We are M - The huddle

WE ARE M.

WE ARE M.

WE ARE M – z okazji 50-lecia firmy razem ze wspaniałą społecznością świętujemy pięć dekad fascynującej historii. Dedykujemy ten jubileusz nie tylko naszym licznym sukcesom, ale przede wszystkim naszym gorącym fanom, kierowcom i wszystkim miłośnikom M. Rozpoczyna się nowa era, era emocji, elektryfikacji i potężnych technologii. W przyszłości BMW M kształtować będzie nasza własna interpretacja hasła „performance”, elektryfikacji i ekspresyjnego stylu życia. W tym roku oprócz licznych premier produktów i wydarzeń mamy w zanadrzu kilka niespodzianek. Obchody 50-lecia rozpoczynają się od tzw. „Huddle speach”. WE ARE M.

Rozwiń
WE ARE M.

HUDDLE SPEECH.

Przez ostatnie 50 lat. Jeden zespół. Jedna pasja.

To najbardziej sportowe ze spotkań pokazuje, co nas kręci. Niezależnie od tego, jak różne są pojazdy i ich kierowcy – wszyscy uwielbiamy szybszy puls, adrenalinę i dreszcz emocji, jakie wywołuje każde BMW M. Łączy nas pasja dla tego wyjątkowego uczucia, którego doświadcza każdy kierowca BMW M.

WE ARE M.

Rozwiń
We are M - The huddle

HUDDLE SPEECH.

Przez ostatnie 50 lat. Jeden zespół. Jedna pasja.

To najbardziej sportowe ze spotkań pokazuje, co nas kręci. Niezależnie od tego, jak różne są pojazdy i ich kierowcy – wszyscy uwielbiamy szybszy puls, adrenalinę i dreszcz emocji, jakie wywołuje każde BMW M. Łączy nas pasja dla tego wyjątkowego uczucia, którego doświadcza każdy kierowca BMW M. WE ARE M.

Rozwiń

Przez ostatnie 50 lat nie baliśmy się iść własną drogą. 

 

Okrążenie za okrążeniem. Zakręt za zakrętem. 

I jak wiadomo, robiliśmy to szybko. 

 

Ale dziś nie chodzi o świętowanie naszej przeszłości. 

Chodzi o to, by uczcić nasz kolejny wyścig: w przyszłość. 

 

We are M! 

Przetwarzamy energię na mocną deklarację. 

I odwagę na ekspresyjny styl życia. 

To nas ekscytuje – cieszymy się z każdego metra wyścigu. 

 

Dreszcz emocji. Bicie serca. Pożądanie.

Jeśli Ty też to czujesz, drzwi są przed Tobą zawsze otwarte. 

 

Razem stanowimy jeden zespół. Dzielimy wspólną pasję. 

I dopiero się rozkręcamy.

Rozwiń
50 YEARS OF M POWER!

50 LAT NAJMOCNIEJSZEJ LITERY ŚWIATA!

WE ARE M logo
WE ARE M logo
 BMW M 50 Years The Huddle

50 LAT NAJMOCNIEJSZEJ LITERY ŚWIATA!

 

Rozwiń

Świętujemy razem z największą społecznością M wszech czasów.

We are M
We are M
We are M
We are M
We are M
We are M
We are M
We are M
We are M
We are M

LEGENDARNE LOGO SPORTÓW MOTOROWYCH.

BMW M - logo Motorsport

Wraz z początkiem roku jubileuszowego powraca kultowe logo: BMW Motorsport. BMW M wyznacza kierunek dla tych, którzy kochają tradycję. Logo z rozchodzącymi się półkolami w kolorach niebieskim, fioletowym i czerwonym zostało po raz pierwszy użyte na samochodach wyścigowych firmy BMW Motorsport GmbH założonej w 1972 roku. Wszystkie modele BMW M oraz wszystkie modele BMW z pakietem sportowym M mają teraz możliwość umieszczenia klasycznego logo z przodu, z tyłu i na dekielkach kół.

KOLORY M.

BMW M3 Competition w metalizowanym kolorze niebieskim Macao

W roku jubileuszowym wybrane modele oferowane będą w szerokiej gamie historycznych lakierów, takich jak żółty Dakar, fioletowy Daytona metalizowany, niebieski Macao metalizowany czy czerwony Imola. Wizualizer BMW Individual pozwala zapoznać się z charakterystycznymi lakierami specjalnymi.

DZIELIMY WSPÓLNĄ PASJĘ. WE ARE M.

BMW M1 Huddle

Wspólnota zbudowana na 50 latach pasji. Wszyscy są mile widziani.

 

Jaki jest Twój najwspanialszy moment związany z BMW?

 

Podziel się tym z nami za pośrednictwem #50JahreBMWM lub #WeAreM.

NASZE HISTORIE.

Nasze historie

Ruszaj do akcji: prezentujemy szybką rundę po historii najmocniejszej litery świata. 

Spojrzenie w przeszłość od 1972 r. do dziś z oryginalnymi zdjęciami i fascynującymi filmami. Przeżyj 50 lat BMW M w zupełnie nowy sposób – na naszym macierzystym „boisku”, Pętli Północnej toru Nürburgring.

BMW M 50 JAHRE EDITION.

BMW M 50 Years special edition

Rocznicowy model specjalny.

Limitowana edycja, unikalne cechy stylistyczne, ekskluzywny styl: dla uczczenia rozpoczęcia szóstej dekady istnienia BMW M GmbH oferuje dwa ekskluzywne modele bazujące na wyczynowych samochodach sportowych BMW M4 i BMW M3.

BMW M LOVE.

BMW M LOVE book

Książka na jubileusz.

Ekskluzywne informacje, wywiady, zdjęcia i wiele więcej znajdziesz w nowej książce „BMW M Love”. Dostępna już teraz na stronie Delius Klasing i Amazon.

