BMW M8 Competition Cabrio w metalizowanym kolorze czerwieni Motegi z otwartym dachem, tylny półprofil, stojące pod rozgwieżdżonym niebem.

THE M8

SAMOCHODY BMW SERII 8 CABRIO M

THE M8SAMOCHODY BMW SERII 8 CABRIO M

BMW M850i xDRIVE CABRIO, BMW M8 CABRIO UND BMW M8 COMPETITION CABRIO – WYPOSAŻENIE I FAKTY

W przypadku samochodów BMW serii 8 Cabrio M w zakresie stylistyki, dynamiki jazdy oraz innowacji technicznych zapewniona jest duża różnorodność wariantów wyposażenia, opracowanych każdorazowo po to, by wynieść radość z jazdy na zupełnie nowy poziom. Te imponujące, luksusowe kabriolety oferują nie tylko najwyższe, oparte na najnowszych technologiach osiągi, ale jednocześnie również luksusową atmosferę we wnętrzu, pierwszorzędne usługi cyfrowe oraz innowacyjne systemy wspomagające kierowcę.

Rozwiń

PORÓWNANIE SAMOCHODÓW BMW SERII 8 CABRIO M

NAJWAŻNIEJSZE FAKTY W SKRÓCIE: PO TRZYKROĆ SPORTOWO-LUKSUSOWA FASCYNACJA

BMW M8 COMPETITION CABRIO

Maksymalna dynamika jazdy i ekskluzywność
 • Wysokowydajny 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo
 • M xDrive z aktywnym mechanizmem różnicowym M i 8-stopniową skrzynią Steptronic z Drivelogic
 • Ekskluzywne elementy stylistyczne ii wyposażenie
 • 460 kW (625 KM), 750 Nm, 0–100 km/h w 3,3 s
BMW M8 Competition Cabrio w metalizowanym kolorze czerwieni Motegi.

BMW M8 CABRIO

Dynamika jazdy i luksus na najwyższym poziomie
 • Wysokowydajny 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo
 • M xDrive z aktywnym mechanizmem różnicowym M
 • 8-stopniowa skrzynia Steptronic z Drivelogic
 • 441 kW (600 KM), 750 Nm, 0–100 km/h w 3,4 s
BMW M8 Cabrio w kolorze mroźnego ciemnego srebra.

BMW M850i xDRIVE CABRIO

Imponujące osiągi w luksusowej otoczce
 • 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo
 • 8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic
 • BMW xDrive ze sportowym mechanizmem różnicowym M
 • 390 kW (530 KM), 750 Nm, 0-100 km/h w 3,9 s
BMW M850i xDrive Cabrio w metalizowanym kolorze szarego drawitu.
 • BMW M8 COMPETITION CABRIO
 • BMW M8 CABRIO
 • BMW M850i xDRIVE CABRIO

BMW M8 COMPETITION CABRIO I BMW M8 CABRIO

INSPIROWANE SPORTAMI MOTOROWYMI: PRZEGLĄD TECHNOLOGII NAPĘDU I UKŁADU JEZDNEGO

Liczne inspirowane sportami motorowymi, wysoce zaawansowane komponenty układów napędowego i jezdnego zapewniają więcej mocy, większą zwinność na zakrętach oraz większą precyzję kierowania, a tym samym więcej adrenaliny i radości podczas prowadzenia.
BMW M8 Competition Cabrio, wysokowydajny 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo.

Wysokowydajny 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo.

Solidną moc gwarantuje najnowsza wersja wysokowydajnego 8-cylindrowego silnika benzynowego M Performance TwinPower Turbo. Ta wysokoobrotowa jednostka generuje 460 kW (625 KM). Dwie turbosprężarki zapewniają optymalną reakcję dzięki zastosowaniu międzyrzędowego kolektora wydechowego. Silnik V8 jest też przystosowany do ekstremalnie wysokich obciążeń na torze wyścigowym.
BMW M8 Competition Cabrio z adaptacyjnym układem jezdnym M.

Adaptacyjny układ jezdny M.

