BMW serii 8 Gran Coupé, widok z boku podczas jazdy, inspiracja

THE 8

Gdy dynamika spotka się z luksusem, możemy otrzymać dość wyjątkowy rezultat: BMW serii 8 Gran Coupé to zapierający dech w piersiach czterodrzwiowy samochód sportowy hojnie obdarzający pasażerów miejscem w środku. Jego stylistyka jest przejawem najbardziej porywającej estetyki. Opiera się ona o opracowany dla luksusowych samochodów sportowych całkowicie nowy język. Przekazuje on nieujarzmioną moc i imponującą zwinność. BMW serii 8 Gran Coupé dotrzymuje tej bezkompromisowo sportowej obietnicy na każdym metrze asfaltu. Gdy tylko natchniony mocą silnik wkręci się na wysokie obroty a wskazówka obrotomierza sięgnie wyżyn, szybciej zacznie bić również serce pasażera. Wrażenia nieodpartej ekskluzywności i jednocześnie sportowy charakter są dobrze odczuwalne na każdym z czterech miejsc.

 

Rozwiń
THE 8

SPORTOWY CHARAKTER W NOWEJ, SZCZYTOWEJ FORMIE

CECHY SZCZEGÓLNE BMW SERII 8 GRAN COUPÉ

BMW serii 8 Gran Coupé, stylistyka samochodu sportowego

SPORTOWY I BEZ KOMPROMISÓW

STYLISTYKA ZEWNĘTRZNA BMW SERII 8 GRAN COUPÉ

Dynamiczne sportowe coupé z charakterem: język stylistyki BMW serii 8 Gran Coupé ze swoją fascynującą estetyką stanowi nową interpretację koncepcji luksusowego samochodu sportowego. Od muskularnego przodu przez płynną sylwetkę coupé do wyróżniającego się tyłu: odbierająca dech w piersiach stylistyka z precyzyjnymi kształtami i silnymi proporcjami zachwyca i porywa od pierwszego momentu.

BMW serii 8 Gran Coupé, dynamika jazdy

ZWINNOŚĆ W PEŁNI MOCY

OSIĄGI SPORTOWEGO SAMOCHODU W BMW SERII 8 GRAN COUPÉ

Wydajne benzynowe silniki BMW TwinPower Turbo w BMW serii 8 Gran Coupé oraz idealnie współgrające podzespoły układu napędowego i zawieszenia są gwarancją niezapomnianych doznań podczas jazdy. Bo przede wszystkim ten sportowy samochód jest szybki, napędzany mocnym silnikiem i niezwykle zwinny. Na każdą sytuację na drodze reaguje z absolutną wyższością, a mimo to nadal dysponuje zapasem możliwości. Zarówno w mieście, na autostradach czy krętych drogach BMW serii 8 Gran Coupé ma odpowiedź na wszystko – i ta odpowiedź jest gwarancją maksymalnej radości z jazdy.

BMW serii 8 Gran Coupé, wykonanie wyposażenia wnętrza

CZYSTA RADOŚĆ Z JAZDY DO CZWARTEJ POTĘGI

SPORTOWA JAZDA DLA CZTERECH PASAŻERÓW W BMW SERII 8 GRAN COUPÉ

W BMW serii 8 Gran Coupé wszystkie cztery osoby doznają maksymalnej radości z jazdy. Wynika to z tego, że dwoje pasażerów na tylnych siedzeniach może cieszyć się olbrzymią ilością miejsca oraz niezwykle komfortowymi skórzanymi siedzeniami przypominającymi budową niezależne fotele. Oferują one wrażenie przyjemnego otaczania oraz doskonałe podparcie boczne podczas dynamicznej jazdy I w ciasnych zakrętach – które spowodują szybsze bicie serca u wszystkich czterech osób w samochodzie.

BMW serii 8 Gran Coupé, panoramiczne okno dachowe

PRZESTRONNIE UKSZTAŁTOWANA ATMOSFERA

PRZESTRZEŃ WE WNĘTRZU BMW SERII 8 GRAN COUPÉ

W tylnej części kabiny BMW serii 8 Gran Coupé dwoje dorosłych osób może cieszyć się imponującą ilością miejsca wokół nóg i głowy, doświadczając hojnego wrażenia przestrzeni. Dzięki niemu nawet podczas długich podróży mogą się oni cieszyć najwyższym komfortem i idealną możliwością odprężenia. Opcjonalne panoramiczne okno dachowe dodatkowo wzmacnia to wrażenie przestronności oraz uczucie swobody poprzez oferowanie unikalnych widoków i dobrze oświetlonej atmosfery.