50 LAT BMW M.

Świętuj razem z nami.

Concorso d’Eleganza Villa D’Este

Concorso d’Eleganza Villa D’Este

20 maja 2022 r. na tle jeziora Como rozpoczyna się najbardziej ekskluzywny na świecie konkurs piękności zabytkowych samochodów. Wystawa historycznych samochodów BMW M, w tym unikatów, ekskluzywna światowa premiera nowego modelu BMW M oraz M Parade są imponującym dowodem charyzmy BMW M, w przeszłości i przyszłość. 

Rozwiń
Muzeum BMW / Wystawa M

Muzeum BMW / Wystawa M

Z okazji jubileuszu w Muzeum BMW zorganizowano fascynującą wystawę. Od 24 maja w sekcji M w muzeum miała miejsce gruntowna zmiana ekspozycji, dzięki której można teraz zapoznać się z fascynującą historią marki z najmocniejszą literą świata. Kilka prototypów dokumentuje rozwój firmy i ilustruje różne koncepcje z dawnych lat. Wystawa w BMW Tower w Monachium będzie czynna do końca roku.

Rozwiń
24-godzinny wyścig na torze Nürburgring

24-godzinny wyścig na torze Nürburgring

Kolejne wydarzenie roku 2022: w dniach 26-29 maja 24-godzinny wyścig na legendarnej Pętli Północnej był dla 130 samochodów wyścigowych okazją do pokonania najdłuższego i najtrudniejszego toru wyścigowego świata. To prawdziwy test wytrzymałościowy dla nowego BMW M4 GT3, które zadebiutowało w jubileuszowym roku firmy na 24-godzinnym wyścigu na Ringu. Program dodatkowy obejmował wiele atrakcji, takich jak parada 50 Years of BMW M, wystawa 50 Years of BMW M Motorsport oraz Wyścig Legend M Motorsport. 

Rozwiń
Goodwood Festival of Speed

Goodwood Festival of Speed

Goodwood Festival of Speed (FoS) ma niewiele wspólnego ze słynną brytyjską powściągliwością. Tu chodzi o osiągi, motorsport i historię. Każdego roku do Goodwood House w Westhampnett koło Chichester w południowej Anglii przyjeżdża ponad 180 tysięcy gości z całego świata. Jest to największa tego typu impreza na świecie – w tym roku będzie tam BMW M Special. 

Rozwiń
BMW M Track Days

BMW M Track Days

Nie możesz doczekać się motorsportowych emocji? BMW M Track Days 2022 są właśnie tym, czego potrzebujesz: niezależnie od tego, czy jesteś klientem BMW M posiadającym własny samochód, czy członkiem zespołu BMW M Motorsport Team – tu liczą się Twoje umiejętności za kierownicą i pasja do sportów motorowych. W ramach BMW M Track Days masz okazję zapoznać się z modelami BMW M z homologacją drogową oraz samochodami wyścigowymi podzielonymi na dwie grupy: STREET i RACE. Ruszaj 14 maja na tor Red Bull Ring, 8 i 9 lipca na tor Hockenheim lub 29 września na tor Nürburgring.

Rozwiń
 BMW M 50 Years The Huddle

POCZĄTEK NOWEGO ROZDZIAŁU.

POCZĄTEK NOWEGO ROZDZIAŁU.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • BMW M3 Competition Limuzyna: zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 9,8 (WLTP); emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 224–223 (WLTP)

 • BMW M3 Competition Limuzyna z M xDrive: zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 10,1–10,0 (WLTP); emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 230–228 (WLTP)

 • BMW X6 M Competition: zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 13,1 NEDC*: 13,4- 13,1 (WLTP); emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 301 (NEDC) / 305–299 (WLTP)

 • BMW i4 M50: zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 22,5–18,0 (WLTP); emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0 g

 • BMW iX M60: zużycie energii w kWh/100 km: 24,7-21,7* (WLTP); emisja CO2 w g/km: 0 (WLTP)

 • BMW M 1000 RR: zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 6,5 (WMTC); emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 151 (WMTC)

 • Przedstawione modele zawierają wyposażenie dodatkowe.

 • Oficjalne dane dotyczące zużycia energii i zasięgu przy zasilaniu energią elektryczną zostały określone zgodnie z obowiązkową procedurą pomiarową i są zgodne z rozporządzeniem (UE) nr 715/2007 obowiązującym w momencie uzyskania homologacji. Zakresy wartości NEDC uwzględniają różnice w rozmiarze kół i opon; wartości WLTP uwzględniają wyposażenie dodatkowe. Wartości WLTP są wykorzystywane do obliczania wysokości podatków i innych opłat samochodowych, które są (między innymi) uzależnione od wielkości emisji CO2, a także (w odpowiednich przypadkach) do obliczania wysokości dopłat do pojazdów. W odpowiednich przypadkach podane wartości NEDC zostały obliczone na podstawie nowej procedury pomiarowej WLTP, a następnie przeliczone ponownie na procedurę pomiarową NEDC w celach porównawczych. W przypadku nowych pojazdów homologowanych od 01.01.2021 r. oficjalne dane nie są już podawane według NEDC, lecz wyłącznie według WLTP. Więcej informacji na temat procedur WLTP i NEDC można znaleźć na https://www.bmw.com/wltp.

  Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

  Wszystkie pojazdy, wyposażenie, możliwości kombinacji i wersje przedstawione w niniejszym dokumencie są przykładami i mogą różnić się w zależności od kraju. W żadnym wypadku nie stanowią one wiążącej oferty BMW M GmbH. Dokładne informacje na temat ofert w danym kraju można znaleźć na lokalnej stronie internetowej BMW lub w autoryzowanym salonie BMW M.