Adaptacyjny układ jezdny M umożliwia dostosowanie charakterystyki amortyzatorów do danej sytuacji podczas jazdy, zwiększając komfort toczenia i dynamikę jazdy. Oprócz standardowego ustawienia COMFORT zapewniającego wysoki komfort jazdy do dyspozycji jest tryb SPORT oferujący bardziej sztywniejszą charakterystykę amortyzatorów i tryb SPORT+ do jazdy na torze wyścigowym.
BMW M8 Competition Cabrio z napędem M xDrive.

M xDrive.

BMW M xDrive z aktywnym mechanizmem różnicowym M gwarantuje maksymalną trakcję i dynamikę jazdy zarówno na co dzień, jak i na torze wyścigowym. Ta technologia M łączy zwinność napędu tylnego i stabilność napędu na cztery koła. Można wybierać pomiędzy wariantami napędu 4WD, 4WD Sport i – przy wyłączonym DSC – 2WD.
BMW M8 Competition Cabrio z 8-stopniową skrzynią M Steptronic.

8-stopniowa skrzynia M Steptronic.

8-stopniowa skrzynia M Steptronic z układem Drivelogic oferuje wiele opcji zmiany przełożeń: od ekstremalnie sportowej i dynamicznej po wybitnie komfortową i niemal nieodczuwalną lub obniżającą zużycie paliwa. Możesz zmieniać biegi ręcznie za pomocą dźwigni biegów lub łopatek na kierownicy albo zdać się na tryb automatyczny.
BMW M8 Competition Cabrio z węglowo-ceramicznymi hamulcami M.

Hamulce węglowo-ceramiczne M.

Opcjonalne hamulce węglowo-ceramiczne M zapewniają jeszcze bardziej bezpośrednie działanie, są niepodatne na korozję, jeszcze bardziej odporne na wysokie temperatury i zużycie oraz zmniejszają masę samochodu, co pozytywnie wpływa na zwinność, dynamikę i przyspieszenie. To wyjątkowe wyposażenie rozpoznawalne jest po zaciskach hamulcowych w matowym kolorze złotym z logo M. Z uwagi na właściwości materiału podczas hamowania mogą występować odgłosy, na przykład przy niewielkim obciążeniu lub na mokrej nawierzchni krótko przed całkowitym zatrzymaniem pojazdu. Takie odgłosy wynikające z konstrukcji można zlikwidować poprzez osuszenie tarcz hamulcowych (przyhamowanie) lub poprzez większe obciążenie po dłuższym niewielkim obciążeniu hamulców. Na skutek działania wilgoci i soli drogowej, np. po wizycie w myjni, przy kondensacji wilgoci nocą, podczas jazdy w deszczu, skuteczność hamowania może być porównywalna ze skutecznością konwencjonalnego układu hamulcowego. Takie obniżenie skuteczności hamowania można skompensować przez mocniejsze naciśnięcie pedału hamulca. Odgłosy działania nie mają wpływu na wydajność, bezpieczeństwo eksploatacji i stabilność hamulców.
BMW M8 Competition Cabrio z TRYBEM M.

TRYB M.

Przycisk M MODE na konsoli środkowej umożliwia regulację intensywności działania systemów wspomagających kierowcę. Tryb ROAD oferuje pełen zakres działania elektronicznych asystentów. W trybie SPORT systemy te mają tylko funkcję ostrzegawczą i nie interweniują. Tryb TRACK umożliwia całkowite wyłączenie systemów wspomagających kierowcę, np. na torze wyścigowym. W zależności od wybranego trybu jazdy zmieniają się wskazania na ekranach.
BMW M8 Competition Cabrio z konfigurowalnym hamulcem M.

Konfigurowalny hamulec M.

Zintegrowany układ hamulcowy z precyzyjnym wyczuciem pedału i specyficznymi dla modeli M możliwościami konfiguracji. Nowy układ hamulcowy łączy funkcje uruchamiania hamulca, wzmacniania siły hamowania i regulacji hamulców w jednym, kompaktowym module. W trybach COMFORT i SPORT zapisano różne relacje między wyhamowywaniem pojazdu a odczuwalną dla kierowcy siłą wciśnięcia pedału hamulca.
BMW M8 Competition Cabrio ze sportowym układem wydechowym M.

Sportowy układ wydechowy M.

Sportowy układ M wydechowy oferuje brzmienie, które można zmieniać dzięki wbudowanym przepustnicom. Programom sportowym SPORT i SPORT+ wybieranym przełącznikiem właściwości jezdnych towarzyszy jeszcze bardziej intensywne brzmienie, a programom komfortowym bardziej umiarkowane odgłosy pracy silnika.

