SHOP THE LOOK

BMW CHARGING: ŻYCIE PEŁNE ENERGII.

WSZYSTKO O ŁADOWANIU
TWOJEGO ELEKTRYCZNEGO BMW.

BMW X1 xDrive30e: zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP w l/100 km[1][3][4]: 1,1–0,7; emisja CO₂ w cyklu mieszanym WLTP w g/km[1][3][4]: 24–16; zużycie energii w cyklu mieszanym WLTP w kWh/100 km[1][3][4]: 19,3–16,8; zasięg elektryczny WLTP w km[1][2][3]: 71–85

Bezproblemowe ładowanie – łatwo, zawsze i wszędzie. Samochody elektryczne i hybrydy plug-in oferują nowy, wydajny i wygodny rodzaj mobilności. Dzięki wszechstronnym opcjom i innowacyjnym technologiom ładowania możesz jeździć zawsze bez obaw – na co dzień i na dłuższych trasach. Korzystaj z szybkiego ładowania w miejscach publicznych i wygodnego ładowania w domu. Znajdź sposób ładowania, który najlepiej Ci pasuje.

OPCJE ŁADOWANIA TWOJEGO SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO.

BMW Charging ładowanie w miejscach publicznych

ŁADOWANIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.

Dzięki naszym kompleksowym rozwiązaniom w zakresie ładowania zawsze znajdziesz odpowiednią opcję dla swojego samochodu elektrycznego, również w miejscach publicznych – w jednej z największej i stale rozwijającej się sieci stacji ładowania w Europie obejmującej ponad 551 tys. punktów, w których wygodnie naładujesz akumulator.

BMW Charging ładowanie w domu

ŁADOWANIE W DOMU.

Ładuj swój samochód elektryczny lub hybrydę plug-in wygodnie i komfortowo w domu. Wygodnie i tak szybko jak to możliwe ze stacji BMW Wallbox lub szybką ładowarką uniwersalną z przemysłowego lub zwykłego gniazda w domu. Dowiedz się więcej o oferowanych przez BMW praktycznych rozwiązaniach w zakresie ładowania zelektryfikowanych samochodów w domu.

TECHNOLOGIE I PRODUKTY DO ŁADOWANIA BMW.

BMW Charging trasy zoptymalizowane pod kątem ładowania
Kabel do ładowania BMW Charging

Trasy zoptymalizowane pod kątem ładowania.

Zawsze bez obaw do celu. Planuj trasy zoptymalizowane pod kątem ładowania do jazdy swoim samochodem elektrycznym i w prosty sposób wyszukuj stacje ładowania na trasie. Nasz planer tras oblicza najszybsze opcje ładowania na trasie lub w pobliżu. Bezpośrednio w nawigacji lub w aplikacji My BMW.

Twój sprzęt do ładowania.

Do ładowania nie potrzeba wiele. Karta BMW Charging do ładowania w miejscach publicznych jest dołączona do Twojego BMW. Jeśli chcesz, możesz zainstalować w domu stację Wallbox. Albo ładować z domowego gniazdka elektrycznego.

BMW Charging stacja BMW Wallbox
Kabel do ładowania BMW Charging

BMW Wallbox Plus.

Ładuj swoją hybrydę plug-in lub elektryczne BMW łatwo i wygodnie z domu – ze stacji BMW Wallbox. Z mocą do 22 kW. Jest ona równie praktyczna, co bezpieczna i nie zajmuje wiele miejsca.

Kabel do ładowania (typ 3) do publicznych punktów ładowania.

Ładuj swój samochód hybrydowy plug-in lub elektryczny za pomocą kabla do ładowania (typ 3) do publicznych stacji ładowania AC. W zależności od modelu kabel może być standardowo dołączony do Twojego BMW.

ZOBACZ STACJE ŁADOWANIA DO TWOJEGO SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO.

more Information

Loading Time

Czasy ładowania

Ładowanie w miejscach publicznych

Stacja ładowania wysokiej mocy

Samochód można ładować bardzo szybko na stacjach ładowania wysokiej mocy (np. w sieci IONITY). Prąd stały (DC) oferuje znacznie większą moc ładowania niż prąd przemienny (AC) np. z domowego gniazdka. Dlatego stacje ładowania wysokiej mocy idealnie nadają się do ładowania w trasie. Wyświetlana wartość to minimalny czas trwania ładowania od 10 do 80% poziomu naładowania akumulatora przy maksymalnej mocy ładowania pojazdu. W tym zakresie ładowanie odbywa się najszybciej przy zachowaniu żywotności akumulatora. Na mapie przedstawione są wszystkie stacje ładowania wysokiej mocy w sieci BMW Charging. (stan na 22.03.2023).