BMW serii 8 Gran Coupé uosabia fascynację samochodami w najbardziej ekskluzywnym i sportowym wydaniu. To tutaj nadzwyczajna dynamika spotyka się z nowoczesnym pojęciem luksusu.
Domagoj Dukec, kierownik działu projektowania BMW
BMW serii 8 Gran Coupé, stylistyka luksusowego samochodu sportowego

PORYWAJĄCA ESTETYKA DO CZWARTEJ POTĘGI

PORYWAJĄCA ESTETYKA DO CZWARTEJ POTĘGI

BMW serii 8 Gran Coupé jest imponującym czterodrzwiowym samochodem sportowym, który zrewolucjonizuje wymowę stylistyki aut w tej klasie. Muskularne i precyzyjne kształty maski zdradzają kryjący się pod nią imponujący potencjał. W podobnym stopniu inspiruje kontrast powierzchni na panelach bocznych oraz spójna sylwetka nadwozia coupé. Jej profil przechodzi w wyraźny tył samochodu z muskularnymi nadkolami, które emanują nieokiełznaną mocą nawet, gdy samochód stoi w miejscu. Tylna szyba jest umiejscowiona między dwoma skrzydłami, które łączą się na tylnej klapie – ten ekskluzywny detal zazwyczaj występuje tylko w samochodach wytwarzanych ręcznie.
BMW serii 8 Gran Coupé, stylistyka samochodu sportowego
BMW serii 8 Gran Coupé, swoboda, która urzeka

ABSOLUTNA SWOBODA PRZEMIESZCZANIA SIĘ

ABSOLUTNA SWOBODA PRZEMIESZCZANIA SIĘ

BMW serii 8 Gran Coupé oferuje zaskakująco dużo miejsca w tylnej części kabiny, co jest raczej rzadko spotykane w samochodach sportowych. Duży rozstaw osi i podniesiona linia dachu pozwalają uzyskać mnóstwo przestrzeni, która przekłada się komfort na wysokości głowy i nóg pasażerów na tylnych siedzeniach. Podróżowanie w luksusowym, sportowym coupé już nie musi wiązać się z niewygodą.
BMW serii 8 Gran Coupé, swoboda, która urzeka
BMW serii 8 Gran Coupé, charakter sportowego samochodu z tyłu

UKŁADY SIEDZEŃ Z PIERWSZEJ KLASY

UKŁADY SIEDZEŃ Z PIERWSZEJ KLASY

Pasażerowie z tyłu BMW serii 8 Gran Coupé mogą cieszyć się wygodą z pierwszej klasy oferowaną przez niezwykle miękkie siedzenia skórzane w sportowym stylu, które przypominają konstrukcją oddzielne fotele. Oferują one pasażerom przyjemne wrażenie i doskonałe podtrzymywanie boczne, nawet podczas dynamicznej jazdy. Dzięki nim każda podróż na tylnych siedzeniach stanowi doskonałe doznanie z jazdy samochodem.
BMW serii 8 Gran Coupé, charakter sportowego samochodu z tyłu
BMW serii 8 Gran Coupé, panoramiczne okno dachowe z dużymi szybami

LEKKOŚĆ. POWIETRZE. LUKSUS

LEKKOŚĆ. POWIETRZE. LUKSUS

Opcjonalny dach panoramiczny w BMW serii 8 Gran Coupé po otwarciu oferuje dopływ świeżego powietrza, a nawet po zamknięciu umila i rozjaśnia atmosferę oraz wywołuje bardziej luksusowe wrażenie przestronności. Jest on otwierany i zamykany automatycznie, a ponadto można go uchylać oraz przesuwać. A przy intensywnym nasłonecznieniu można zamknąć wbudowaną roletę przeciwsłoneczną.
BMW serii 8 Gran Coupé, panoramiczne okno dachowe z dużymi szybami

