa

Masa własna w kg 1 395
Dopuszczalna masa całkowita w kg 1 850
Ładowność w kg 530
Dopuszczalny nacisk na oś przednią / tylną w kg 980 / 940
Dopuszczalne obciążenie przyczepy bez hamulca / obciążenie haka holowniczego w kg 695 / 75
Dopuszczalne obciążenie przyczepy z hamulcem do nachylenia 12% / 8% w kg 1 100 / 1 100
Pojemność bagażnika min.-maks. w l 380 - 1200

Koła

Opony przednie 205/55 R16 91 W
Opony tylne 205/55 R16 91 W
Obręcze kół przednie 7Jx16 LM
Obręcze kół tylne 7Jx16 LM

Zużycie

Cykl mieszany w l/100 km 6,6 - 5,7
Pojemność zbiornika paliwa w l 42

Emisja CO₂

Cykl mieszany w g/km 151 - 129

Zużycie paliwa i emisja CO₂ BMW M135i xDrive.

  • BMW M135i xDrive (2):
    Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 7,9-8,3
    Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 179-188

    Wartości dla pojazdów oznaczonych (2) są tymczasowe.

    Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.