Stacja ładowania DC

Kiedy jeździsz po mieście lub musisz szybko wyruszyć w podróż, stacja ładowania DC będzie doskonałym rozwiązaniem. Prąd stały (DC) oferuje większą moc ładowania niż prąd przemienny (AC) np. z domowego gniazdka. Dlatego stacje ładowania DC idealnie nadają się do ładowania w trasie. Wyświetlana wartość to minimalny czas trwania ładowania od 10 do 80% poziomu naładowania akumulatora przy mocy ładowania do 50 kW. W tym zakresie ładowanie odbywa się najszybciej przy zachowaniu żywotności akumulatora. Na mapie przedstawione są wszystkie stacje ładowania DC w sieci BMW Charging (stan na 22.03.2023).

Stacja ładowania AC

Niemal wszędzie znajdują się publiczne stacje ładowania prądem zmiennym (AC). Opcja ta szczególnie nadaje się do regularnego ładowania przez dłuższy czas – na przykład przez noc lub podczas pracy. Wyświetlana wartość to minimalny czas trwania ładowania od 0 do 100% poziomu naładowania akumulatora przy maksymalnej mocy ładowania 22 kW. Moc ładowania zależy od wyposażenia. Rzuć okiem na mapę i odkryj wszystkie stacje ładowania prądem zmiennym w sieci BMW Charging. (stan na 22.03.2023).

Ładowanie w domu

Wallbox / szybka ładowarka uniwersalna

W domu możesz wygodnie ładować samochód ze stacji Wallbox lub szybkiej ładowarki uniwersalnej. Obydwie opcje wykorzystują prąd zmienny (AC). W zależności od pojazdu, wyposażenia dodatkowego i kraju stacja Wallbox pozwala na uzyskanie maksymalnie 22 kW mocy ładowania, a szybka ładowarka uniwersalna maksymalnie 11 kW. Wyświetlana wartość to minimalny czas trwania ładowania od 0 do 100% poziomu naładowania akumulatora przy mocy ładowania 11 kW.

Filter charging stations

Wydajność ładowania zależy od stanu naładowania, temperatury otoczenia, indywidualnego profilu jazdy i korzystania z dodatkowych odbiorników energii oraz wybranego samochodu. Czasy ładowania odnoszą się do temperatury otoczenia 23°C po wcześniejszej jeździe i mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania.

 

Aplikacja My BMW umożliwia wyszukiwanie stacji ładowania, planowanie i sprawdzanie procesów ładowania oraz zarządzanie nimi – w domu i w drodze. Poznaj różnorodne funkcje aplikacji My BMW.

Ładowanie samochodu elektrycznego:
aplikacja My BMW i usługi

TWOJE BMW CIĘ WYRĘCZY.

CZASY ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH.

Na stacjach ładowania o dużej mocy można wyjątkowo szybko naładować samochód elektryczny podczas podróży. Dzięki wysokiej mocy ładowania na tych stacjach szybkiego ładowania czas trwania ładowania jest bardzo krótki. Na przykład aby przejechać od 146 do 196 kilometrów, BMW i5 potrzebuje tylko 10 minut ładowania. Dzięki BMW Wallbox lub ładowarce uniwersalnej (typu 2) BMW samochód BMW i5 można w pełni naładować w domu w ciągu 8 godzin i 30 minut.

BMW Charging koszty

KOSZTY SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO.

Jakie są koszty ładowania samochodu elektrycznego? Oszczędzaj dzięki niższym kosztom serwisowania i niższym podatkom. Czy istnieją dotacje do samochodów elektrycznych? Dowiedz się, czy samochód elektryczny Ci się opłaca.

ILE ENERGII POTRZEBUJE SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY.

Zużycie energii samochodu elektrycznego zależy od różnych czynników. Również Twój styl jazdy, średnia prędkość i temperatura zewnętrzna odgrywają swoją rolę. Miesięczne koszty ładowania zależą przede wszystkim od liczby przejechanych kilometrów i zużycia energii przez samochód elektryczny. Zależą one również od Twojego stylu jazdy. W kosztach energii elektrycznej znaczenie ma też wybrana taryfa i miejsce ładowania.