INDYWIDUALNY LUKSUS WRAZ ZE SPORTOWYM CHARAKTEREM

SPECJALNE CECHY WNĘTRZA BMW SERII 8 GRAN COUPÉ

Stylistyka wnętrza BMW serii 8 Gran Coupé w każdym szczególe promieniuje indywidualnym luksusem, a jednocześnie dostarcza jasnej deklaracji odnośnie jego ambitnych, sportowych zamiarów. Ekskluzywna tapicerka ze skóry wysokiej jakości, wszystkie materiały najwyższej jakości oraz uzupełniające je perfekcyjne wykończenie powierzchni. W połączeniu z mistrzowskim wykonaniem BMW serii 8 Gran Coupé prezentuje nowoczesne wnętrze pierwszej klasy wraz z najwyższym komfortem oraz nadzwyczajnym poziomem przestronności.
BMW serii 8 Gran Coupé, Tapicerka z wykończeniem wnętrza
BMW serii 8 Gran Coupé, szklane aplikacje „Crafted Clarity”
BMW serii 8 Gran Coupé, stylistyka wnętrza - tylne siedzenia
BMW serii 8 Gran Coupé, stylistyka wnętrza - kokpit
BMW serii 8 Gran Coupé, Tapicerka z wykończeniem wnętrza

EKSKLUZYWNE SIEDZENIA

Opcjonalne wielofunkcyjne siedzenia w BMW serii 8 Gran Coupé można ustawiać na wiele sposobów: aktywna regulacja oparcia, regulacja podparcia odcinka lędźwiowego oraz ręczna regulacja głębokości siedzenia pozwalają go idealnie dostosować do własnych upodobań. Siedzenia wyłożone są najbardziej ekskluzywnym gatunkiem skóry, takim jak tapicerka o drobnym wzorze BMW Individual 'Merino' w dwubarwnym układzie Biała kość słoniowa/Nocny niebieski z eleganckimi, kontrastującymi szwami.

BMW serii 8 Gran Coupé, szklane aplikacje „Crafted Clarity”

NAJDROBNIEJSZE SZCZEGÓŁY

Wysokiej jakości szczegóły, takie jak paski wykańczające BMW Individual w kolorze czerń fortepianowa, wyjątkowe szwy i chromowane akcenty na przełącznikach nadają wnętrzu luksusowego uroku. Opcjonalne, wykonywane ręcznie szklane aplikacje 'CraftedClarity' zdobią dźwignię biegów, przełącznik iDrive Controller oraz przycisk Start/Stop. Ta opcja nadaje już wyjątkowemu wnętrzu wyjątkowej mocy przyciągania – tak samo jak podświetlona cyfra 8 na dźwigni biegów.

BMW serii 8 Gran Coupé, stylistyka wnętrza - tylne siedzenia

INDYWIDUALNA WOLNOŚĆ

Również konsola o pełnej długości w BMW serii 8 Gran Coupé jest pokryta ekskluzywną skórą, a jej linia ciągnie się płynnie do tylnych siedzeń. Podkreśla ona indywidualny charakter tylnych foteli i oferuje pasażerom możliwość stworzenia własnej strefy przyjaznego klimatu. Dzięki zintegrowanemu sterowaniu każdy pasażer ma możliwość indywidualnego sterowania klimatyzacją i ogrzewaniem siedzeń.

BMW serii 8 Gran Coupé, stylistyka wnętrza - kokpit

SPORTOWA I LUKSUSOWA ATMOSFERA

Sportowy kokpit w BMW serii 8 Gran Coupé emanuje unikatową elegancją i zapewnia pełną orientację kierowcy w sytuacji. Intuicyjna i nowoczesna koncepcja obsługi sprawia, że w swoim polu widzenia zawsze masz najbardziej istotne informacje, a skórzana kierownica M ze zmianą biegów za pomocą łopatek pozwala na zachowanie kontroli nad każdym aspektem jazdy. Wszystkie powierzchnie, przyciski i przełączniki są przyjemne w dotyku, a ich gustowne wykończenie dopełnia atmosferę luksusu.