BMW M8 COMPETITION CABRIO

ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE ELEMENTY STYLISTYCZNE SPECYFICZNE DLA MODELI M

BMW M8 Competition Cabrio ugruntowuje nowy język stylistyczny dla luksusowych kabrioletów, wyrażając najwyższe sportowe ambicje oraz bezgraniczną radość z jazdy z otwartym dachem. Doskonale do siebie pasujące elementy stylistyczne M w błyszczącym kolorze czarnym podkreślają olbrzymi potencjał tego niezwykłego, wyczynowego kabrioletu. We wnętrzu dominuje nader luksusowe wyposażenie, przy czym ekskluzywne detale specyficzne dla modeli M dodatkowo podkreślają wyraziście sportowy charakter BMW M8 Competition Cabrio.
BMW M8 Competition Cabrio w metalizowanym kolorze czerwieni Motegi z otwartym dachem, widok z boku, stojące pod rozgwieżdżonym niebem na drodze biegnącej wzdłuż wybrzeża.
BMW M8 Competition Cabrio ze specyficzną dla modeli M atrapą chłodnicy.

Atrapa chłodnicy specyficzna dla modeli M.

Czarna atrapa chłodnicy z ramką w czarnym chromie z logo M8 w błyszczącym kolorze czarnym dodatkowo podkreślają sportowy charakter samochodu.
BMW M8 Competition Cabrio z lusterkami zewnętrznymi w kolorze czarnym.

Lusterka zewnętrzne w błyszczącym kolorze czarnym.

Lusterka zewnętrzne w błyszczącym kolorze czarnym nadają M8 Competition niezwykle sportowy charakter. Z opcjonalnym pakietem zewnętrznym M Carbon obudowy lusterek zewnętrznych wykonane są z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP).
BMW M8 Competition Cabrio ze specyficznymi dla modeli M skrzelami w kolorze czarnym.

Specyficzne dla modeli M skrzela w kolorze czarnym.

Skrzela M na przednich błotnikach wykonane są w kolorze czarnym, a umieszczone na nich logo M8 w czarnym chromie. Z opcjonalnym pakietem zewnętrznym M Carbon wykonane są z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP).
BMW M8 Competition Cabrio z 20-calowymi obręczami M ze stopów lekkich 811 M Bicolor.

20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich 811 M Bicolor.

20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Star Spoke 811 M Bicolor Jet Black z ogumieniem mieszanym, frezowane, przód 9,5J x 20 opony 275/35 R20, tył 10,5J x 20 opony 285/35 R20.
BMW M8 Competition Cabrio ze spojlerem tylnym M w kolorze czarnym.

Spojler tylny M w kolorze czarnym.

Spojler tylny M w błyszczącym kolorze czarnym podkreśla sportową sylwetkę pojazdu i zwiększa przyczepność. Z opcjonalnym pakietem zewnętrznym M Carbon tylny spojler M jest wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP).
Napis „M8 Competition” dla BMW M8 Competition Cabrio.

Napis „M8 Competition”.

Czarny napis „M8 Competition” z tyłu sygnalizuje wysoki potencjał dynamiki jazdy.
BMW M8 Competition Cabrio z miękkim dachem w kolorze czarnym.

Miękki dach w kolorze czarnym.

Czarny miękki dach harmonijnie komponuje się z dynamiczną sylwetką pojazdu. Za naciśnięciem przycisku otwiera i zamyka się elektrycznie w ok. 15 s – również podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Jedną z wyjątkowych właściwości tego doskonale wykonanego miękkiego dachu jest jego doskonała izolacja akustyczna.
BMW M8 Competition Cabrio z pełną tapicerką ze skóry Merino/alcantary.

Pełna tapicerka ze skóry Merino i alcantary.

Wyłącznie dla modelu M8 Competition zarezerwowana jest dwukolorowa pełna tapicerka ze skóry Merino w kolorze czarnym z kontrastem w kolorze beżu Midrand. Wyposażenie to uzupełniają podparcia boczne i obicie deski rozdzielczej z alcantary.
BMW M8 Competition Cabrio, konsola środkowa ze znaczkiem M8 Competition.