Korzystaj z atrakcyjnych taryf, takich jak taryfa Active ze szczególnie korzystnymi cenami stałymi. Dla nabywców nowych samochodów BMW pierwszy rok jest bezpłatny bez opłaty podstawowej.

BMW Charging Destination Charging

BMW DESTINATION CHARGING

TWOJA ROZSZERZONA SIEĆ ŁADOWANIA.

BMW Destination Charging oferuje naszym klientom dodatkowe opcje ładowania z wieloma punktami ładowania w 50 krajach. Korzystaj z tych wyjątkowych opcji w dogodnym miejscu docelowym u wielu naszych partnerów premium, takich jak hotele, restauracje, kluby golfowe itp. Ciesz się pobytem i w międzyczasie ładuj swoje BMW. Wygodnie wyszukuj opcje ładowania premium w nawigacji lub w aplikacji My BMW. Zostań partnerem światowej sieci ładowania destinationcharging@bmw.com.

OD KLIENTÓW DLA KLIENTÓW: MOBILNOŚĆ ELEKTRYCZNA W ŻYCIU CODZIENNYM.

„Nigdy tego nie żałowaliśmy”. 

 

W tym filmie można zobaczyć, jak w przeszłości uciążliwe były dłuższe podróże samochodem elektrycznym i jak wygodne i naturalne jest dziś dla naszych klientów publiczne ładowanie samochodów elektrycznych BMW. Dzięki trasom zoptymalizowanym pod kątem ładowania i innym funkcjom, które wspierają kierowcę podczas podróży.

0:00
0:00 /  0:00
BMW Charging żywotność

AKUMULATOR

ZOPTYMALIZUJ ŻYWOTNOŚĆ AKUMULATORA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO.

Żywotność akumulatora wysokonapięciowego zależy od sposobu jego użytkowania. Akumulator wysokonapięciowy należy ładować głównie niską mocą ze stacji AC lub Wallbox. Na co dzień najlepiej utrzymywać poziom naładowania w zakresie od 10 do 80%. W tym celu możesz ustawić cel ładowania na 80%. Również wydajny i przewidujący styl jazdy pomagają zwiększyć zasięg akumulatora i zoptymalizować jego żywotność.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA.

BMW Charging – zrównoważony rozwó

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ.

Będąc globalnym przedsiębiorstwem, BMW Group postrzega siebie jako ważną część społeczeństwa i przyjmuje odpowiedzialność w obszarze zrównoważonego rozwoju. Dowiedz się więcej o zasadzie gospodarki o obiegu zamkniętym i naszych czynnościach mających na celu redukcję emisji CO₂ i ochronę zasobów.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

BMW X1 xDrive30e: zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP w l/100 km[1][3][4]: 1,1–0,7; emisja CO₂ w cyklu mieszanym WLTP w g/km[1][3][4]: 24–16; zużycie energii w cyklu mieszanym WLTP w kWh/100 km[1][3][4]: 19,3–16,8; zasięg elektryczny WLTP w km[1][2][3]: 71–85


[1] Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2, zużycia energii i zasięgu w trybie elektrycznym zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 2007/715 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Zakresy danych WLTP uwzględniają wszelkie wyposażenie dodatkowe  tym przypadku z rynku niemieckiego). W przypadku pojazdów, których homologację typu przeprowadzono na nowo od 01.01.2021 r., oficjalne dane są dostępne tylko według WLTP. Ponadto zgodnie z rozporządzeniem UE 2022/195 od 01.01.2023 r. w certyfikatach zgodności WE wartości NEDC nie będą już obowiązywać. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

[2] Zasięg zależy od różnych czynników, przede wszystkim: indywidualnego stylu jazdy, uwarunkowań trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania, klimatyzacji i zastanej temperatury.

[3] Informacje dotyczące mocy silników benzynowych odnoszą się do paliwa LO 98. Dane dotyczące zużycia odnoszą się do paliwa referencyjnego zgodnie z rozporządzeniem (WE) 2007/715. Dopuszczalne jest stosowanie paliwa bezołowiowego o liczbie oktanowej 91 lub wyższej i zawartości etanolu do 10% (E10). BMW zaleca stosowanie paliwa o LO 95. W przypadku samochodów o wysokich osiągach BMW zaleca stosowanie paliwa o LO 98.

[4] W przypadku hybrydy plug-in: ważone, cykl mieszany (EC AC Charge Weighted).