BMW serii 8 Gran Coupé, dynamika jazdy xDrive

BEZKOMPROMISOWE DOZNANIA Z JAZDY

BEZKOMPROMISOWE DOZNANIA Z JAZDY

Prescheduled thrills: thanks to innovative drivetrain and chassis components, the BMW 8 Series Gran Coupé offers a supreme level of sportiness. The 8-speed Steptronic Sport transmission allows especially sporty gear changes, while the Adaptive M suspension ensures self-assured dynamics on every surface. The Integral Active Steering with rear wheels also contributes to reducing the steering effort and raises driving stability and comfort, especially during fast cornering. In addition, the intelligent all-wheel drive system xDrive offers maximum traction and tracking stability. The low centre of gravity and the high basic rigidity of the body furthermore ensure real driving pleasure.
BMW serii 8 Gran Coupé, dynamika jazdy xDrive
BMW serii 8 Gran Coupé, 8-cylindrowy silnik BMW TwinPower Turbo

PRZYSPIESZACZ TĘTNA

PRZYSPIESZACZ TĘTNA

With its 4.4-litre displacement and 390 kW (530 hp), the BMW TwinPower Turbo 8-cylinder petrol engine sends both rev counter and driver’s pulse soaring to equal heights. The powerful bi-turbo engine accelerates the BMW M850i xDrive Gran Coupé from 0 to 100 km/h in 3.9 seconds with a torque of 750 Nm. These are figures that are normally reserved for racing cars. The reason lies in the numerous components that originate from motorsports. Two Twin-Scroll exhaust gas turbochargers, for example, optimise the power output and provide an impressive performance. Resolutely underlined by the full-bodied sound of the 8-cylinder engine that additionally generates goosebumps.
BMW serii 8 Gran Coupé, 8-cylindrowy silnik BMW TwinPower Turbo
BMW serii 8 Gran Coupé, 6-cylindrowy silnik BMW TwinPower Turbo

IMPONUJĄCA MOC

IMPONUJĄCA MOC

Nowo opracowany 6-cylindrowy benzynowy silnik BMW TwinPower Turbo o pojemności 3,0 litra i 250 kW (340 KM) mocy oferuje imponujące osiągi i wysoką wydajność przy niskiej masie. Dzięki momentowi obrotowemu na poziomie 500 Nm jednostka napędowa BMW 840i oferuje maksimum radości z jazdy i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,2 sekundy. Jej osiągi są imponujące zarówno przy przyspieszaniu od zera jak i przy pokonywaniu krętych dróg. Dzięki jedwabiście płynnej charakterystyce pracy ten silnik nadaje pewności siebie i oferuje w dłuższych podróżach jak najlepsze doznania z jazdy, którym zawsze towarzyszy inspirujący baryton pracy 6-cylindrowego silnika i umiarkowane zużycie paliwa.
BMW serii 8 Gran Coupé, 6-cylindrowy silnik BMW TwinPower Turbo

LUKSUS WYPRZEDZAJĄCY SWOJE CZASY

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE W BMW SERII 8 GRAN COUPÉ

Ciesz się postępem na każdym metrze: BMW serii 8 Gran Coupé wyznacza nowe rekordy nie tylko na drodze, ale także w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań. Od koncepcji obsługi z możliwością personalizacji przez wygodne sterowanie, przez częściowo autonomiczną jazdę: innowacyjne usługi cyfrowe i systemy wspomagające w tym luksusowym samochodzie sportowym czynią każdą podróż jeszcze bardziej osobistym i relaksującym doznaniem oraz przenoszą radość z jazdy na całkowicie nowy poziom.
BMW serii 8 Gran Coupé, BMW Live Cockpit Professional
BMW serii 8 Gran Coupé, Experience Modes
BMW serii 8 Gran Coupé, BMW Driving Assistant Professional
BMW serii 8 Gran Coupé, BMW Live Cockpit Professional

BMW LIVE COCKPIT PROFESSIONAL

BMW Live Cockpit Professional to konfigurowany pod siebie zestaw wskaźników i przełączników obejmujący całkowicie cyfrowy wyświetlacz, ekran Control Display o wysokiej rozdzielczości w konsoli centralnej oraz wyświetlacz Head-Up w polu widzenia kierowcy. Systemy samochodu można obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego, gestów lub przełącznika iDrive Controller.