Znaczek Competition.

Konsola środkowa ma w przedniej części znaczek Competition, który podkreśla sportową atmosferę wewnątrz auta i wskazuje na jego dynamiczny charakter.
Pasy bezpieczeństwa M w BMW M8 Competition Cabrio.

Pasy bezpieczeństwa M.

Pasy bezpieczeństwa M z napinaczami i ogranicznikami siły naciągu mają wpleciony dyskretny akcent w typowych kolorach M i podkreślają wysokogatunkowy i sportowy charakter wnętrza.
Listwa progowa BMW M8 Competition Cabrio z napisem „M8 Competition”.

Listwa progowa z napisem „M8 Competition”.

Listwy progowe z napisem M8 Competition witają Cię i pasażera obok Ciebie już przy wsiadaniu do pojazdu. Napis na czarnych wstawkach na progach przednich drzwi prezentuje się bardzo elegancko i ekskluzywnie.
Dźwignia zmiany biegów M w BMW M8 Competition Cabrio.

Dźwignia zmiany biegów M.

Dźwignia zmiany biegów M w nowej stylistyce wyróżnia specyficzny schemat przełączania M i doskonała obsługa. W trybie manualnym „S” przełożenia można zmieniać dźwignią biegów lub łopatkami przy kierownicy, a w trybie „D” przełączanie odbywa się automatycznie. Poniżej logo M znajduje się przełącznik Drivelogic do wyboru trzech programów zmiany biegów oraz przycisk P blokady postojowej.
Specyficzny dla modeli M zestaw wskaźników w BMW M8 Competition Cabrio.

Zestaw wskaźników M.

Zestaw wskaźników M umożliwia również wyświetlanie dodatkowych informacji dotyczących sportowej jazdy. Po wybraniu trybu TRACK do jazdy torowej można wyświetlać na zestawie wskaźników na przykład ciśnienie doładowania, ciśnienie i temperatury opon, a także przeciążenie poprzeczne i wzdłużne g.
BMW M8 Cabrio w kolorze mroźnego ciemnego srebra, półprofil boczny od przodu.
BMW M8 Cabrio w kolorze mroźnego ciemnego srebra, półprofil boczny od tyłu.
BMW M8 Cabrio, kokpit z kierownicą skórzaną M z czerwonymi przyciskami M1/M2.
BMW M8 Cabrio, wnętrze, wybierak biegów M.
BMW M8 Cabrio, wnętrze z fotelami sportowymi M w skórze Merino w kolorze brązu Taruma.
Listwa progowa BMW M8 Cabrio z napisem „M8”.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY STYLISTYCZNE BMW M8 CABRIO

Stylistyka BMW M8 Cabrio zachwyca wyważonym połączeniem bezkompromisowej dynamiki i uwodzicielskiej elegancji. Wyraziste, specyficzne dla modeli M elementy stylistyczne, takie jak obramowanie atrapy chłodnicy czy sportowy układ wydechowy w kolorze błyszczącego chromu, tworzą niepowtarzalne akcenty w wyglądzie zewnętrznym. Na wyczynowy charakter BMW M8 Cabrio wskazują ponadto również duże wloty powietrza wraz ze wstawkami i splitterem przednim w błyszczącym kolorze czarnym, a także obudowy lusterek zewnętrznych M oraz spojler tylny M w kolorze karoserii. Wyraziste, 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich dodatkowo podkreślają dynamiczną sylwetkę pojazdu. Ów imponujący, sportowy charakter widoczny jest również we wnętrzu: fotele sportowe M w skórze Merino, kierownica skórzana M i ekstrawaganckie detale, takie jak ekskluzywne listwy ozdobne w czarnym lakierze fortepianowym, zapewniają stylowo-luksusową atmosferę wnętrza.

