Stage

ELEKTRYZUJĄCA RADOŚĆ Z JAZDY.

BMW iPerformance

ELEKTRYZUJĄCA RADOŚĆ Z JAZDY.

ELEKTRYZUJĄCA RADOŚĆ Z JAZDY.

Kreatywne myślenie. Bycie zawsze na czasie. Dwie koncepcje kluczowe dla trwałego sukcesu. BMW 530e Plug-in hybrid doskonale spełnia oba kryteria, dzięki czemu wyprzedza swój czas. Stawia na elektryzującą radość z jazdy, a poprzez napęd hybrydowy plug-in wybiega w przyszłość.


BMW 530e Plug-in hybrid:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 2,0-2,4
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 45-54
Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 18,4-19,7

Read more

KONCEPCJA POJAZDU.

KONCEPCJA POJAZDU.

BMW 530e Plug-in hybrid łączy silnik elektryczny i 4-cylindrowy silnik benzynowy TwinPower Turbo, tworząc niezwykle wydajny napęd hybrydowy plug-in. Czy to jazda na krótkich odcinkach na samym napędzie elektrycznym bez lokalnej emisji spalin czy przy wspólnej pracy silnika elektrycznego z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym pokonywanie długich tras, BMW 530e Plug-in hybrid oferuje doskonałe osiągi.

Read more

NAPĘD.

NAPĘD.

Główne elementy napędu to 4-cylindrowy silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo o mocy 135 kW (184 KM), silnik elektryczny o mocy 70 kW (95 KM) oraz wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 9,2 kWh. Zasięg na samym napędzie elektrycznym wynosi ok. 45°km, a prędkość maksymalna na napędzie elektrycznym 140°km/h.

Read more

INTELIGENTNE ZARZĄDZANIE ENERGIĄ.

INTELIGENTNE ZARZĄDZANIE ENERGIĄ.

Poprzez przewidujące strategie pracy inteligentne zarządzanie energią optymalizuje sprawność napędu hybrydowego. Na przykład na podstawie dostępnych danych nawigacyjnych identyfikowane są fragmenty trasy i sytuacje, które najlepiej nadają się do zastosowania silnika elektrycznego lub do ładowania akumulatora wysokonapięciowego.

Read more

WRAŻENIA Z JAZDY.

WRAŻENIA Z JAZDY.

BMW 530e Plug-in hybrid ma różne tryby pracy napędu, dzięki którym kierowca może w istotny sposób wpływać na realne zużycie paliwa. Jego wielkość zależy z jednej strony od wyboru trybu jazdy – z drugiej strony od indywidualnego użytkowania auta.

Read more

STYLISTYKA.

BMW 530e Plug-in hybrid niezwykle pewnie prezentuje się w charakterystycznym biznesowym „garniturze” i ma grill atrapy chłodnicy w typowym dla BMWi kolorze niebieskim, niebieskie dekielki obręczy kół, logo BMW na przednich błotnikach, napisy eDrive za tzw. Hofmeister kink oraz na listwach progowych.

KOMUNIKACJA.

Aplikacja My BMW Remote do hybryd plug-in na telefony z systemem operacyjnym iOS i Android wyświetla szczegółowe informacje o aktualnym stanie BMW 530e Plug-in hybrid – na przykład lokalizację pojazdu, stan naładowania akumulatora i pozostały zasięg. Ładowanie można kontrolować zdalnie za pomocą tygodniowego timera.

WYGODNE ŁADOWANIE.

Dostarczony kabel do ładowania umożliwia ładowanie BMW 530e Plug-in hybrid z domowych gniazdek elektrycznych, a kabel oferowany w akcesoriach BMW ładowanie z publicznych stacji ładowania. System nawigacyjny i aplikacja BMW i Remote informują o lokalizacji i dostępności odpowiednich stacji ładowania. Rozliczenie może odbywa się np. za pośrednictwem oferowanej przez BMW karty ChargeNow.

Read more

Zużycie paliwa, zużycia energii i emisja CO₂.

  • Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.