BMW serii 8 Gran Coupé, Experience Modes

EXPERIENCE MODES

Experience Modes pozwala dopasować wnętrze BMW serii 8 Gran Coupé do Twojego nastroju. Trzy indywidualne programy “Expressive”, “Wellbeing” i “Executive” oferują interakcję funkcji takich jak klimatyzacja, ogrzewanie foteli, oświetlenie i muzyka. To stymuluje zmysły i wpływa pozytywnie na Twoje samopoczucie.

BMW serii 8 Gran Coupé, BMW Driving Assistant Professional

DRIVING ASSISTANT PROFESSIONAL

Opcjonalny Driving Assistant Professional pomaga utrzymać pas, dystans i prędkość oraz zapobiegać kolizom. System ostrzega na przykład wibracjami w kierownicy przed niezamierzoną zmianą pasa. BMW serii 8 Gran Coupé hamuje automatycznie jeśli odległość od pojazdów albo pieszych jest niebezpiecznie bliska. Ostrzega dodatkowo przed ruchem poprzecznym, którego widoczność jest ograniczona, co pomaga wyjeżdzać z ciasnych miejsc. Dodatkowo, system wspomaga hamowanie awaryjne do zatrzymania.

BMW serii 8 Gran Coupé, widok z półprofilu od przodu BMW Individual
BMW serii 8 Gran Coupé, widok z półprofilu od tyłu BMW Individual
BMW serii 8 Gran Coupé, kokpit BMW Individual
BMW serii 8 Gran Coupé, podsufitka BMW Individual
BMW serii 8 Gran Coupé, wyposażenie wnętrza BMW Individual

BMW INDIVIDUAL – WYRAŻENIE INDYWIDUALNEGO STYLU

Nadaj swojemu BMW serii 8 Gran Coupé własny charakter. Wyjątkowe opcje wyposażenia BMW Individual obejmują ofertę wielu unikalnych lakierów nadwozia ze spektakularnymi efektami opalizującego lub migoczącego lakieru – takiego jak na przykład metaliczny niebieski Tanzanit. Dzięki nim luksusowy samochód sportowy uzyskuje unikalny wygląd. Najbardziej wyszukana skórzana tapicerka o najwyższej jakości z ręcznie obszywanymi siedzeniami stanowi dodatkową ozdobę szlachetnego wnętrza z wieloma odcieniami i precyzyjnymi i kontrastowymi szwami – jednym z przykładów jest pełna skórzana tapicerka BMW Individual 'Merino' o drobnej fakturze w kolorze Biała Kość Słoniowa z kontrastującym Tartufo. Sportową i luksusową atmosferę dopełniają ekskluzywne paski wykończenia BMW Individual w kolorze czerń fortepianowa i podsufitka Individual w Alcantarze.

BMW serii 8 Gran Coupé, stylistyka,widok z lotu ptaka

OPCJE WYPOSAŻENIA BMW SERII 8 GRAN COUPÉ

Młoda kobieta na turkusowym tle

DOZNAJ NOWOCZESNEGO LUKSUSU

BMW LUKSUSOWA KLASA

DOZNAJ NOWOCZESNEGO LUKSUSU

BMW LUKSUSOWA KLASA

ZUŻYCIE PALIWA I EMISJE CO₂.

Disclaimer reference invalid

Rozwiń

Zużycie paliwa i emisje CO₂.

  • BMW M850i xDrive Gran Coupe:
  • Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 11,5-11,6
  • Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 260-265
  • Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.
  • Całkowita suma opłat w ofercie BMW Leasing 0% wynosi 100% przy następujących parametrach: opłata wstępna 25%, okres leasingu 36 miesięcy, wykup 1%. Zawarcie umowy uzależnione jest od pozytywnego wyniku weryfikacji prawnofinansowej Klienta oraz zawarcia ubezpieczenia OC/AC. Niniejsza symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i nie jest wiążąca. BMW Leasing 0% jest oferowany przez BMW Financial Services Polska Sp. z o.o. Prezentowany na zdjęciach model może różnić się wersją silnika oraz może zawierać dodatkowo płatne wyposażenie. Indywidualne oferty dostępne u Dealerów BMW.