BMW Individual M8 Cabrio w metalizowanym kolorze czystego metalicznego srebra BMW Individual, przedni półprofil.
BMW Individual M8 Cabrio w kolorze szarym Brands Hatch BMW Individual, przedni półprofil.
BMW Individual M8 Cabrio w metalizowanym kolorze amertynu BMW Individual, przedni półprofil.
BMW Individual M8 Cabrio w metalizowanym kolorze niebieskiego tanzanitu BMW Individual, przedni półprofil.
BMW Individual M8 Cabrio, wnętrze w skórze Merino w kolorze brązu Taruma.
BMW M8 Competition Cabrio, wnętrze w skórze Merino w kolorze srebrnym Silverstone i listwy ozdobne w czarnym lakierze fortepianowym BMW Individual.
BMW M8 Competition Cabrio, wnętrze w skórze Merino w kolorze czarnym i listwy ozdobne w czarnym lakierze fortepianowym BMW Individual.
BMW M8 Competition Cabrio, wnętrze w skórze Merino w kolorze pomarańczowym Sakhir i listwy ozdobne w czarnym lakierze fortepianowym BMW Individual.

BMW INDIVIDUAL.

BMW M8 Cabrio stanowi wyraz silnej osobowości. Ekskluzywne opcje wyposażenia BMW Individual nadają temu luksusowemu, wyczynowemu kabrioletowi unikalny charakter. Możesz wybierać spośród wielu różnych unikalnych lakierów, które doskonale uwydatniają ekskluzywność wyczynowego kabrioletu BMW. Przykładem mogą być pokazane tu lakiery „szary drawit metalizowany”, „czyste metaliczne srebro“, „szary Brands Hatch“ czy „ametryn metalizowany“. Szyte ręcznie fotele sportowe obite najwyższej jakości skórą Merino w różnych wariantach kolorystycznych i z wysokiej klasy kontrastującymi szwami nadają szlachetnemu wnętrzu luksusową aurę. Jako przykład można tu podać pełne tapicerki skórzane Merino w kolorze brązowym Taruma, Merino w kolorze czarnym, Merino w kolorze srebrnym Silverstone oraz Merino w kolorze pomarańczowym Sakhir – wszystkie z wyrafinowanym, heksagonalnym pikowaniem. Sportowo-luksusową atmosferę wnętrza harmonijnie uzupełniają ekskluzywne listwy ozdobne BMW Individual, przykładowo pokazane tu w czarnym lakierze fortepianowym.

BMW M850i xDRIVE CABRIO

WYBRANE ELEMENTY STYLISTYCZNE I ZWIĄZANE Z DYNAMIKĄ JAZDY BMW M850i xDRIVE CABRIO

Progresywna stylistyka karoserii BMW M850i xDrive Cabrio przekonuje dynamiczną prezencją pojazdu oraz szlachetnymi elementami stylistycznymi w kolorze Cerium Grey lub opcjonalnie w wersji Chrome Line. Owo wrażenie ekskluzywności znajduje kontynuację we wnętrzu pojazdu, gdzie panuje sportowa atmosfera, spełniająca najwyższe standardy luksusu. Do tego dochodzą wyczynowe komponenty układów napędowego i jezdnego, gwarantujące czysto sportowe i jednocześnie komfortowe doznania oraz przepełnioną adrenaliną radość z jazdy po każdej drodze.
BMW M850i xDrive Cabrio w metalizowanym kolorze szarego drawitu z zamkniętym dachem, widok z boku na tle wzgórz.
BMW M850i xDrive Cabrio w metalizowanym kolorze szarego drawitu z otwartym dachem, przód z atrapą chłodnicy w kolorze Cerium Grey.

Sportowy pas przedni M.

Sportowy pas przedni M z krawędzią aerodynamiczną wzmacnia sportowo-dynamiczną prezencję i poprawia aerodynamikę auta. Przez otwory strumień powietrza kierowany jest po zewnętrznej stronie przednich kół. Powstająca w ten sposób „zasłona powietrzna” zapobiega turbulencjom w nadkolach, zmniejszając opór powietrza.
BMW M850i xDrive Cabrio w metalizowanym kolorze szarego drawitu, lusterka zewnętrzne w kolorze Cerium Grey.

Elementy zewnętrzne BMW M850i xDrive.

Elementy zewnętrzne, takie jak obudowy lusterek zewnętrznych, napisy, końcówki rur wydechowych, wstawki skrzeli, ramki i grill atrapy chłodnicy, utrzymane są w kontrastującym z karoserią kolorze Cerium Grey lub opcjonalnie w błyszczącym chromie. Harmonijnie wkomponowują się w dynamiczny wygląd auta i podkreślają jego sportowy wygląd.
BMW M850i xDrive Cabrio w metalizowanym kolorze szarego drawitu z pakietem aerodynamicznym M, wloty powietrza.

Pakiet aerodynamiczny M.

Pakiet aerodynamiczny M podkreśla sportowy charakter auta i zmienia prowadzenie powietrza. Obejmuje pas przedni z większymi wlotami powietrza, specyficzne poszycia progów oraz pas tylny ze wstawką dyfuzora w metalizowanym kolorze Dark Shadow.
BMW M850i xDrive Cabrio z końcówkami wydechu po obu stronach.

Końcówki wydechu po obu stronach.

Końcówki rur wydechowych po lewej i po prawej stronie są zintegrowane z pasem tylnym i umieszczone w rombowej osłonie w kolorze Cerium Grey.
Listwa progowa w BMW M850i xDrive Cabrio z napisem „M850i”.

Listwa progowa z napisem „M850i”.

Listwy progowe z podświetlanym napisem M850i i nawiązaniem do konstrukcji Carbon Core podkreślają sportowy charakter pojazdu. Szlachetnie wyglądające nakładki z aluminiową powierzchnią dekoracyjną w matowym wykończeniu zapowiadają przy otwarciu drzwi nadchodzące wrażenia z jazdy.
Kokpit BMW M850i xDrive Cabrio z kierownicą skórzaną M.

Kierownica skórzana M.

Kierownica skórzana M z przyciskami wielofunkcyjnymi ma trójramienny kształt. Obręcz kierownicy obita czarną skórą Nappa z wyprofilowanym podparciem kciuków świetnie leży w dłoniach i zapewnia sportowo bezpośrednie wyczucie układu kierowniczego. Za pomocą przycisków wielofunkcyjnych kierowca może wygodnie obsługiwać liczne funkcje samochodu bez odrywania rąk od kierownicy. Logo M na obręczy kierownicy wskazuje na sportowe osiągi samochodu.
8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo w BMW M850i xDrive Cabrio.

8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo.

8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo wyposażono w dwie turbosprężarki, w pełni adaptacyjne sterowanie fazami rozrządu Valvetronic oraz bezpośredni wtrysk benzyny High Precision Injection. Jednostka osiąga maksymalną moc 390 kW (530 KM) i maksymalny moment obrotowy 750 Nm. Obie turbosprężarki umieszczone są pomiędzy rzędami cylindrów.
BMW M850i xDrive Cabrio ze sportowym układem hamulcowym M.

Hamulce sportowe M.

Samochód wyposażony jest w adekwatne do swojej mocy hamulce sportowe M, które gwarantują zawsze doskonałe hamowanie również przy sportowej jeździe i w warunkach wilgoci. Wizualnie wyróżniają się lakierowanymi na niebiesko zaciskami z napisem M. Przednie aluminiowe hamulce z zaciskami stałymi jest wyposażony w cztery tłoczki, a tylne hamulce stalowe w zaciski pływające z jednym tłoczkiem. Duże wentylowane tarcze hamulcowe zapewniają doskonałą skuteczność hamowania.
BMW M850i xDrive Cabrio ze sportowym układem wydechowym M.

Sportowy układ wydechowy M.

Sportowy układ wydechowy M z dwoma sterowanymi przepustnicami spalin gwarantuje potężne, sportowe brzmienie silnika z możliwością dostosowania go do sytuacji. Dzięki temu jazda – zarówno spokojna, jak i sportowa – będzie dostarczać emocjonujących wrażeń dźwiękowych.
BMW M850i xDrive Cabrio z adaptacyjnym układem jezdnym M.

Adaptacyjny układ jezdny M.

Adaptacyjny układ jezdny M umożliwia dostosowanie charakterystyki amortyzatorów do danej sytuacji podczas jazdy, zwiększając komfort toczenia i dynamikę jazdy. Oprócz standardowego ustawienia COMFORT zapewniającego wysoki komfort jazdy do dyspozycji jest program SPORT oferujący bardziej bezpośrednią charakterystykę amortyzatorów.
BMW M850i xDrive Cabrio ze sportowym mechanizmem różnicowym M.

Sportowy mechanizm różnicowy M.

Sportowy dyferencjał M optymalizuje trakcję i stabilność jazdy podczas zmiany pasa ruchu i przyspieszaniu na wyjściu z zakrętów, przy szybkim pokonywaniu zakrętów oraz na nawierzchni o zróżnicowanych właściwościach. Trakcja optymalizowana jest poprzez elektronicznie sterowaną wielopłytkową blokadą mechanizmu różnicowego redukującą różnice prędkości obrotowej pomiędzy tylnymi kołami.
BMW M850i xDrive Cabrio ze zintegrowanym aktywnym układem kierowniczym.

Zintegrowany aktywny układ kierowniczy.

Zintegrowany aktywny układ kierowniczy oferuje przełożenie zależne od prędkości na osi przedniej oraz skrętne koła na tylnej osi. Przy mniejszych prędkościach przeciwbieżny skręt kół tylnej osi zwiększa zwrotność i zwinność auta. Przy większych prędkościach tylne koła skręcają współbieżnie z kołami przednimi, zwiększając stabilność i komfort jazdy.

SAMOCHODY BMW SERII 8 CABRIO M

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ I KOMUNIKACJA SIECIOWA

Dzięki innowacyjnym systemom wspomagającym kierowcę i komfortowym funkcjom komunikacji sieciowe samochody BMW serii 8 Cabrio M odpowiadają najnowszym standardom techniki, zapewniając nowoczesną mobilność na najwyższym poziomie.
Samochody BMW serii 8 Cabrio M z asystentem parkowania plus.

Asystent parkowania plus.

Asystent parkowania plus ułatwia parkowanie i manewrowanie pojazdem. Obejmuje system Surround View z Top View, Panorama View i Remote 3D View, a także wspomaganie parkowania równoległego, funkcję hamowania awaryjnego Active Park Distance Control, asystenta parkowania z prowadzeniem wzdłużnym i poprzecznym oraz asystenta cofania.
Samochody BMW serii 8 Cabrio M z systemem asystującym kierowcy Professional.

System asystujący kierowcy Professional.

System asystujący kierowcy Professional zapewnia optymalny komfort i maksymalne bezpieczeństwo w wielu krytycznych i monotonnych sytuacjach na drodze, oferując takie systemy jak asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu ze wspomaganiem w ciasnych miejscach, asystent zatrzymania awaryjnego, lokalne ostrzeganie przed zagrożeniami, asystent utrzymania pasa ruchu z aktywną ochroną przed kolizją boczną oraz inne funkcje bezpieczeństwa.
Samochody BMW serii 8 Cabrio M ze specyficznym dla modeli M wyświetlaczem Head-Up.

Wyświetlacz Head-Up specyficzny dla modeli M.

Specyficzny dla modeli M wyświetlacz Head-Up* z konfigurowalnymi wskazaniami skupia się na informacjach istotnych podczas sportowej jazdy, takich jak obrotomierz z zakresem ostrzegawczym, kontrolki zmiany biegu oraz wskaźnik aktualnie włączonego biegu. * Dostępny tylko w BMW M8 Competition Cabrio i BMW M8 Cabrio.
Samochody BMW serii 8 Cabrio M z BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional z funkcją nawigacji zawiera wysokiej jakości zespół ekranów obejmujący dotykowy monitor pokładowy o przekątnej 10,25’’, wyświetlacz wskaźników o przekątnej 12,3’’ oraz wyświetlacz Head-Up M.
Samochody BMW serii 8 Cabrio M z funkcją zdalnej aktualizacji oprogramowania.

Zdalna aktualizacja oprogramowania.

Chcesz, aby Twoje BMW było aktualne i wyposażone w najnowsze oprogramowanie? Dzięki funkcji zdalnej aktualizacji oprogramowania Twoje BMW będzie zawsze aktualne bez konieczności wizyt w serwisie BMW. Aktualizacje są instalowane w trybie OTA, tak jak w Twoim smartfonie. W ten sposób można również aktywować kolejne funkcje w pojeździe.
BMW serii 8 Cabrio M Dane Techniczne.

BMW SERII 8 CABRIO M DANE TECHNICZNE

ZUŻYCIE PALIWA I EMISJA CO₂.

BMW M8 Cabrio:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 11,2
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 255

BMW M8 Competition Cabrio:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 11,2
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 255

BMW M850i xDrive Cabrio:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 10,7
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 244

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Rozwiń